League of Legends r.

Startują otwarte beta testy nowego klienta!

Od dłuższego czasu można było zgłaszać się do testów alfa nowego klienta League of Legends. Niedługo faza ta się zakończy i wszyscy gracze będą mieli możliwość doświadczenia udoskonaleń, jakie wprowadzili twórcy. Tak jest, startuje otwarta beta!

Zobacz też: Co musisz wiedzieć o sezonie 7?

Heimerdinger_0

Nareszcie. Po długiej męczarni związanej z wadliwym klientem przyszedł czas na zbawienie. W momencie startu bety, każdy z nas będzie mógł zaktualizować go do nowej wersji. Twórcy zapowiadają, że do jej zakończenia będzie można bawić się również na starszej, jednak będzie ona wspierana jedynie do zakończenia drugiej fazy testów, a gdy tak się stanie, nastąpi automatyczny upgrade.

znak-zapytania2

Najczęściej zadawane pytania

 • Jak mogę dostać się do otwartej bety, jeśli już używam alfy aktualizacji klienta?

  Jeśli już jesteś testerem alfy, możesz po prostu normalnie dalej używać zaktualizowanego klienta. Klient będzie się sam aktualizował za każdym razem, gdy go włączysz.

 • Jak duży jest plik otwartej bety do pobrania?

  Podzielimy pobieranie aktualizacji na kilka patchów, żeby sprawiała wrażenie mniejszej niż jest w rzeczywistości, ale szacujemy, że trzeba będzie pobrać ogółem około 1,5 GB. Po zakończeniu bety automatycznie skasujemy pliki starego klienta, co na dłuższą metę oszczędzi wam miejsca na dysku.

 • Czy mogę bez końca grać ze starym klientem?

Nie. Po zakończeniu okresu funkcjonowania bety zaktualizowany klient całkowicie zastąpi klasycznego klienta (wprowadzając kilka nowych funkcji, jak powtórki, oraz usuwając kilka bardzo małych elementów). Wspieranie każdego dużego oprogramowania wymaga poważnej inwestycji czasu i zasobów, dlatego zamierzamy skupić te zasoby na zaktualizowanym kliencie. Szczególne znaczenie będzie to miało, gdy zaczniemy wprowadzać kilka naprawdę fajnych, nowych funkcji, takich jak narzędzie treningowe i powtórki, które będą dostępne tylko w zaktualizowanym kliencie.

 • Czy w otwartej becie będzie brakowało jakichś funkcji z klasycznego klienta?

  Tylko kilku na samym początku. Będziemy potrzebowali paru patchów, aby ponownie wprowadzić funkcję obserwacji gier (dla znajomych i gier niestandardowych) oraz możliwość dołączania do publicznie hostowanych gier niestandardowych. Aktualnie nie planujemy przywrócenia funkcji kreatora zestawu przedmiotów z klasycznego klienta. Generalnie tylko niezwykle mały odsetek graczy kiedykolwiek skorzystał z tej funkcji i słyszeliśmy od wielu z was, że nie dbacie o to, czy przywrócimy zestawy przedmiotów, dopóki będziemy wspierać obsługiwane przez serwisy zewnętrzne narzędzia do personalizacji zestawów przedmiotów, takie jak Championify — a będziemy to robić!

  Też jesteście podekscytowani wyjściem nowego klienta? A może uważacie, że stary był lepszy? Dajcie znać w komentarzach!