League of Legends r.

Mecze rozstawiające na początku sezonu – najważniejsze informacje o nich

Rozegraliście już swoje pierwsze 10 rankedów? A może dopiero przymierzacie się do nich? Czas na kilka ważnych informacji o tych dziewiczych meczach rankingowych!

Czy ktoś tu boi się rozegrania rankedów? Cóż – czasem nie warto się przejmować tak tym, ponieważ i tak jest duża szansa że trafimy do jednej z określonych dywizji.

Ale też warto pamiętać o kilku rzeczach!

  • MMR =/= ranga

Nawet jeżeli masz czyste konto (tzn. bez rangi), będziesz mieć cały czas tzw. niewidzialne MMR – to oznacza że i tak trafisz na graczy, którzy są na podobnym poziomie skilla jak Ty (pod koniec S7).

W międzyczasie, błędy mogą się zdarzyć i ktoś może skończyć z jedynym wygranym meczem na dziesięć. Ale, jeżeli to “niewidzialne MMR” jest o wiele wyższe aniżeli dywizja do którego trafiłeś, to system powinien dać Ci trochę więcej bonusowego LP pod koniec wygranych meczy.

  • Pierwsze mecze są najważniejsze

Mówi się że pierwsze mecze rankingowe są najważniejsze – i jest to w prawda. Są one “ważniejsze” w tym sensie iż system da Cię do wyższej rangi kiedy wygrasz pierwsze 4 mecze a resztę przegrasz, aniżeli pierwsze 4 przegrasz i wygrasz 6 następnych (tl;dr 46 > 64)

  • Wyżej niż P1 się nie da

Możesz być nawet najlepszym graczem na świecie, ale nie możesz dostać się wyżej niż P1 po pierwszych 10 meczach rozstawiających. Najpewniej kiedy nawet byłeś tą P1 w S7, to nie licz na taką samą dywizję.

  • Poprzedni sezon =/= ten sezon

Jeżeli w swoich meczach rozstawiających zobaczysz (oczywiście dzięki np. LoLSumo) że grasz na przywoływacza z jakiejś niesamowitej dywizji, to… nie, nie panikuj. 80% dywizji zostało wbitych pod koniec S7 – a wtedy meta wyglądała trochę inaczej (Ardent Censer ktoś, coś?). Zawsze to mógł być jakiś otp który grał swoją mocną postacią – ciężko powiedzieć.

Warto też pamiętać o tym że do LoL-a weszły nowe runy, które sprawiły że część postaci po prostu wypadła z mety – więc nie panikujcie, tylko grajcie najlepiej jak potraficie, nie obrażajcie się na swoją drużynę. I pamiętajcie że istnieje taka cudowna komenda jak “/mute all”.

A, jeżeli rozegraliście już swoje 10 meczów – gdzie zostaliście przydzieleni?

Pochwalcie się (lub też wypłaczcie) gdzie się dostaliście!