League of Legends r.

Poznaliśmy Mistrzów Świata 2017!

Właśnie zakończyły się kolejne już Mistrzostwa Świata League of Legends. Po ok. miesiącu bardzo emocjonujących starć poznaliśmy już najlepszą drużynę świata we roku 2017. A jest to...

Samsung Galaxy

Tak, nie przesłyszeliście się. Dotychczasowi mistrzowie świata – SK Telecom 1, znani bardziej jako SKT – zostali dosłownie zmieceni ze sceny, przez swoich Koreańskich kolegów. Tak więc w roku 2018, nie dostaniemy skinów SKT – tak jak większość przypuszczała, po koszmarnym starcie Longzhu – tylko skiny SSG.

W pierwszej grze Samsung kompletnie zdominował przeciwnika – SKT przegrało nie zbierając żadnego zabójstwa, smoka oraz niszcząc tylko jedną wieżę. Był to tylko wstęp, do dalszego pasma porażek ze strony SKT.

W drugiej grze Huni picknął ulubioną postać tłumów – Yasuo. Jednak to nie wystarczyło, żeby Samsung Galaxy dało automatycznie /ff w 15 minucie. Mimo zebrania kilku zabójstw przez Fakera, SSG zrobili bardzo ładny comeback, zabijając Barona Nashora oraz niszcząc Nexus przeciwników. Mieliśmy już 2 zwycięstwa po stronie Samsung Galaxy.

Ostatnia gra była iskrą nadziei dla fanów Fakera i ekipy. Doskonały early game oraz świetna późniejsza faza gry wróżyła zwycięstwo dla SKT. Prawie 10,000 złota przewagi dla SKT, 4 smoki oraz Baron nie mogły sprawić, że SKT miało przegrać. Jednak przez świetne zagranie ze strony CuVee oraz Ambition pozwoliło wygrać teamfight przez SSG. Stąd była już (prawie!) prosta droga do trzeciego zwycięstwa.

Po kolejnym wybuchu Nexusa, spośród pyłu wyłonili się ONI! Samsun Galaxy, którzy zostali nowymi Mistrzami Świata roku 2017!

Niestety Faker nie zniósł porażki oraz stracenia tytułu Boga zbyt dobrze.

A Wy komu kibicowaliście? Od początku byliście za SKT i teraz należycie do tych, który próbują przełknąć gorycz porażki? Czy może w głębi duszy pragnęliście upadku SKT z tronu? Dajcie znać w komentarzach!