League of Legends r.

Sprawdź jakość swojego internetu przed grą

Zakładam, że spora część z Was oprócz noobów w teamie narzeka na jakość swojego połączenia internetowego. Przez ostatnie lata Riot ignorowało narzekania graczy na tak zwane lagi... Do czasu. Niedawno zostało opublikowane narzędzie, które ocenia stan naszego połączenia z internetem!

Możliwe, że wcześniej widzieliście już nasz poprzedni artykuł, dotyczący tego narzędzia – LINK!. Jednak ograniczyliśmy się wtedy tylko do porównania dostawców, a od tego czasu autorzy mocno je usprawnili!

Tak jak wspomniałem we wstępie – spora część z Was może narzekać na swój internet. Sam często spotykam w grze osoby, której starają się grać na pingu wyższym niż 70. W teorii, gracz który od zawsze gra na takim pingu, nie widzi większych problemów. Jednak kiedy jesteśmy przyzwyczajeni do niższych wartości opóźnienia, coś takiego bardzo przeszkadza w rozgrywce.

Ludki z Riot Games, często dawały nam wskazówki, co powinniśmy robić, żeby nasze połączenie było stabilniejsze. Jednak szczerze mówiąc – rzadko kiedy to działało. Dlatego twórcy naszej kochanej i wspaniałej (tfu) Ligi Legend usprawnili stworzone wcześniej narzędzie, które od teraz pozwala nam na ocenienie stanu naszego internetu oraz porównania go na tle innych dostawców!

Dzięki stronie, którą znajdziecie W TYM LINKU, będziecie mogli sprawdzić Wasz statystyczny ping, procent utraconych pakietów, czy porównać się do innych graczy. Co najciekawsze, możemy dzięki temu sprawdzić średni stan łącza w różnych godzinach. Dzięki temu dowiedziałem się, żebym lepiej nie grał w okolicach 7:00.

Dodatkowo w przypadku niskiej oceny łącza, otrzymamy kilka podpowiedzi, które pozwolą nam poprawić jakoś połączenia. Całość jest dosyć ciekawą inicjatywą ze strony Riot, w szczególności dla osób które planowały zmienić swojego dostawcę, dla obniżenia swojego opóźnienia w grze, czy ilości straconych pakietów. Poniżej znajdziecie film, który opisuje w ciekawy sposób cel stworzenia tego narzędzia.

Ponadto samo Riot wypowiedziało się na temat Raportu o Lagach w ten sposób:

Chcemy, aby Raport o lagach pozwolił wam optymalnie wykorzystywać Internet. Ma to być nowe i proste narzędzie, które pokaże wam najlepsze sposoby łączenia się z League używane przez ludzi z waszej okolicy, żebyście mogli podjąć świadomą decyzję, jeśli chodzi o wybory związane z Internetem. Zobaczcie go i dajcie nam znać, co myślicie! Bardzo chcemy nadal ulepszać ten szalony eksperyment, więc im więcej danych i konstruktywnej krytyki od was dostaniemy, tym lepszy on będzie.

Oczywistym jest, że samo ocenianie naszego łącza nie naprawi wszystkich problemów ze stabilnością łącza. Jednak dzięki tym informacjom, Riot może w przyszłości zoptymalizować swoje serwery, w taki sposób, że gra stanie się przyjemna nawet na internecie radiowym.