League of Legends r.

Ile procent graczy na EUNE?

Macie sporo znajomych, którzy grają w gry i każdy kraj/kontynent ma naprawdę ogromne community jeśli chodzi o gaming. Właśnie dlatego tym bardziej zdziwi was fakt, że 88% graczy League of Legends to ludzi pochodzący z Chin!

Chińczycy dominują

Pewien użytkownik reddita postanowił zrobić kilka tabelek i obliczeń w celu zobaczenia jaki udział procentowo biorą gracze ze wszystkich serwerów w całkowitej ilości graczy na świecie. Jako źródła danych do obliczeń posłużyły mu strony takie jak: op.gg, laoyuegou i oficjalne oświadczenie Riotu. Przede wszystkim zerknijmy na tabele, która prezentuje się w następujący sposób:

Zacznijmy od tej większej tabeli. Znajdują się w niej dane z Laoyuegou mówiące ile kont ogólnie i ile kont rankingowych znajduje się na wszystkich 28 chińskich serwerach. Według obliczeń kont rankingowych (bo to raczej te nas interesują) jest prawie 99 milionów. Trzeba przyznać, że dość spora cyferka.

Według op.gg wszystkich kont w League of Legends jest około 112 milionów, a aż 88,18% (prawie 99 milionów) to konta z chińskich serwerów (dla porównania, gracze z Europy stanowią jedynie 4,46% wszystkich graczy na świecie).

Na sam koniec zostało oficjalne ogłoszenie wydane przez Riot (około roku temu) mówiące, że ze wszystkich 100 milionów aktywnych kont, aż 88 180 415 pochodzi z Chin (także jest to 88,18%).

Wiadomo, może ktoś smurfuje i posiada dwa konta, ale nie powiedziane jest, że w Chinach jest więcej smurfów niż u nas (chociaż wiadomym jest to, że tych smurfów na pewno jest więcej). Nie zmienia to jednak faktu, że Chińczycy stanowią przytłaczającą większość w community League of Legends.

Co sądzicie na ten temat?