League of Legends r.

Prosty sposób na wbicie kilku dywizji w krótkim czasie! Część I – Top

Zastanawialiście się, którzy bohaterowie mają najlepszy potencjał do wygrywania (czyt. carrowania) gier rankingowych? Urok kolejki soloQ polega na tym, że nie zawsze można liczyć na pomoc sojuszników. Ta lista pomoże Wam wybrać postać, dzięki której zdobędziecie trochę free elo.

Celem tej listy jest wymienienie kilku bohaterów, którzy są w niewielkim stopniu zależni od umiejętności reszty drużyny. Przede wszystkim chodzi o postacie z potencjałem do snowballowania, pushowania, roamowania, walk 1v1 oraz użytecznością w teamfightach. Zaczynamy!

Olaf_OB

Olaf jest idealną postacią na topa w soloQ. Dobry wave clear od pierwszych poziomów z [Q] umożliwia roamowanie mida lub czyszczenie jungli przeciwnika. Uniemożliwia również enemy opuszczenie linii bez tracenia farmy. Pamiętajcie o wizji, bez której pushowanie linii jest wystawianiem się wrogiemu junglerowi na tacy. Umiejętność [W] sprawia, że nawet z przegranych trade’ów wychodzimy na plus, a [E] zadaje spore obrażenia (true dmg) oraz ma niski cooldown. W połączeniu z ultem i tankowatym buildem, w teamfightach robimy przeciwnemu ADC z dupy jesień średniowiecza.

Irelia_OB

Irelia w dobrych rękach potrafić czynić cuda. Mistrzyni pojedynków 1v1, z dobrym wyczuciem [Q] potrafi zabić przeciwnego ADC, zanim przeciwna drużyna zdąży zareagować. Jest bardzo uniwersalna, można zrobić z niej tanka, pseudo-assasina lub zbudować więcej atackspeeda, który w połączeniu z Ostrzem Zniszczonego Króla skutecznie rozpuszcza tanków. Wysoka mobilność oraz umiejętność [E] pozwalają na ogranie nawet najtrudniejszych przeciwników.

Renekton_OB

Renekton, gadowaty brat pieseła – bardzo dobry wybór na soloQ. Ogromne obrażenia, CC oraz mobilność sprawiają, że właściwie kontrolowany, nie powinien mieć problemów z żadnym przeciwnikiem. Zbudowanie penetracji pancerza, CDR oraz przedmiotów pod tanka, pozwala na sianie spustoszenia w drużynie przeciwnika, nawet w pojedynkę.

Wukong_OB

Wukong to postać z niesamowitym potencjałem do snowballowania oraz carrowania gier. Jego [W] daje możliwość atakowania z zaskoczenia, jak i uciekania w niekorzystnych sytuacjachWysokie obrażenia, penetracja pancerza w [Q] oraz umiejętność [R], która potrafi zmienić los teamfightu, czynią Małpiego Króla potencjalnym wyborem na OTP.

Dodatkowo postaciami godnymi uwagi na Topie są: Riven_MIN Riven, Nautilius_MIN Nautilus, Trundle_MIN Trundle, Swain_MIN Swain, Malphite_MIN Malphite oraz Fiora_MIN Fiora.

solo_top___

W następnej części weźmiemy się za najlepszych junglerów na soloQ!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]