League of Legends r.

Prosty sposób na wbicie kilku dywizji w krótkim czasie! Część IV – ADC

Zastanawialiście się, którzy bohaterowie mają najlepszy potencjał do wygrywania (czyt. carrowania) gier rankingowych? Urok kolejki soloQ polega na tym, że nie zawsze można liczyć na pomoc sojuszników. Ta lista pomoże Wam wybrać postać, dzięki której zdobędziecie trochę free elo.

Celem tej listy jest wymienienie kilku bohaterów, którzy są w niewielkim stopniu zależni od umiejętności reszty drużyny. Przede wszystkim chodzi o postacie z potencjałem do snowballowania, pushowania, roamowania, walk 1v1 oraz użytecznością w teamfightach. Zaczynamy!

Ezreal_OB

Ezreal jest postacią o małym zasięgu, ale nadrabia to umiejętności z niskimi cooldownami. Większość obrażeń w early to [Q], które doskolane nadaje się do poke’owania przeciwnikaJego [E] umożliwia bezpieczne farmienie na linii nawet 1v2, co czyni go dobrym wyborem na soloQ.

Vayne_OB

Wszyscy wiemy, kim jest Gosu – jego filmiki są dowodem na ogromny carry potencjał Vayne. Jest ona jednak dość trudnym ADC i nie polecam jej początkującym graczom. True dmg, połączenie [R] z [Q] oraz stun na [E] sprawiają, że jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na stronę własnej drużyny niemal w każdej grze.

Twitch_OB

Brak zakupu lub nieumiejętne postawienie pinka przez drużynę przeciwną, pozwalają Twitchowi robić na Summoner’s Rift to, co mu się żywnie podoba. Niewidka w połączeniu z Huraganem Runaana oraz [R] potrafią zaskoczyć całą przeciwną drużynę, co może skutkować wbiciem penty w 2-3 sekundy. Minusem jest dość słaba linia szczurka, zwłaszcza w early.

Draven_OB

Draven… Przepraszam, DRAAAAAVEN, jest trudnym, nieposiadającym mobilości ADC. Dlaczego więc znalazł się na liście? Powód jest prosty – ogromne obrażenia od pierwszego poziomu oraz niesamowity snowball. First blood dla Dravena często oznacza granie pod jego dyktando przez całą grę.

Pozostali ADC ze sporym potencjałem carrowania solo: Varus_MIN Varus, Caitlyn_MIN Caitlyn, Jinx_MIN Jinx, Tristana_MIN Tristana, Lucian_MIN Lucian oraz Corki_MIN Corki.

adc

W następnej części weźmiemy się za najlepszych supportów na soloQ!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]