League of Legends r.

Riot Games wpłaca 10 000 dolarów na streama charytatywnego

Oprócz tego możemy się dowiedzieć, czy Faker był kiedyś w Brązie.

Rick Fox i jego stream charytatywny

Rick Fox to znany emerytowany kanadyjski koszykarz, który założył zespół e-sportowy Echo Fox. Zespół został rozwiązany w listopadzie 2019 roku ze względu na różne problemy prawne, które zostały ujawnione niedługo przed jego rozpadnięciem się. Ujawniono m.in., że jeden z inwestorów, Amit Raizada, stał za rasistowskimi e-mailami prowadzącymi do wewnętrznego konfliktu w organizacji. Odejście z firmy niedługo później wyjawił Rick Fox.

Dlaczego akurat Bahamy? Mieszkał tam ojciec Ricka Foxa, który przeprowadził się z rodziną, gdy ten miał trzy lata.

Mężczyzna postanowił poprowadzić 5 grudnia 24-godzinny stream charytatywny. Pieniądze zamierza przeznaczyć na pomoc w przypadku katastrof dla mieszkańców Bahamów. Tereny tego wyspiarskiego państwa spustoszył na początku września huragan Dorian. W jego wyniku domy straciło prawie 29,5 tysiąca osób.

10 000 dolarów od Riot Social Impact Fund

W połowie października tego roku Riot Games zapowiedziało stworzenie Riot Games Social Impact Fund, specjalnego funduszu, który przeznacza pieniądze na różne akcje charytatywne. 5 grudnia Fundusz postanowił dołożyć swoją cegiełkę do zbiórki Ricka Foxa.

Wpłacono niebagatelną kwotę, bo 10 000 dolarów. Odpowiadało to 10% całości celu zbiórki, czyli 100 000 dolarów. Wpłata wystarczyła do tego, by Rick Fox rozpłakał się na streamie, a czat zasypały serduszka.

Moment ten możecie zobaczyć na poniższym klipie. To jeszcze nie koniec!

Rick Fox: Jeśli osiągnę cel, wytatuuję sobie logo Riot Games

Kamień milowy zbiórki, czyli 100 000 dolarów, obiecywał, że Rick Fox wytatuuje sobie pięść widoczną w logo Riot Games. Nie sprecyzował jednak, czy byłby to tatuaż permanentny, czy – bardziej prawdopodobnie – tymczasowy. Niestety, nie poznamy tatuażu – nie uzbierano pełnej kwoty.

Ile zebrano pieniędzy?

Stream zakończył się na kwocie 61 737,75 dolarów.

Goście specjalni z prezentami

Rick Fox zaprosił na streama wielu gości specjalnych, w tym FakeraTylera1 czy Yassuo. Każdy z nich otrzymał od Ricka specjalny prezent. Jeden z nich zwrócił szczególną uwagę graczy…

BRONZE FAKER

Faker otrzymał koszulkę z napisem “BRONZE FAKER”, która wywołała uśmiech u najpopularniejszego e-sportowca na świecie. Został zapytany przez Ricka o to, czy kiedykolwiek był w brązowej dywizji. “Nie, nigdy nie byłem w Brązie” – odpowiedział. To tylko potwierdza, że Faker urodził się w Challengerze.