League of Legends r.

Prosty sposób na wbicie kilku dywizji w krótkim czasie! Część V – Support

Zastanawialiście się, którzy bohaterowie mają najlepszy potencjał do wygrywania (czyt. carrowania) gier rankingowych? Urok kolejki soloQ polega na tym, że nie zawsze można liczyć na pomoc sojuszników. Ta lista pomoże Wam wybrać postać, dzięki której zdobędziecie trochę free elo.

Wsparcie różni się od pozostałych ról. Ciężko grać supportem i wygrać grę bez pomocy drużyny (pomijając full AP). Lista ta zawiera postaci, które pomagają zdominować linię, mają potencjał do roamowania, silne CC oraz spory wpływ na teamfighty. Zaczynamy!

Leona_OB

Leona jest po prostu dobrym supportem – bez znaczenia, czy jesteś w brązie czy diamencie. Łatwa mechanika, mnóstwo CC oraz możliwość przyjmowania sporych obrażeń to tylko kilka z jej pozytywów. Na linii może być grana zarówno defensywnie, jak i ofensywnie. Ult jest idealny do inicjowania teamfightów, a jak wielu doświadczonych graczy wie, również do ich carrowania.

Braum_OB

“Z Braumem każdy jest bezpieczny!” Prawdopodobnie najbardziej sympatyczny bohater w grze. Każda umiejętność czyni z niego doskonałego supporta. Możliwość blokowania skillshotów, spora ilość CC, doskok, stun na pasywie oraz AoE podrzut na [R], są w stanie pomóc przyjaznemu ADC wygrać linię, jak i ułatwiają wygranie teamfightów.

Nami_OB

Nami – osobiście jeden z moich ulubionych supportów. Posiada wszystko, czego potrzeba do ochrony sojuszników oraz siania popłochu wśród przeciwników. AoE Stun i podrzut, heal, poke, slow, zwiększanie obrażeń, a to wszystko zapewnia nam malutka syrenka. Minusem jest celność [Q], która wymaga treningu oraz fakt, że jest dość squishy.

Soraka_OB

Jeden z najbardziej znienawidzonych bohaterów w grze – Soraka, Gwiezdne Dziecko (lub – jak kto woli – Gwiezdny Ambulans). Ile razy walczyliście na midzie/topie, już się cieszycie na myśl o zabiciu przeciwnika, a tu nagle Soraka przypomniała o sobie globalnym ultem? Grrr… AoE slow oraz silence to tylko dodatki do jej głównego atrybutu – leczenia sojuszników. Wybierając ją na soloQ, możecie zapewnić przetrwanie drużynie, a dzięki temu wygrać (wycarrować) grę rankingową!

Świetnymi supportami na soloQ są również: Alistar_MIN Alistar, Janna_MIN Janna, Sona_MIN Sona, Zyra_MIN Zyra, Zilean_MIN Zilean oraz Lulu_MIN Lulu.

Support-Leona

 

To była ostatnia część serii, mam nadzieję, że się podobała lub pomogła wbić kilka dywizji. Dajcie znać w komentarzu!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]