League of Legends r.

Riot ID i hasztag w nicku. Czekają nas darmowe zmiany nicków w przyszłości

Riot ID pozwoli na posiadanie nicku rodzaju "JanKowalski #H2P".

Konto Riot, nazwa użytkownika, imię przywoływacza… i Riot ID

  • Konto Riot – konto, z którego korzysta się w grze we wszystkich grach Riot Games. Konta Riot mają takie same nazwy użytkownika i hasła, jednak mogą mieć inne nicki (w przyszłości: Riot ID). Konto Riot pozwala wyłącznie na logowanie się w usługach tworzonych przez Riot Games.
  • Nazwa użytkownika – inaczej login. Jest unikalny dla każdego gracza. Od listopada 2019 roku Riot wymusza na graczach zmianę nazwy użytkownika.
  • Imię przywoływacza – inaczej nick. To nazwa, którą posługujemy się w grze. Obecnie posługujemy się tym samym nickiem w każdej z gier Riotu. W przyszłości jednak ulegnie to zmianie – imiona przywoływacza staną się Riot ID.

Riot ID

  • Riot ID to “nowa wersja imion przywoływacza”.
  • Składa się z dwóch części: nazwy i hasztagu. Całość będzie podobna do profili na Discordzie, w których każdy użytkownik ma jedną nazwę, po której można go rozpoznać, ale może zmienić nick na każdym z serwerów.
  • Nazwę i hasztag będzie można dowolnie zmieniać.

Zmiana Riot ID

Czy jak zmienię Riot ID teraz, to zmienię za darmo nick w LoL-u?

Nie! Jeszcze nie.

Riot chciałby połączyć imiona przywoływacza z Riot ID w 2021 roku. Nie jest to jednak pewna data i może się przesunąć. Obecnie można zmienić swoje Riot ID, jednak nick w LoL-u nie ulegnie zmianie. Zmieni się jednak nazwa w Legends of Runeterra.

Imiona przywoływaczy niedługo odejdą do lamusa na rzecz Riot ID. Obecne “JanKowalski #EUNE” będzie można zmienić na “JanKowalski #H2P”.