r.

Qiyana wyłączona! Dlaczego?

Już tak dawno nie widziałam informacji o wyłączeniu bohatera, że aż zatęskniłam za sezonem szóstym, w którym postacie były wyłączane właściwie wraz z każdym nowym patchem... Na szczęście obecnie jest to tak rzadkie, że możemy jedynie sentymentalnie powspominać dawne powody wyłączeń bohaterów - i oczywiście zastanowić się, co doprowadziło do wyłączenia Qiyany.

Na stronie statusu serwera widoczna jest następująca informacja:

Z powodu błędu występującego w grze wyłączyliśmy następującego bohatera: Qiyana. Na chwilę obecną pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.

Niestety nie zdradza ona zbyt wiele – dlatego postanowiliśmy przekopać Reddita.

Możliwe powody wyłączenia Qiyany

Gracze donoszą, że problem dotyczył jej buildu pod AP. Choć jest ona przeznaczona do budowania AD, to wybór AP okazywał się bardziej efektywny, a konkretniej: wybór Liandry’s Torment, przez który przeciwnik był dosłownie spalony na śmierć. Interakcja widoczna jest na poniższym filmie:

Gracze podejrzewają, że może to mieć dwa wyjaśnienia:

  • Dowolna umiejętność Qiyany aktywuje jej pasyw (“Pierwszy atak lub umiejętność przeciwko wrogiemu bohaterowi zadaje bonusowe obrażenia. Cooldown resetuje się, kiedy Qiyana przywołuje nowy żywioł”), pasyw Qiyany aktywuje Liandry’s, Liandry’s aktywuje pasyw, pasyw aktywuje Liandry’s… i tak dalej.
  • Inna możliwość to wzmocnienie z Q ze ściany (“Zadaje 51/63/75/87/99 (+60% bAD) bonusowych obrażeń jednostkom poniżej 50% zdrowia”).
  • Po użyciu W Qiyana otrzymuje wzmocnienie (“Gdy broń jest wzmocniona, otrzymujesz 20% prędkości ataku, a twoje ataki i podstawowe umiejętności zadają 8/16/24/32/40 (+30% AP)(+20% bAD) bonusowych obrażeń magicznych. Dodatkowo otrzymujesz 5/6,25/7,5/8,75/10% prędkości ruchu poza walką i w pobliżu odpowiedniego rodzaju terenu”). Możliwe więc, że umiejętność wzmacnia też obrażenia z Liandry’s Torment (co wydaje się najbardziej prawdopodobne, bo obrażenia zadawane przez Liandry’s na filmie są bardzo duże).

SidiaStudios, jeden z graczy, twierdzi, że działa to tylko wtedy, gdy Liandry’s jest aktywowane przez Q.

Inne filmy z prezentacją interakcji: