League of Legends r.

Proste sposoby na poprawę swoich umiejętności w LoL-u

Trening czyni mistrza. Ta zasada obowiązuje prawdopodobnie w każdej dziedzinie życia. Nie inaczej jest w League. Ale LoL ma to do siebie, że można poprawić swoje umiejętności nie tylko samą grą. Chcecie poznać parę przydatnych rad?

1. Wyłącz przyśpieszenie myszki

Większość użytkowników systemu Windows, którzy grają tylko w MOBA, prawdopodobnie nigdy nie przejdzie do ustawień myszki. Graczom wydaje się, że są one przeznaczone bardziej do osób grających w produkcje typu FPS. Niestety jest to błąd. Przejdź do opcji wskaźnika i odznacz “Zwiększ precyzję wskaźnika”. Jest ona domyślnie włączona.

To pole wyboru jest wrogiem każdego gracza, który musi dokładnie sterować kursorem przy dużych prędkościach. To pole wyboru faktycznie przyśpiesza twoją mysz, gdy poruszasz nią szybciej. Oznacza to, że Twoja pamięć mięśniowa pracuje dwa razy ciężej, aby nie tylko dostosować odległość, ale także ocenić prędkość, z jaką poruszasz myszą.

2. Zmniejsz HUD

Liga Legend domyślnie ustawia HUD na 100. Jest to zdecydowanie zbyt duża wartość i rozprasza gracza lub zasłania grę. Zmniejszenie HUD sprawi, że Twój ekran będzie czytelniejszy, a jak widzimy na przykładzie, zmiana ze 100 na 5 nie jest strasznie ogromna.

Uwaga! Tylko nie zmniejszaj rozmiaru mapki. Ona musi być na maksymalnym, by dawać jak najwięcej informacji.

3. Sprawdź swój ping przed grą

Nagły skok pingu do liczby over 9000 w czasie rankeda nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Dlatego lepiej się zabezpieczyć. Jest pełno stron oferujących sprawdzenie czy nasz ping trzyma swój standardowy, niski poziom, więc dlaczego by nie wejść na np. speedtest i być przygotowanym na wszelkie ewentualności?

4. Ćwicz czas reakcji

W LoL-u czas reakcji jest jednym z ważniejszym czynników warunkujących umiejętności gracza, więc należy go ćwiczyć. I tu polecam Human Benchmark. Prosta gra, w której chodzi o naciśniecie ekranu gdy zaświeci na zielono. Wszystko od 200 do 260 ms jest dobrym wynikiem, a profesjonalni gracze i sportowcy mają zwykle około 130 do 150 ms.

5. Włącz koszty many przy skillach

Ta opcja powinna być domyślnie włączona, ale niestety nie jest. Po co uczyć się kosztów każdej umiejętności w grze, gdzie co poziom albo patch mogą się zmienić, jak wystarczy włączyć ich podgląd w ustawieniach i wiedzieć ile brakuje nam many na R-kę?

6. Używaj Shift + prawy przycisk myszki

Wielu doświadczonych graczy grając ADC autoatakuje poprzez kombinacje A + lewy przycisk myszy. A przytrzymanie Shift + PPM robi to samo, a dla wielu osób może być wygodniejsze, jeśli np. missclickniemy.

7. Wyłącz muzykę

Wielu graczy lubi w trakcie gry odpalić sobie ulubioną playlistę i grać 2 towarzystwie muzyki. Człowiek reaguje o wiele szybciej na dźwięk niż na doświadczenia wizualne. Oznacza to, że jeśli zobaczysz jakiś spell, to zareagujesz na niego wolniej niż wtedy, gdy go usłyszysz. Twój ulubiony wykonawca może Ci ten dźwięk zagłuszyć i przeszkodzić w ewentualnym dodge’u. Poza tym już muzyka sama w sobie może Cię rozpraszać.

8. Zwiększ priorytet LoL-a

To, że Liga Legend ma wysoki priorytet w Twoim życiu nie zawsze oznacza tego samego w Twoim komputerze. Dlatego lepiej zmienić priorytet LeagueClient.exe w menedżerze zadań na wysoki i być pewnym, że League ma pierwszeństwo przed innymi procesami systemowymi.

9. Nie graj, będąc zmęczonym

Skoro czujesz się zmęczony lub śpiący, to Twoim najlepszym przyjacielem będzie poduszka, a nie League of Legends. Tutaj przydaje się strona z punktu 4. Jeśli będziesz wykręcał słabsze wyniki niż zwykle, to oznacza to sporą szanse na stratę LP.

A czy Wy macie jeszcze jakieś protipy na poprawę umiejętności, niekoniecznie poprzez grę?