League of Legends r.

Nerfy Rakana zbyt duże, będą buffy ★ Czy zmiany jungli z 9.2 są dobre? ★ Ikony wiosennego splitu 2019

Gracze Rakana, możecie spać spokojnie - dostanie buffy!

Informacje na dziś:

★ Nerfy Rakana zbyt duże, będą buffy

W patchu 9.2 Rakan otrzymał nerfy:

  • Pancerz: 33 pkt. ⇒ 29 pkt.
  • W — Wielkie Wejście
    • Prędkość doskoku: 2050 jedn. (+30% prędkości ruchu Rakana) ⇒ 1400 jedn. (+45/+80 jedn. z nieulepszonymi/ulepszonymi butami)
    • Opóźnienie efektu: 0,5 sek. po osiągnięciu miejsca docelowego ⇒ 0,35 sek. po osiągnięciu miejsca docelowego
    • Użycie tej umiejętności na maksymalną odległość sprawi, że trafi ona trochę później niż przedtem, a użycie jej na krótki dystans sprawi, że trafi szybciej.

Jak stwierdził Meddler, celem tych nerfów było zmniejszenie niezawodności jego engage’u. Prawdopodobnie okazały się one jednak zbyt dotkliwe. Obecny plan jest taki, by sprawdzić, jak Rakan sprawuje się w rozgrywkach profesjonalnych i porównać z solo kolejką. Dopiero wtedy Riot spróbuje przywrócić mu trochę mocy (zależnie od wyniku – tak, aby miało to znaczenie dla obu rodzajów gry lub tylko dla gry solo). Możliwe jest przyśpieszenie W – jeśli jednak to okaże się niewystarczające, prawdopodobnie buffy będą dotyczyć R (w tym momencie rozważane jest przyśpieszenie ruchu w kierunku wrogów zamiast przy kontakcie z nimi) lub Q.

★ Czy zmiany jungli z 9.2 są dobre?

W ostatniej aktualizacji wprowadzono zmiany jungli (możecie je sprawdzić tutaj). Riot obecnie obsewuje ich wpływ na metę i przebieg rozgrywki. Meddler stwierdził, że zmiany doświadczenia raczej dobrze wpłynęły na pozycję junglerów. Niektóre postacie polegające na silnym power spike’u na szóstym poziomie nie radzą sobie jednak zbyt dobrze – z tego powodu będzie to dalej badane. Postacie, które opierały się na farmieniu i szybkim zdobywaniu XP, straciły nieco mocy, czego się spodziewano (przykłady ro Kha’Zix czy Graves). Na wyższych poziomach trochę lepiej radzą sobie w jungli tanki. Wszystkie te zmiany były oczekiwane i nie są zaskoczeniem – dlatego na razie nie ma żadnych planów co do jungli w patchu 9.3. Na pewno jednak Riot będzie obserwował gankowanie na drugim poziomie.

Jeśli chodzi o konkretne postacie, Riot na pewno zajmie się Rek’Sai (jednak nie w najbliższym czasie) i Aatroxem (w patchu 9.3.).

★ Ikony wiosennego splitu 2019

Możecie już kupować e-sportowe ikony! Dostępne będą do 24 kwietnia (godzina 8:59 CET) za 250 RP.

Połowa zysku z każdego zakupu trafi do wybranej drużyny.

Ikony możecie zobaczyć tutaj: klik!

★ A na koniec…

Sion jako kobieta.

Autor: Lorelei

Źródło: https://www.deviantart.com/loreleimariee/art/Female-Sion-783770296