League of Legends r.

Rework Rek’Sai?

Sytuacja Rek'Sai prezentuje się na chwilę obecną niesamowicie nieciekawie - jest jedną z rzadziej wybieranych postaci w League of Legends, a jej win ratio również pozostawia wiele do życzenia. Co z tym fantem ma zamiar zrobić Riot?

Rework Rek’Sai?

Na temat Furii Pustki wypowiedział się ostatnio Meddler:

Podejrzewamy, że to właśnie Rek’Sai będzie następną postacią, która może spodziewać się mini-reworku. Chociaż wprowadzenie wszystkich zmian zajmie nam jeszcze trochę czasu, aktualnie prezentuje się ona obiecująco. Naszym głównym zamiarem jest popchnięcie jej bardziej w stronę divera, jednocześnie odsuwając ją delikatnie z roli tanka – w planach mamy między innymi sprawienie, że budowanie dodatkowych obrażeń stanie się dla niej bardziej opłacalnym wyborem i zmienienie Wynurzenia [W], aby umiejętność ta skupiała się bardziej na zaatakowaniu i podrzuceniu tylko jednego bohatera, a nie wszystkich wokół.

Wypowiedź Riotera nie obeszła się bez szumu. Wielu graczy zaczęło snuć swoje teorie i przemyślenia. Jeden z nich postanowił nawet spytać, jak wyglądać będzie teraz junglowanie Rek’Sai – zmiany w podrzuceniu mogłyby bowiem bardzo wpłynąć na jej sposób czyszczenia obozów.

Prawdopodobnie będziemy musieli wzmocnić inną część kitu Furii Pustki, aby wynagrodzić jej tę stratę. Zwiększenie obrażeń Gniewu Królowej [Q] mogłoby wynagrodzić jej chociaż część strat spowodowanych ograniczeniem zbiorowego podrzucenia.

Nie wykluczamy również, że możemy zmodyfikować [W] Rek’Sai w inny, mniej drastyczny pomysł. Jednym z naszych pomysłów było np. spowodowanie, że Wynurzenie podrzucało tylko na główny cel, odpychając delikatnie pozostałych.

Co sądzicie o planowanych zmianach? Czy sprawią, że nasza drapieżnica z przytupem powróci na Summoner’s Rift? A może aktualizacja w ogóle nie jest jej potrzebna?