League of Legends r.

Recall – już niedługo animacja dla wszystkich!

Brakowało Wam u niektórych bohaterów kilku dodatkowych ruchów, kiedy klikacie przycisk recall? No to mam dobre wieści - już w kolejnym patchu, specjalnie dla Was, Riot dodaje animacje powrotu dla wszystkich bohaterów, którzy dotychczas na podróż do bazy czekali nieruchomo!

Recall dla każdego!

Na oficjalnym Forum League of Legends jeden z rioterów – Ququroon zamieścił o tym nieco więcej informacji:

Jestem wielkim fanem animacji powrotu, tak jak zapewne wielu z Was. Są świetnym momentem, w którym bohater pokazuje nieco swojej osobowości, co zdecydowanie wygląda lepiej niż gapienie się w nieskończoną pustkę kosmosu.

Niestety, wielu bohaterów i skórek nie posiada tego typu atrakcji. Oczywiście nie możemy teraz zatrudnić naszych animatorów, żeby przygotowali oddzielne animacje dla każdej postaci, ponieważ musieliby oni rzucić wszystkie pozostałe zajęcia (nowi bohaterowie i nadchodzące skórki).

Oto sposób, w jaki zamierzamy załatwić tą sprawę, i jak zrobimy to w najbliższym czasie (już w 7.5).

ahri recall before

Oto obecna Ahri, stoi nieruchomo, w nieco niezręcznej pozycji, być może myśląc o tym nieudanym ganku na bocie, który zrobiła kilka minut temu. Po co tankowała te strzały z wieży? Co za wstyd…

ahri recall after

A oto Ahri po poprawkach, używająca jednej z istniejących animacji (w tym przypadku – Idle3) jako recalla. Jest w tym znacznie więcej ruchu i osobowości. Ta Ahri planuje swoje zagrania, koordynuje je z drużyną i prawdopodobnie planuje zaliczyć pentę.*

Po wprowadzeniu zaproponowanych zmian każdy bohater, dla którego recall był pustką i bólem, będzie w końcu miał własną animację. Również skórki bez odpowiednich ruchów dopasują się do wersji podstawowej.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to poprawki te zobaczycie już za kilka dni na PBE!

FAQ:

Czy animacje, których użyjecie znikną ze swojego pierwotnego miejsca?
Nie, będzie trochę powtarzalności.

Co z bohaterami, którzy mają swoje animacje?
Bez zmian.

Zaskoczcie mnie statystykami!
To nie pytanie, ale okej! 74 bohaterów bez animacji powrotu w końcu je dostanie. Dodatkowo, do tych 74 dołączy 351 skinów.

Dlaczego zdecydowaliście się na taką zmianę?
Można to po części wywnioskować z tekstu wyżej. Chodzi o to, że nasi animatorzy są bardzo zajętymi ludźmi. Myśleliśmy więc z początku o przygotowaniu małych póz dla każdego bohatera, jednak nie pasowało to do ogólnej jakości, którą chcemy dostarczyć – miało być więcej ruchu. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, znaleźliśmy szybszy sposób – najlepszą opcję na rozwiązanie tego problemu.

*zwiększona częstotliwość Pentakilli może się wahać.

Rito w tym momencie:

everyone gets a recall


A co Wy myślicie o zaproponowanej zmianie? Cieszycie się, że starsi bohaterowie będą w końcu wyglądać na badassów podczas cofania się do bazy, czy może i tak nigdy nie patrzycie co robią wtedy Wasze championy? Piszcie w komentarzach!