League of Legends r.

Rework Irelii z 2018 r.: gracze podejrzewają, że jedna z propozycji jej ulta trafiła do Yone. To nieprawda – otrzymała ją inna postać

Najpierw umiejętność tę miała posiadać Irelia, jednak ostatecznie trafiła do innej postaci. Wbrew pozorom - nie do Yone.

Propozycja ulta
Irelii z 2018 r.

W 2018 r. Irelia otrzymała rework. Po jego wydaniu pojawił się film, w którym zdradzono szczegóły na temat prac nad bohaterką. Ujawniono tam też jeden z ultów, którego wprowadzanie rozważano – nie trafił on jednak do ostatecznego zestawu umiejętności Irelii.

Ult został zaprezentowany w minucie 2:29:

Czy propozycja ulta
Irelii trafiła do Yone?

Jeden z graczy, u/WentWrongAtProm, oglądając ten film, szybko stwierdził, że ta wersja ulta jest dziś widoczna w grze – ale u innego bohatera: jego zdaniem Yone. Wielu użytkowników Reddita zgodziło się z tym spostrzeżeniem… aż nie pojawił się komentarz jednego z rioterów.

Rioter endstep wyjaśnił:

Chociaż [umiejętności] wyglądają podobnie, nie jest to prawda. Umiejętność pokazana w filmie jest w zasadzie nieco inna, co można chyba ustalić, oglądając ten szybki klip kilka razy i trochę go analizując. Nie będę spojlerować, ale ta wczesna wersja ultimate’a Irelii była w rzeczywistości bliższa innemu spellowi, który istnieje w obecnej grze.

Endstep nie wyjawił, która postać otrzymała tę umiejętność. Gracze szybko rozpoczęli zgadywanie: niektórzy podejrzewają, że chodzi o ulta Pantheona (szczególnie w zakresie sposobu rzucania i lądowania) lub ulta Nautilusa (który podrzuca wrogów i ogłusza ich).