League of Legends r.

Pracownica Cloud9: granie Volibearem policjantem jest rasistowskie

Czy skiny w LoL-u mogą być rasistowskie? Według pracownicy e-sportowej drużyny Cloud9 - tak. A w zasadzie rasistami są gracze, którzy wybierają te skórki.

Skórka Kapitana Volibeara.

C9 Mae i Policjant Volibear

Mae Alyssa Gabbert pracuje w Cloud9 na stanowisku Operations Managera (kierownika ds. operacyjnych). Swoim tweetem z 4 lipca wzbudziła duże zamieszanie wśród osób interesujących się e-sportem.

C9 Mae stwierdziła, że w pierwszej grze, którą ogląda, a która nie jest meczem Cloud9, widzi policyjnego skina Volibeara. Uważa, że widzi tę skórkę zawsze, gdy mecz rozgrywa inna drużyna.

Nie jest to nic dziwnego. Po reworku bohatera skórka została niezwykle odświeżona. Riot Games postanowił uczynić ją “na tyle memiczną, na ile się da”. Wielu graczy pokochało klimat tego skina.

Zdaniem pracownicy Cloud9 wybieranie tej skórki w grze jest rasistowskie. W swoim tweecie (obecnie usuniętym) nawołuje osoby związane z zawodowym e-sportem do potępiania tego rodzaju zachowań. Zasugerowała, że należy oznaczać graczy [którzy wybrali tego skina] i nazywać ich rasistami.

Co ciekawsze, jej wypowiedź sugeruje, jakby C9 specjalnie nie wybierało tego skina z uwagi na rasizm. Nie wiem, co jest gorsze.

Według danych z gol.gg obecność Volibeara w letnim splicie LCS 2020 wynosi 61,1%. Do czasu opublikowania tego artykułu został wybrany 15 razy, zbanowany – 7. Częściej widujemy go na topie niż dżungli.

Prawdopodobnie kobieta w swojej wypowiedzi zwróciła się w kierunku konkretnego gracza: Lucasa “Santorina” Tao Kilmera Larsena, dżunglera FlyQuest. 4 lipca zagrał przeciwko Evil Geniuses. Zwycięstwo zagwarantował mu wybór Volibeara – osiągnął K/D/A na poziomie 4/1/14. W grze użył policyjnej skórki Kapitana.

Gracze odnaleźli też innego tweeta z konta C9 Mae. “Czy naprawdę teraz używa się skina policjanta? Kto na to pozwolił?” – napisała 20 czerwca tego roku. Tamten tweet nie odbił się jednak szerokim echem.

[Źródło]

Kobieta usunęła ze swojego nicku “C9” i ustawiła swój profil jako prywatny. Spekuluje się, że została zwolniona.

Oświadczenie Cloud9

Jack Etienne z C9 opublikował na Twitterze oświadczenie w sprawie zaistniałej sytuacji.

Wczoraj pracownik Cloud9 napisał wypowiedź na swoim osobistym koncie na Twitterze dotyczącą użycia przez gracza LCS skórki policjanta w grze. Usłyszeliśmy opinie społeczności i zgadzamy się z nimi – te komentarze były nieprzemyślane i budzące zastrzeżenia.

Mężczyzna stwierdził, że organizacja posiada jasną politykę dotyczącą publikowanych treści w mediach społecznościowych. Ma ona zastosowanie do każdego pracownika Cloud9.

“Mae i Jack osobiście skontaktowali się z zaangażowanym graczem, aby go przeprosić” – kończy temat.

[Źródło]