League of Legends r.

Report przy wybieraniu bohatera?

Piękny dzień, słonko świeci, wolne od szkoły/pracy. Idealny dzień na meczyk w LoL-a, co nie?

Siadasz przy kompie, odpalasz Ligę. A co tam, zagrasz rankeda, może wbijesz jakieś promo. Jeszcze tylko znaleźć jakąś playlistę, kiedy gra szuka meczu i…. Yup, znowu to samo. Kolesiowi nie podoba się, że dostał junglę. Zależy od humoru, może nawet zapyta czy ktoś odda mu rolę, ale jak nikt nie wyraża takiej chęci, pickuje co chce i ostentacyjnie pisze, że on idzie na mida. Koniec, kropka. Jak tu nie kochać tego community?

Chyba nie przepadacie za takimi sytuacjami? W końcu człowiek nastawia się na to, żeby zagrać najlepiej jak potrafi, chce wbić golda/platynę/diaxa etc., więc wybiera sobie swoje najlepsze pozycje, a tu wszechświat postanawia zesłać takiego dupka do teamu.

Jesteście już tym zmęczeni? No to… chyba mamy dobrą wiadomość!

Na Reddicie jeden z Rioterów przyznał, że jest to temat, o którym ostatnio sporo się u nich mówi. Niestety, nie wiadomo kiedy (jak zwykle) wprowadzą coś, co ma nam ułatwić życie, ale podobno ma powstać coś na zasadzie “zgłaszania w ekranie wyboru bohaterów”. Jak to będzie wyglądało? Jeszcze nie ma nawet wstępnych projektów, ale SapMagic wyraźnie stwierdza, że chcą przebadać powody dodge’owania meczy i wprowadzić coś, co zamiast (zbytnio) karać wychodzących, będzie analizowało sytuację i karało ewentualnych “dupków”, którzy chcą obrzydzić innym grę.

Prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim Riot wpadnie na idealne rozwiązanie, ale dobrze, że pierwsze kroki w kierunku eliminacji zachowań kretyńskich są podjęte.

 

Jak według Was powinna być ta sprawa rozwiązana? A może uważacie, że zachowania typu “idę, gdzie chcę” są akceptowalne? Podzielcie się opinią w komentarzu.