League of Legends r.

Przemyślenia Meddlera – 18 kwietnia – zmiany wspierających i 10 banów

Jak to ma w zwyczaju król balansu rozgrywki, Meddler opublikował wczoraj kolejną serię przemyśleń dotyczących rozgrywki. Tym razem nieco o wspierających oraz o długo wyczekiwanym systemie 10 banów w rozgrywkach draftowych.

Ataki podstawowe wspierających

Częścią naszej aktualnej pracy nad rolą wspierających jest mieszanka większych i mniejszych zmian, które już wkrótce planujemy wprowadzić na PBE. Rozmawialiśmy już o zmienionych przedmiotach startowych, które swoje miejsce znajdą w aktualizacji środkowo-sezonowej. Mniejszą zmianą będzie z kolei seria usprawnień do ataków podstawowych u niektórych bohaterów, którzy często skupiają się na supportowaniu. Są to głównie postaci, których mechaniki nie wymagają raczej atakowania “z ręki”. Z jednej strony, nie muszą oni mieć satysfakcjonujących animacji tak jak strzelcy. Z drugiej jednak strony, ich ataki pozostają nietknięte od lat i widać w nich wiele przestrzeni do usprawnień. Podsumowując, mamy kilka przyjemnych zmian dla Sony, Morgany, Annie, Janny, Nami i Soraki w aktualizacji 7.9.

Starożytna Moneta/Ancient Coin

Zmiany Monety są chyba jednymi z najciekawszych, które weszły wczoraj na PBE, przynajmniej dla graczy dolnej alei. Każdy, kto chce zgłębić nieco wczesnej teorii, statystki, które aktualnie testujemy to 22g w Kręgu 1, 32g w Kręgu 2 oraz 32g w kręgu 3 na złotych monetach, a także 8% brakującej many, którą przywracać będą monety many. Mamy nadzieję, że prezentowane zmiany przekonają graczy do wyboru monety na kilku nowych bohaterach.

10 Banów

Od pewnego czasu nie wspominaliśmy o zmianach w systemie banowania. Nie martwcie się jednak, ponieważ prace trwają. Wkrótce zdradzimy nieco więcej szczegółów. Spodziewajcie się rewelacji po aktualizacji środkowo-sezonowej.

Poacher’s Dirk

Na PBE testujemy również kilka drobnych zmian w mniejszym Dirku. Jest to bowiem przedmiot, z którego stanu nie jesteśmy zadowoleni już od jego wprowadzeniu, jednak baliśmy się wprowadzać jego bezpośrednich wzmocnień, jako że mogłoby to zbyt mocno zachwiać balansem całej rozgrywki. Mamy jednak kilka pomysłów, które chcemy przetestować, sprawiając, że przedmiot ten będzie nieco atrakcyjniejszy niż kilka Long Swordów, do późniejszego ulepszenia. Zmniejszamy koszt i czas odnowienia, kosztem nieco mniejszego AD.


A jakie zmiany są według Was najpotrzebniejsze przy aktualnym stanie rozgrywki w League of Legends? Uważacie, że rioterzy pracują nad właściwymi sprawami? Piszcie w komentarzach!