League of Legends r.

Ranga pozycyjna w 2019

Czas na więcej informacji dot. rankedów w 2019! Co z tą całą "rangą pozycyjną"? Dowiedzcie się tutaj!

RIOT:

Witajcie! Tu znów Ed „SapMagic” Altorfer, główny deweloper kolejki rankingowej. W tym roku opowiedzieliśmy już o szczegółach szerokich zmian, które obejmą kolejkę rankingową, a których celem jest zapewnienie wam bardziej sprawiedliwych gier, precyzyjniejszej rangi i mniej żmudnego wspinania się w rankingu. W zeszłym miesiącu przeprowadziliśmy was przez szereg zmian wprowadzonych po usłyszeniu waszych opinii. Chcielibyśmy teraz pokazać wam kolejne kroki, które podejmiemy z kolejką rankingową ogólnie. W skrócie: większość zmian kolejki rankingowej zostało ciepło przyjętych, więc wejdą w życie wg planu. Mieliście uwagi co do rangi pozycyjnej, a że chcemy dobrze ją przygotować, zamierzamy przeprowadzić parę jednosplitowych, regionalnych  testów, żeby zebrać od was bezpośrednie opinie, zanim system wejdzie w życie wszędzie.

WASZE DOTYCHCZASOWE UWAGI

Od czasu Riot Pls w każdym blogu od dewelopera informowaliśmy was o zmianach w kolejce rankingowej. W każdym regionie opinie były praktycznie takie same: mówiliście nam, że podoba wam się większość zmian, takich jak kręgi, podział na splity, nagrody i rozstawienia. Niektórzy z was jednak nie byli przekonani co do korzyści z rangi pozycyjnej, takich jak lepszy system dobierania przeciwników i bardziej precyzyjna ranga, bojąc się, że mogą one zostać przyćmione przez nowe przypadki nadużyć i zachwianą integralność rankingu.

W związku z tym wzięliśmy rangi pozycyjne z powrotem na warsztat i wprowadziliśmy konkretne zmiany, mające na celu utrzymanie rywalizacji i zredukowanie przypadków nadużyć. Podobają nam się nasze poprawki, ale wiemy, że potrzebne będą nam wasze bezpośrednie uwagi — coś, czego nie uzyskamy aż do rozpoczęcia sezonu.

CO W TAKIM RAZIE ROBIMY?

Będziemy wprowadzać rangę pozycyjną w taki sposób, żeby móc zebrać opinie, zanim całość wejdzie w życie dla wszystkich. Oznacza to, że cześć regionów otrzyma podgląd rang pozycyjnych w pierwszym splicie. Gdy podgląd będzie dostępny, będziemy dokonywać zmian zgodnie z waszymi uwagami. Będziemy śledzić zarówno pojedyncze rangi, jak i rangi pozycyjne, żeby móc przełączać między nimi wedle potrzeby.

Dodamy także pozycyjne dobieranie i wykrywanie w zwykłym drafcie w przyszłych miesiącach. Pomoże nam to dokonać wszelkich niezbędnych usprawnień, żebyśmy byli pewni, że system działa tak jak powinien, zanim włączymy go w kolejkach rankingowych.

Później w tym roku we wszystkich regionach w życie wejdą pozostałe funkcje: pełna aktualizacja rozstawień, odnowiona struktura sezonu, nowe, ewoluujące nagrody i dwa nowe kręgi. Pracujemy nad dopracowaniem przedsezonowych planów i wkrótce podzielimy się szczegółami.

CO DALEJ?

W nadchodzących miesiącach zaprezentujemy resztę zmian kolejki rankingowej sezonu 2019 i przedstawimy wam zespół, który nad tymi zmianami pracował. Kolejnymi rzeczami w kolejce są (nadal) zmiany kręgów i dywizji, a także meczów rozstawiających. Jak zawsze dziękujemy, że poświęcacie czas na czytanie tych wpisów i za to, że dzielicie się swoimi opiniami — na które zawsze czekamy z otwartymi ramionami!

O autorze: Spliter

SpliterTo ja.
Liga Legend, Sprzęt Gamingowy, Recenzje, GLS, Fortnite i więcej.
Technologia, rozrywka czy gry - możecie pytać o wszystko, postaram się odpowiedzieć na wszystko.
Jeżeli chcecie się ze mną skontaktować, to możecie:
- napisać maila: [email protected] (także zapytania o możliwość współpracy ze mną)
Tak na serio: jeżeli macie jakiekolwiek pytanie, piszcie - w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć ^^