League of Legends r.

Prosty sposób na wbicie kilku dywizji w krótkim czasie! Część II – Jungle

Zastanawialiście się, którzy bohaterowie mają najlepszy potencjał do wygrywania (czyt. carrowania) gier rankingowych? Urok kolejki soloQ polega na tym, że nie zawsze można liczyć na pomoc sojuszników. Ta lista pomoże Wam wybrać postać, dzięki której zdobędziecie trochę free elo.

Celem tej listy jest wymienienie kilku bohaterów, którzy są w niewielkim stopniu zależni od umiejętności reszty drużyny. Przede wszystkim chodzi o postacie z potencjałem do snowballowania, pushowania, roamowania, walk 1v1 oraz użytecznością w teamfightach. Zaczynamy!

LeeSin_OB

Lee Sin jest typowym early junglerem. Ogromna mobilność, szybki clear i wysokie obrażenia w początkowej fazie gry dają szansę na zdobycie przewagi wszystkim liniom. Wiele kombinacji umiejętności, zwłaszcza z [R], pozwalają na ogranie przeciwnika lub szybkie wyeliminowanie wrogiego carry. Minusem Ślepego Mnicha jest złożona mechanika, przez co nowi gracze mogą nie być w stanie wykorzystać jego potencjału.

Hecarim_OB

Hecarim… Nawet usunięcie zaklęcia Obrona terytorialna nakładanego na buty nie zatrzymało go przed zabijaniem przeciwników pod wieżą. Szybkość, spore obrażenia AoE, możliwość dashowania się przez ściany za pomocą [E] i [R] oraz fear na ulcie sprawiają, że jest w stanie wycarrować całą drużynę od laning phase’u, po teamfighty.

Graves_OB

Graves po reworku z ADC stał się junglerem (choć dość często jest też grywany na topie). Bardzo dobry clear i sustain w jungli nie ujmują jego obrażeń we wszystkich fazach gry. Często postać ta okazuje się głównym DPS-em w drużynie, przebijając midlanera oraz ADC. Niesamowity snowball, dość wytrzymały jak na swoje obrażenia oraz mobilność – te cechy sprawiły, że znalazł się na mojej liście.

Rengar_OB

Rengar jest zmorą każdego carry. One-shotowanie oraz panika graczy widzących nad sobą wykrzyknik są na porządku dziennym. Dobry koteł nie jest łatwy do skontrowania, a zestaw umiejętności, jaki posiada (łącznie z pasywną), umożliwia bawienie się z przeciwnikami, bez względu na poziom rozgrywki.

Należy wziąć pod uwagę również postacie takie jak: Sejuani_MIN Sejuani, Volibear_MIN Volibear, Nocturne_MIN Nocturne, MasterYi_MIN Master Yi, Zac_MIN Zac oraz Vi_MIN Vi.

jungler_wallpaper_by_welterz-d67wvce

W następnej części weźmiemy się za najlepszych bohaterów na mida!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]