League of Legends r.

Przeciek nowych piosenek K/DA: GAME/OVER i Gold

To nie clickbait: wygląda na to, że dostaniemy kolejne piosenki zespołu K/DA!

K/DA – POP/STARS to piosenka wydana z okazji finału Worldsów 2018 wraz z nową linią skórek dla Ahri, Evelynn, Akali i Kai’Sy. Jej popularność przebiła nawet liczbę wyświetleń Imagine Dragons – Warriors (zobacz szczegóły), które do tej pory cieszyło się opinią najbardziej lubianej przez graczy piosenki z Mistrzostw.

Jak wiadomo, w tym roku mamy dostać kolejne skórki muzyczne. Pojawiły się przecieki, jakoby nazwą nowego zespołu było TRUE DAMAGE, a skórka miała trafić do Qiyany (wraz z edycją prestiżową; zobacz: Kolejny znak towarowy Riotu: True Damage. Nowe skórki muzyczne?).

Wszyscy spodziewali się więc, że wraz z ujawnieniem nowego zespołu otrzymamy jego piosenkę. Wygląda na to, że Riot zaskoczy nas nieco bardziej i wyda…

Nowe piosenki K/DA

Tak, nie jedną piosenkę, a piosenki! Tak wynika z przecieku z portalu Genius – platformy znanej jako baza wiedzy muzycznej (zwłaszcza napisów). Zespołowi K/DA przypisano bowiem dwa nowe utwory. Ich data premiery została oznaczona na 3 listopada. Nie dodano tekstów piosenek.

K/DA – GAME/OVER

Przejdź na stronę piosenki na Genius.com

 • Produkcja: Sebastien Najand, League of Legends & Riot Games Music Team
  • Sebastien Najand to członek zespołu muzycznego Riot Games, pracował m.in. nad motywami muzycznymi Ekko, Brauma, Urfa, Super Galaxy Rumble’a, Rek’Sai, Barda, PROJECT etc.
 • Autorzy: Ali Tamposi, Madison Beer, Harloe & Riot Games Music Team
  • Ali Tamposi jest autorką m.in. piosenek Camili Cabello (w tym niedawnego hitu Señorita), Nickelback – After the Rain, Christina Aguilera – Around The World
   oraz Empty Words tej samej wokalistki.
  • Madison Beer śpiewała w m.in. K/DA – POP/STARS.
  • Harloe – prawdopodobnie chodzi o Jessicę Ashley – jest autorką m.in. piosenek Kelly Clarkson (Heat, Medicine, Cruel, I Don’t Think About You).

K/DA – Gold

Przejdź na stronę piosenki na Genius.com

 • Produkcja: Justin Tranter, Louis Bell, League of Legends & Riot Games Music Team
  • Justin Tranter pracował już m.in. nad Legends Never Die, K/DA – POP/STARS i Rise.
  • Louis Bell jest m.in. producentem i autorem piosenek Camili Cabello.
 • Autorzy: Sasha Sloan, Justin Tranter, Louis Bell & Riot Games Music Team
  • Sasha Sloan jest m.in. autorką takich piosenek, jak John Legend- A Good Night, Camila Cabello – Never Be the Same oraz OMG tej samej wokalistki.
 • Nagrania: Recording Studio Santa Monica & Electric Lady, Los Angeles

Data wydania

Data wydania obu piosenek została oznaczona jako 3 listopada. Również K/DA – POP/STARS zostało opublikowane tego dnia w 2018 roku. Możliwe więc, że Riot szykuje dwa nowe utwory na rocznicę wydania pierwszej piosenki.

3 listopada 2019 roku w Palacio Vistalegre w Madrycie w Hiszpanii będzie miał miejsce drugi dzień półfinałów Mistrzostw Świata. Wtedy prawdopodobnie wydane zostaną nowe dzieła K/DA.

Finały odbędą się tydzień później, 10 listopada – możliwe, że wtedy poznamy nowy zespół muzyczny w League of Legends.

Prawda czy nie?

Pamiętajmy, że przecieki nie musza być prawdziwe. Strony na Genius mogą być edytowane przez użytkowników.

Jeden z rioterów, sygnujący się nickiem nerp1186, wypowiedział się na ten temat na Reddicie:

 Tak, one nie są oficjalne. Jak niektórzy powiedzieli, strony mogą być edytowane przez każdego, a te nie są od nas.

Oznacza to, że strony nie zostały zamierzenie dodane przez Riot. Nie wyklucza to jednak, że piosenki rzeczywiście się pojawią – w końcu przecieki siłą rzeczy nie są oficjalne. Nadzieja nadal zostaje!