League of Legends r.

Prosty sposób na wbicie kilku dywizji w krótkim czasie! Część III – Mid

Zastanawialiście się, którzy bohaterowie mają najlepszy potencjał do wygrywania (czyt. carrowania) gier rankingowych? Urok kolejki soloQ polega na tym, że nie zawsze można liczyć na pomoc sojuszników. Ta lista pomoże Wam wybrać postać, dzięki której zdobędziecie trochę free elo.

Celem tej listy jest wymienienie kilku bohaterów, którzy są w niewielkim stopniu zależni od umiejętności reszty drużyny. Przede wszystkim chodzi o postacie z potencjałem do snowballowania, pushowania, roamowania, walk 1v1 oraz użytecznością w teamfightach. Zaczynamy!

Fizz_OB

Fizz jest rybą! Ale nie jakimś tam Magikarpem, to wcielenie Gyaradosa! Postać ta słynie z outplay’owania przeciwników, ciekawej mechaniki oraz chorych obrażeń. Świetny snowball, mobilność, jak i możliwość unikania obrażeń oraz CC dzięki [E], sprawiają, że jest on często widywany na Summoner’s Rift.

Azir_OB

Mógłbym przytoczyć coś o Pidgeotto, jednak Imperator Pustyni jest zbyt poważną i dostojną osobistością, by sobie z niej żartować. Bohater wymagający praktyki, przez wielu uważany za najtrudniejszego w całej grze. Złożona mechanika, perfekcyjne combo, zasięgi, pozycjonowanie siebie oraz żołnierzy – po opanowaniu tych rzeczy nie powinniście mieć większych problemów z carrowaniem teamfightów oraz dominowaniem na midzie. Czyni to Azira doskonałym wyborem na soloQ.

Ahri_OB

Moim zdaniem Ahri to zawsze dobry pick na mida. Świetna mobilność dzięki [R], wyjątkowe CC na [E] oraz true dmg czynią z niej postać doskonale sprawdzającą się w eliminowaniu wrogiego carry, jak i zadawaniu głównych obrażeń w teamfightach. Łatwy push oraz niskie cooldowny umożliwiają roam od 6-tego poziomu, co zwykle kończy się zyskaniem przez drużynę przewagi.

Yasuo_OB

Wiele razy spotkałem się z komentarzem, że Yasuo to “postać dla noobów”. Jednak nawet pro gracze nie zawsze są w stanie wykorzystać w 100% potencjału tego bohatera. Ogromne obrażenia, dobra mobilność oraz [W] blokujące wszystkie skillshoty sprawiają, że Yasuo jest w stanie ograć 1v1 każdego przeciwnika. Sprawia to, że ma on pozornie łatwą linię. Dodatkowo odpowiednio użyta umiejętność specjalna [R] potrafi odmienić losy każdego teamfightu.

Świetnie sprawdzają się również: Victor_MIN Viktor, Annie_MIN Annie, Brand_MIN Brand, Zed_MIN Zed, Lissandra_MIN Lissandra oraz Cassiopeia_MIN Cassiopeia.

Mid-Ahri

W następnej części weźmiemy się za najlepszych ADC na soloQ!

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]