League of Legends r.

Replacementy? Jedenasta gra placementowa dla niektórych graczy

Nowa kolejka elastyczna przysporzyła wielu problemów nie tylko graczom, ale i Rioterom. Dziś w nocy weszła aktualizacja (klik!) mająca na celu jej naprawę - w końcu chyba wszystkich dziwiło, że Brązy trafiały do Golda, a Platyny do Silvera...

Poprawka jednak wymaga, aby osoby, które rozegrały już wszystkie 10 gier przydzielających do dywizji, zagrały jeszcze jedną grę placementową. Dla niektórych okaże się ona zapewne dobra i wskoczą nieco wyżej, niestety niektórzy muszą liczyć się z tym, że trafią do niższej dywizji.

Zgodnie ze słowami Riot Eambo, poprawka ma sprawić, że dywizja graczy będzie bardziej adekwatna do ich poziomu. Zapewne wielu z Was poczuje się w pewien sposób pokrzywdzonych, jeśli spadnie po tej jednej grze – musimy jednak pamiętać, że jesteśmy w przedsezonie i takie zmiany są całkowicie akceptowalne. Lepiej teraz niż w trakcie sezonu rankingowego! Twórcy także przepraszają za tę wpadkę, jednak oczywiście lepiej to zrobić teraz, aby nowy sezon rozpocząć “na czysto”.

Jak określił Rioter, ta jedna gra, którą muszą rozegrać niektórzy z Was, jest swego rodzaju replacementem – zamiast ponownie poświęcać czas na 10 meczów, wystarczy jeden, aby przydzielić Cię do odpowiedniej dywizji – jest to bowiem bazowane także na Twoim MMR z kolejki dynamicznej z sezonu 6. Wygrana bądź przegrana jako wynik nie mają znaczenia – nie zostanie naliczone LP, jest to po prostu “jedenasta gra placementowa”.

Wszystkie gry, które zagraliście po placementach w przedsezonie, niestety nie są brane pod uwagę – ponieważ system działał w sposób niezbalansowany. Jeśli więc udało Wam się do tej pory poprawić MMR, niestety nie wpłynie to na Wasz wynik.

Najwyższą rangą, jaką możecie otrzymać w placementach, jest Platyna I.

Osoby, które jeszcze nie rozegrały 10 placementów, mogą je kontynuować w normalny sposób – skończą je na dziesiątej grze.