League of Legends r.

Poznajemy Runeterrę – Shadow Isles

Podróży poprzez Runeterrę ciąg dalszy. Tym razem zajmiemy się Shadow Isles. Jesteście ciekawi jakie tajemnice skrywa ten mroczny zakątek? Zajrzyjcie. :)

shadow-isles

Aby odnaleźć tajemnice Shadow Isles musimy się udać na północny-zachód od Valoranu.

Sama nazwa pochodzi z języka angielskiego: shadow – cień oraz isles – wyspy. Dlatego w polskiej wersji możemy się często spotkać z nazwą Wyspy Cieni.

 Poznajemy Runeterrę – Shadow Isles

Relacje dyplomatyczne z innymi nacjami:

Na ten temat nie ma co wiele mówić. Wszyscy są raczej wrogo nastawieni ze względu na liczne najazdy ze strony wyspian w czasie Harrowing (zwanego również Czarną Mgłą). Najgorzej sytuacja wygląda z Bilgewater o czym wspominałam w poprzedniej części. – klik!

O samym Shadow Isles możemy niestety niewiele powiedzieć. Wiadomo jednak, że kiedyś zanim została rzucona na nie klątwa, to miejsce tętniło życiem. Większość informacji pochodzi z eventów powiązanych z tym miejscem oraz z Twisted Treeline o którym później.

Elise_MIN Elise opowiada nam o tej krainie następująco:

Shadow Isles – mówiono, że nie istnieją. Mityczne wyspy nawiedzone przez duchy i zjawy. Bajeczki dla tchórzliwych dzieci. Ja wiem lepiej. Byłam tam. Gdy tylko znalazłam się na tym terenie, wiedziałam, że coś jest nie tak z tym miejscem. Moja skóra ścierpła, a żołądek ścisnął się z obrzydzenia. To nie było miejsce do życia. Ale gdzieś w głębi czułam, że wyspy powitały mnie. Chciały mnie. Idąc coraz dalej, widziałam wokół śmierć. Upiorne drzewa, trawy i kwiaty zalały mnie przerażającym blaskiem. Było tak cicho… I pięknie. Dotknęłam widmowego liścia drżącego na wietrze, którego podmuchu nie odczuwałam. Wtedy zrozumiałam, że śmierć to drugi świat. A ja jestem w jego przedsionku. Potem usłyszałam pieśń. Pieśń pająka. Mój towarzysz krzyknął z przerażenia i padł na kolana. Objęłam go. Powiedziałam, że nie ma się czego bać. Zmierzał przecież do lepszego świata. Zabiorę ich wszystkich do lepszego świata.

Zanim przejdziemy do tajemniczego Harrowing, którego wszyscy Valorańczycy tak się obawiają, poznajmy pozostałych mieszkańców Shadow Isles.

Mieszkańcy Shadow Isles

Elise_MIN Elise – kapłanka pajęczego boga Vilemawa Evelynn_MIN Evelynn – Śmiercionośna zabójczyni

Hecarim_MIN Hecarim – Zwiastun armii Shadow Isles Kalista_MIN Kalista – Miejsce śmierci i odrodzenia

Karthus_MIN Karthus – Oddał swą duszę dla zdobycia mocy Maokai_MIN Maokai – Szuka zemsty za zniszczenie Wysp Cieni

Mordekaiser_MIN Mordekaiser – Pierwszy nieumarły Thresh_MIN Thresh – Poluje na dusze, które zsyła z powrotem na Shadow Isles

Yorick_MIN Yorick – Przewoźnik dla nieumarłych  Nocturne_MIN Nocturne – Objawił się fizycznie na Twisted Treeline

Jakie żniwa przyniosło Harrowing?

harrowing map

I – 1 rok. Bitwa w Cieśninie Noży. Armada z Błędnych Wód, pod dowództwem MissFortune_MIN Miss Fortune i Gangplank_MIN kapitana Gangplanka, natrafia na Czarną Mgłę. Poniesiono poważne straty w ludziach. Flota rozproszyła się.
II – 1 rok. Zatopiona kotwica. Gaśnie jeden element Harrowing. Pojawiają się zgłoszenia o Nautilus_MIN ogromnej postaci odzianej w zardzewiały strój do nurkowania.
III – 1 rok. Rzeź w Zatoce Przemytnika. Nikt nie przeżył.
IV – 3 lata. Bitwa Węża. Lewiatan ziejący błękitnym ogniem zostaje przywołany na powierzchnię przez zaklinacza. Ma zniszczyć Harrowing. Czarna Mgła zostaje rozwiana, zanim dociera do Błędnych Wód, ale gigant z otchłani ginie.
V – 9 lat. Nadchodzi cień. Czarna Mgła pokonuje siły obronne Południowej Latarni i znika w morskiej otchłani. Światło latarni gaśnie w Błędnych Wodach.
VI – 14 lat. Dzikie Łowy. Hecarim_MIN Hecarim przywołuje upiora i zrównuje z ziemią port Szarego Wybrzeża. Pomimo oporu zakotwiczonej tam floty rybackiej, wszyscy giną. Do dziś nikt nie ma odwagi zamieszkać na Szarym Wybrzeżu.
VII – 21 lat. Śmierć Zdobywcy. Potężny galeon o nazwie Zdobywca oraz 30 okrętów wojennych padają ofiarą mrocznej głębi. Niektórzy twierdzą, że widzieli Zdobywcę płynącego wśród Czarnej Mgły podczas kolejnego Harrowing.
VIII – 32 lata. Bitwa pod Portem Rozpaczy. Upiorny Mordekaiser_MIN Mordekaiser dokonał rzezi w noc Harrowing. Port Rozpaczy zniknął w ciemnościach. Podobno upiory nawiedzają teraz jego puste ulice.
IX – 17 lat. Karmazynowa Armada. Noxiańskia flota wojenna pada ofiarą Czarnej Mgły. Znika ponad 30 okrętów. Nikt nie przeżył.
X – 37 lat. Burza. Fregata Zmory Dawcy Światła zatonęła w morzu podczas ucieczki przed Czarną Mgłą.
XI – 49 lat. Całun. Prawie pół wieku temu stanowił granicę wszelkich znanych Harrowing.
XII – 33 lata. Kwiat Ionii. Nieznanych rozmiarów flota z Ionii padła ofiarą Harrowing.

Twisted Treeline

Twisted Treeline jest mapa 3v3 na której możemy stoczyć walkę z innymi. Przed wyjściem Elise_MIN Elise uważano, że znajduje się w Zaun, jednak po jej ujawnieniu została przerobiona i umiejscowiona na Wyspach Cieni. Co ciekawe przejmując ołtarze możemy dowiedzieć się różnych ciekawych rzeczy od dusz zamieszkałych w tym miejscu. Legenda głosi, że głosy ołtarzy to głosy kochanków występujących na filmie o Czarnej Mglekilk! Dodatkowo jeśli przejmiemy ołtarz, którymś z mieszkańców Shadow Isles (wyjątek Evelynn i Thresh). Możecie to sprawdzić osobiście lub wystarczy, że obejrzycie jak przetestował to jeden z graczy na filmiku poniżej. 🙂

Inne ciekawostki

pentakill

Członkowie zespołu:

img-mord Mordekaiser – gitarzysta – „MOJE WIOSŁO NIE PRZEGRZEWA WZMACNIACZY. ONO ***** TOPI WZMACNIACZE.”

img-karthus Karthus – wokalista – „Przybądź, jeśli chcesz. Ja będę Twym końcem.”

img-yorick Yorick – basista – „WIĘCEJ BASSU. PODKRĘCIĆ TEN BASS. PODKRĘCIĆ TEN ******** BASS. WIĘCEJ. WIĘCEJ!”

img-sona Sona – klawiszowiec – „…!”

img-olaf Olaf – perkusista – „DAWAĆ MI TU NOWE HI-HATY, TOMY, RIDE’Y, BASS I STOPY. TAAA. NAJLEPIEJ DAWAĆ MI TU CAŁKIEM NOWY SET. STARY SIĘ POPSUŁ. SPŁONĄŁ. JA GO PODPALIŁEM!”

Valoriański zespół metalowy. Jego pierwsi członkowie pochodzą właśnie z Shadow Isles. Jednak prawdą jest, że Sona dołączyła kiedy nasi Trzej Rycerze Metalu zacumowali na znanym nam już kontynencie, a Olaf zaś po nawiedzeniu przez nasz kwartet – Freljordu. Swój debiut mieli oczywiście na… Shadowstocku. 🙂 Jak głosi legenda „Ta piątka już zdołała ubić smoka i zaszlachtować Barona, splądrować Fields of Justice, postawić Runeterrę w ogniu oraz zarżnąć miliony Teemo. Gdy nadejdą, dźwięki metalu, które spłodzili, porażą wszystkie plebejskie dusze i ukarzą ich wątłe, cielesne skorupy”. Czujecie się już ich fanami? Łapcie ich krążek – Smite and Ignite! (Tak, nazwy ich utworów nawiązują do znanych nam wszystkim itemów.)

Skiny, które wyszły z okazji Harrowing/Halloween

Pantheon_Splash_7

Zombie Nunu, Pantheon Pogromca i Pogromczyni Jinx

DrMundo_4

Dr. Mundo Mundo

Fiddlesticks_PumpkinheadSkin

Dyniogłowy Fiddlesticks

katarina-katarina_kociak-skorka

Kociak Katarina

poppy-lizakowa_poppy-skorka

Lizakowa Poppy

Ryze_Splash_6

Zombie Ryze

vladimir-vladimir_nosferatu-skorka

Vladimir Nosferatu

annie-frankentibbers_annie-skorka

FrankenTibbers Annie

Nidalee_Splash_5

Czarująca Nidalee

nocturne-straszny_nocturne-skorka

Straszny Nocturne

brand-zombi_brand-skorka

Zombie Brand

fiora-dyrektorka_fiora-skorka

Dyrektorka Fiora

Ryze_Splash_8

Ryze Pirat

elise-elise_lotos_smierci-skorka

Elise Lotos Śmierci

hecarim-bezglowy_hecarim-skorka

Bezgłowy Hecarim

maokai

Nawiedzony Maokai

twisted_fate-twisted_fate_z_podziemi-skorka

Twisted Fate z Podziemi

Vi_2

Posterunkowa Vi

Zyra_HauntedSkin

Opętana Zyra

leblanc

LeBlanc zrodzona z kruków

soraka-soraka_zniwiarz_dusz-skorka

Soraka Żniwiarz Dusz

wukong-wukong_z_podziemi-skorka

Wukong z Podziemi

A kto umarł, ten nie żyje!

Kolejny przystanek za nami. Tym razem nieco mrocznie. Jesteście fanami takich klimatów oraz strasznych historii? Spokojnie to jeszcze nie koniec, gdyż czeka nas jeszcze sporo miejsc do zwiedzenia. 😀