League of Legends r.

[Recenzja] Sharkoon Skiller SGH3 – nowe szaty ulubieńca tłumu?

Wcześniejsze modele Sharkoona SGH były niesamowicie popularne w Polsce - teraz przyszła pora na trzecią odsłonę tego modelu. Czy przez znaczącą podwyżkę te słuchawki będą cały czas tak świetne?

Unboxing

Specyfikacja techniczna

Typ:Słuchawki Stereo
Konstrukcja: Nauszne
Kabel podłączeniowy: Stereo Jack
Pilot na kablu: ✓
Waga bez kabla: 320 g
Specyfikacja słuchawek
Średnica membran:53 mm
Impedancja:32 Ω
Pasmo Przenoszenia:20 Hz – 20.000 Hz
Czułość:100 dB ± 3 dB
Maks. moc:100 mW
Regulacja głośności:Przez pilota na kablu
Specyfikacja mikrofonu
Typ mikrofonu:Wielokierunkowy
Impedancja:2,2 kΩ
Pasmo Przenoszenia:100 Hz – 10.000 Hz
Czułość:-38 dB ± 3 dB
Odłączalny mikrofon:
Wyciszenie mikrofonu:Przez pilota na kablu

Sprawdź najniższą cenę słuchawek Sharkoon Skiller SGH3

  • od 270 złotych (nie ma jeszcze strony Ceneo dla tych słuchawek </3)

Lider czego?

Sharkoon mówi o tym na stronie produktu:

Następca dwóch najlepiej sprzedających się słuchawek. SGH3 to słuchawki niemieckiego producenta, które są następcą serii SGH1 oraz SGH2. Obydwa wcześniejsze modele były najlepiej sprzedającymi się w Polsce słuchawkami przez bardzo długi czas, co już samo mówi o jakości ich wykonania.

Dobrze, jeżeli wyszukamy frazę SGH w popularnym sklepie internetowym z M, to dowiemy się, że poprzednie modele zostały zakupione (łącznie) ponad 800 razy w ostatnich 91 dniach.

Tylko tutaj Sharkoon poszedł w trochę inne rejony

Modele SGH1 i SGH2 były stricte produktami budżetowymi, które (bądźmy szczerzy) stawiały na niską cenę, dobry dźwięk i użyteczność (model 2 posiadał złącze USB).

Jednakże model SGH3 nie jest produktem budżetowym, bliżej mu do produktów premium. Kosztują on około 270-300 złotych, przychodzi w naprawdę “fancy” opakowaniu, mamy masę dodatkowych akcesoriów (combo 3.5 -> 2x 3.5 -> karta dźwiękowa USB) i ogólnie dzięki temu nasze pierwsze odczucia są naprawdę pozytywne.

Mamy tutaj coś, co będzie walczyć bardziej z Arctisami 3/5, tanimi Razerami czy innymi słuchawkami w tej cenie. I radzi sobie naprawdę dobrze!

Dodatkowo w zestawie otrzymujemy kilkanaście przejściówek:

  • 3.5 combo -> 3.5 audio i 3.5 mic z pilotem,
  • 3.5 audio i 3.5 mic -> karta dźwiękowa/EQ/USB.

Sprawia to, że słuchawki będą działać z dosłownie wszystkim – czy to mowa o konsoli, czy laptopie, czy o naszym komputerze. Karta może wykrzesać z tych słuchawek naprawdę dużo, aczkolwiek same słuchawki na combo 3.5 jest cały czas dobre.

O dźwięku za chwilę, ale wcześniej standardowo:

Wykonanie i materiały

Pierwsze “wow”, kiedy wyciągniemy te słuchawki z pudełka – sprawiają naprawdę dobre wrażenie. Mamy tutaj metalowy pałąk, dość solidny, który wygląda na premium. To mi się naprawdę podoba w tych słuchawkach, ponieważ daje to szczególne poczucie solidności.

Na duży plus zasługują także naprawdę duże i przyjemne nauszniki ze skóry syntetycznej. Jest to standardowe rozwiązanie dla słuchawek gamingowych i nie można tutaj mieć z tym żadnych problemów.

Słuchawki bardzo dobrze izolują dźwięki z otoczenia, dzięki czemu możemy spokojnie grać, kiedy mamy remont w innym pokoju, czy chcemy odciąć się od świata zewnętrznego. Sposób mocowania nauszników i pałąka także jest solidny, wytrzyma naprawdę dużo.

Dźwięk

To typowe słuchawki dla graczy. Są skierowane do graczy. To headset do grania – miejmy to cały czas na uwadze. Dźwięk jest naprawdę standardowy, chociaż Sharkoon mówi:

Dzięki membranom klasy premium o średnicy 53 mm mamy nie tylko dobrze zakryte uszy, ale dostajemy bardzo dokładne dźwięki w grach oraz dobry bas w muzyce.

Dźwięk w grach jest świetny, możemy usłyszeć dosłownie wszystko. Każdy dźwięk jest wyrazisty, każdy wybuch możemy poczuć i nic nie umyka. Jak wcześniej zdążyłem napisać, to słuchawki dla graczy, więc słuchanie muzyki w nich jest dość… okej. Ale na plus jest fakt, iż Sharkoon Skiller SGH3 brzmią lepiej od innych słuchawek z podobnego przedziału cenowego (może oprócz Arctisów 3, są raczej na ich poziomie).

Dlaczego tylko “okej”? Cóż, podczas korzystania z dołączonej karty dźwiękowej czuć “gamerskie” pochodzenie. Jak pisałem jednak wcześniej, do słuchania muzyki ten model będzie świetny, jak na słuchawki dla graczy.

Wygoda

Jak (znowu) pisałem wcześniej, te słuchawki są naprawdę wygodne. Szczególnie warto zauważyć, że poduszka, która utrzymuje naszą głowę (ta pod pałąkiem), nie ściska naszej głowy. Jednakże trzyma ją naprawdę nieźle i jest to jedno z lepszych zastosowań takiego systemu w słuchawkach do 300 złotych. Jeżeli tylko nie będzie nam przeszkadzała ekoskóra, to te słuchawki mogą być niesamowicie wygodne.

Mikrofon

Jest to jedna z gorszych części tych słuchawek – w moim przypadku działa on, jak chce, często miał problem. Jednakże jeżeli działa, to wystarczy na proste rozmowy na TS-ie czy Discordzie.

@edit, macie tutaj próbkę dźwięku z mojego mikrofonu:

Wiem, widziałem recenzję Blacka – najpewniej w moim przypadku dostałem wadliwy egzemplarz, który działał jak chciał.

Drobnostki

Na moim systemie soft nie chciał się zainstalować, jednak na innych działał spokojnie (kilka opcji związanych z m.in. zewnętrzną kartą dźwiękową).

Warto?

Te słuchawki brzmią naprawdę dobrze dzięki dodatkowej karcie dźwiękowej. Szczerze, po dłuższym czasie z tymi słuchawkami możemy spokojnie słuchać muzyki na SGH3.

Słuchawki są niesamowicie przyjemne i komfortowe, oprócz oczywistych minusów związanych z ekoskórą (pocenie się uszu) po prostu chce się w nich siedzieć przez wiele godzin i meh mikrofonem. Dawno nie miałem styczności z tak komfortowymi słuchawkami, które mają zastosowany… samoregulujący się pasek podtrzymujący głowę? O, to brzmi lepiej. Jeżeli mieszkamy w trochę chłodniejszym miejscu, potrzebujemy naprawdę wygodnych słuchawek i mamy do wydania około 300 złotych, to cóż – można sprowadzać z Chin Xiaomi Mi Gaming Headset za ok. 270 złotych, ale to rozwiązanie mamy na miejscu.

Plusy:

  • Niesamowity komfort użytkowania
  • Bardzo dobry dźwięk
  • Dołączona karta dźwiękowa
  • Możliwość korzystania z tych słuchawek z każdą możliwą platformą
  • Możemy odłączyć mikrfon!
  • Stonowana stylistyka
  • Długi kabel z wszystkimi możliwymi rzeczami (3.5 -> 2×3.5 głośność i mikrofon; 2×3.5 -> USB EQ)
  • Rozsądne zastosowanie materiałów

Minusy:

  • Jeżeli ktoś oczekiwał kontynuacji niskich cen, to się zawiedzie
  • Ale mikrofon nie jest tutaj krystaliczny
  • Problemy z softem

Ocena: 8/10