League of Legends r.

Rada na każdą linię!

Nie bawmy się w powtarzanie tego samego i ciągłe "zależy od stylu gry". Oto rzeczy, o których MUSISZ zawsze pamiętać - dostosowane do linii!


Rady pochodzą od jednego z graczy – Lachainone.

project___riven_by_monorirogue-d838kkt

Top

Twoja wieża nie jest tak kluczowa jak te na pozostałych liniach. Dlaczego?

1. Po 6-7 minutach gry, Twój Teleport może bardziej się przydać do wzięcia killa niż do powrotu na linię. Możesz stracić wieżę, ale otrzymasz killa lub asystę i pomożesz innym.

2. Kiedy top laner zniszczy Twoją wieżę, trudniej mu farmić, bo łatwiej go zgankować. Utrata wieży daje możliwość łatwiejszego farmienia (dla Ciebie) i szansę na killa.

maxresdefault

Jungla

Tutaj będzie krócej: skup się na dwóch liniach, zamiast pomagać wszystkim. Chcesz zgankować linię, na której nie mają Flasha? Nie zdążysz tego zrobić w stosunku do każdego wroga (nie możesz przeprowadzić 3 udanych ganków w ciągu 5 minut ze względu na cooldown Flasha – długi, ale nie aż tak).

atlantean_syndra_by_magicnaanavi-d85yj2h

Mid

Musisz kontrolować swoją strefę wpływów i oba wejścia z jungli na Twoją linię. Jeśli potrafisz wywrzeć na tyle presji, by ustawić wardy, zmniejszysz ścieżkę wrogiego junglera. Farmienie pod wieżą przeciwnika zawsze jest niebezpieczne, bo jungler ma wtedy wiele możliwości ganku, a przeciwny mid laner może mu mocno pomóc.

jinx_by_krevek-d6tbmgt

ADC

Bierz, co Ci dają, ale o nic nie proś.

Mowa oczywiście o killach. Próba zabicia jest bardzo ryzykowna i grozi śmiercią. Skup swój plan gry wokół objective’ów. Miniony, wieże, smoki, Baron. Wrogowie będą się bronić, a kille przyjdą naturalnie.

Mała wskazówka: to się sprawdza raczej na niskich poziomach.

soraka_by_zero1510-d91xqmg

Support

Nie jesteś wsparciem swojego ADC, ale całej drużyny.

Jeśli ADC ma się w porządku na linii (lub jest w sytuacji 1v1), roamuj na inne aleje, by pomóc reszcie – choćby przez wardowanie, a jeśli to możliwe, to i kille.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]