League of Legends r.

Przemyślenia Meddlera nt. rozgrywki – 3 marca

Kolejne przemyślenia Meddlera! Dzisiaj - zmiany Luciana, zmiana polityki Riotu odnośnie dziwnych picków i naprawa audio jednego skina!

Ujawnianie postaci przez umiejętności “click to hit”

Naszą intencją dla jedno tagretowych, “click to hit” czarów jest to, że kiedy są castowane, ujawniają tego, który castował tą umiejętność, kiedy jest w krzakach/Mgle Wojny (FoW = Fog of War). To daje trochę counterplaya (przeciwko postaciom, niekoniecznie przeciwko samym umiejętnościom) dla tych umiejętności i pozwala zrozumieć co się dzieje podczas bycia zaatakowanym.

  • Fix Q Jhina, dzięki któremu Jhin nie będzie już mógł omijać tego o czym wyżej napisałem.

Zmiany Luciana na PBE

Parę zmian, które obejmują czasy castowania jego umiejętności:

  • Czas castowania Q teraz skaluje się od 0,4 s do 0,25 s wraz ze wzrostem poziomu Luciana (wcześniej to było zafixowane 0,35 s).
  • Czas castowania W to teraz 0,25 s (wcześniej 0,35 s).
  • Po wycastowaniu Q i W normalnie pojawia się zablokowanie, przez które trzeba kilkanaście razy klikać, aby cokolwiek zrobić, teraz ma być to zmienione i po użyciu Q/W możliwe będzie “nadpisanie” tego np. AA, castem spella czy poruszaniem się.

Gracze, którzy są reportowani za dziwne style gry/picki

W skrócie, bo powinniśmy napisać o tym coś więcej na dniach:

  • Jedna z zasad Riotu brzmi: “nie zgłaszaj gracza za niezgodę co do taktyki”.
  • Rozmowa o tej zasadzie powstała po kolejnym banie gracza, który grał kolejnym już, niecodziennym pickiem – Nunu Support.
  • Zespół Riotu zbierze się w tej sprawie, aby cytując: “to get our shit together”.

Naprawa dźwięku w skinie Udyr Strażnik Przodków

Kilka zmian linii dźwiękowych dla Strażnika Przodków, które nie są odtwarzane w grze (ktoś zauważył ich brak? ~Split). Możliwe, że zostanie to naprawione w nadchodzącym patchu lub dopiero w następnym.

Kolejne zmiany i kolejne dni! Jak myślicie – Meddler ujawni trochę rzeczy związanych z Galio przed jego premierą? A może będziemy musieli tradycyjnie czekać na jego ujawnienie na PBE?


“Cześć. Jak zauważyliście na witrynę została dodana wyskakująca reklama. Pojawia się ona raz na 24 godziny (na telefonie nie wyskakują, tylko na komputerze). Przez kilka lat działalności chcieliśmy uniknąć tego rozwiązania – wiemy, że może być irytujące, jednak to tymczasowa konieczność z racji spadku stawek reklam z programu Google. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy Wam się ciekawymi artykułami i konkursami w najbliższych tygodniach”