League of Legends r.

Poznajcie Czarodziejki Gwiazd

W rozległym, mrocznym wszechświecie los wyznacza młode wojowniczki, które mają bronić światła gwiazd. Ich przeznaczeniem jest świecić jasno, lecz zakończą swój żywot tak gwałtownie, jak płoną.

Czarodziejki Gwiazd

Czarodziejki Gwiazd rozsiane są po całym wszechświecie, lecz ich dokładna liczba nie jest nikomu znana. Są najwspanialszymi przedstawicielkami swojej klasy, jakie ujrzały światło dzienne.

CZARODZIEJKI GWIAZD

Czarodziejka Gwiazd Ahri

AHRI — DODATKOWE INFORMACJE

Ahri jest charyzmatyczną przywódczynią drużyny złożonej zarówno z nowych, jak i zasłużonych Czarodziejek Gwiazd. Doświadczywszy bólu związanego z utratą towarzyszy na polu bitwy, stała się nadopiekuńcza wobec swojej „rodziny” i za wszelką cenę chce uchronić przed zgaśnięciem płomień wszystkich tych, których kocha. Te wydarzenia ukształtowały także jej podejście do innych drużyn i ich kapitanów, zwłaszcza tych mniej doświadczonych, jak Lux. W jej świecie nie ma miejsca na cierpliwość i wyrozumiałość, a jedynie na surową miłość. Mimo jej wymagającej postawy, nikt nie może się oprzeć wyjątkowemu urokowi Ahri.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
KIKO

Towarzyszący Ahri psotliwy Kiko stanowi uosobienie jej lisiej charyzmy… i impertynencji. Nawet niepytany chętnie wyraża swoje zdanie na każdy temat, choć tylko Ahri jest w stanie zrozumieć jego unikalny szwargot. Mimo iż potrafi być niezwykle kąśliwy, nigdy nie odmówi sesji drapania po brzuszku i przytulania. Warto jednak powstrzymać się od nazywania go uroczym.

Najwyższa pora wziąć los w swoje ręce.

Czarodziejka Gwiazd Miss Fortune

MISS FORTUNE — DODATKOWE INFORMACJE

Członkini pierwszej drużyny Ahri, Miss Fortune, jest w gorącej wodzie kąpanym rewolwerowcem, znanym w całej galaktyce jako pogromczyni potworów. Wściekła z powodu utraty towarzyszy prawa ręka dowódczyni walczy teraz z ich imionami na ustach — nie tyle z poczucia obowiązku, co z chęci zemsty. Nawet pomimo dołączenia do drużyny nowych postaci, nie potrafi zapomnieć tego, co wydarzyło się w przeszłości. Zawsze pierwsza do walki, często lekceważy własne bezpieczeństwo, byle tylko dorwać i zniszczyć każdą bestię w zasięgu jej wzroku. Jej ognisty temperament często prowadzi do starć z innymi członkami drużyny, którzy w jej oczach marnują czas, zamiast poświęcić go na gromienie wrogów. Mimo pogardliwego stosunku do wszystkich wokoło, jedyną osobą, od której Miss Fortune naprawdę stara się trzymać na dystans, jest Syndra, którą podejrzewa o niekoniecznie szlachetne pobudki.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIA
BOKI I BAKI

Boki i Baki są bliźniakami zrodzonymi z pragnienia zemsty Sarah Fortune, co ciężko stwierdzić po ich radosnym, przyjacielskim usposobieniu. Gdy Miss Fortune szarżuje na wroga, płonąc wewnętrzną wściekłością, ten wesoły duet staje u jej boku z bardziej swobodnym nastawieniem. To żadna zabawa patrzeć jak ci źli padają jak muchy, jeśli nie można przy okazji spłatać paru figli.

Zemsta najlepiej smakuje w Świetle Gwiazd.

Czarodziejka Gwiazd Soraka

SORAKA — DODATKOWE INFORMACJE

Soraka, łagodna dusza o tajemniczym pochodzeniu, chroni drużynę podczas podejmowanych przez nich niebezpiecznych misji zza linii frontu. Mimo delikatnego, niepozornego wyglądu, dysponuje potężną umiejętnością leczenia, w której nie dorównuje jej żadna inna Czarodziejka kiedykolwiek napotkana przez drużynę. Jej niespotykana precyzja kontroli nad Światłem Gwiazd i gotowość do przedkładania potrzeb wszystkich innych przed swoje zyskała jej zaufanie i szacunek całej drużyny. Przez swą dużą skromność wojowniczka Soraka podchodzi do swojej odpowiedzialności z dużą dozą nieśmiałości. Podobnie jak Lulu połączona jest specjalną więzią z gwiazdami, choć zarówno ona, jak i reszta jej drużyny nie rozumie jeszcze pełnego znaczenia tej relacji.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
SHISA

Gderliwy i nadopiekuńczy Shisa strzeże Sorakę przed wszystkim, co mogłoby zagrozić jej bezpieczeństwu, włącznie z jej własną naiwnością. Cierpliwość nieustępliwej istotki często wystawiana jest na próbę przez ufny charakter Soraki i zdarza jej się popadać w posępny nastrój, choć podobno lody z czerwonej fasoli są w stanie skrócić czas jej dąsów o połowę.

Światło wzywa, a ja przyjmuję wezwanie.

Czarodziejka Gwiazd Syndra

SYNDRA — DODATKOWE INFORMACJE

Onieśmielająca i podziwiana Syndra jest potężną Czarodziejką Gwiazd z minionej ery. Podobnie jak w przypadku Janny, jej historię skrywa mgła tajemnicy, choć jasne jak dzień jest to, że jest ambitną wojowniczką, która nie zamierza tracić czasu na rzeczy niegodne jej uwagi. Obecnie piastuje funkcję doradczyni w drużynie Ahri, prowadząc ją z dala od nieprzewidzianych niebezpieczeństw i w stronę obiecującej przyszłości. Choć Ahri wierzy w jej oddanie, niektórzy z członków drużyny wciąż kwestionują szczerość jej intencji i podejrzewają, że Syndra byłaby w stanie zapłacić każdą cenę na drodze do osiągnięcia własnych celów.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIA
MULTI

Potrójna manifestacja niesamowitej mocy Syndry o imieniu Multi reprezentuje sobą cały wachlarz różnych emocji. Wypełniając wolę doświadczonej Czarodziejki, figlarne kule wydają najróżniejsze piski, chrząknięcia, parsknięcia i chichoty. Nigdy zanadto nie oddalają się od swojej pani — stanowi ona centrum ich wszechświata i jest jedyną osobą, która może dysponować ich energią.

Jaka jest różnica między tobą a mną? Ja wiem, co robię.

Czarodziej Gwiazd Ezreal

EZREAL — DODATKOWE INFORMACJE

Zanim został przebudzony przez Pierwszą Gwiazdę, Ezreal był urodzonym odkrywcą o nieopanowanej ciekawości otaczającego go świata. Przemiana w Czarodzieja Gwiazd tylko podsyciła jego nieograniczony apetyt na odkrycia. Teraz wszechświat stanowi dla niego nieoznakowaną mapę, a gwiazdy — niezliczone cele. Niedawno dołączył do drużyny, a jego kipiąca energia zarówno wprowadza powiew świeżości, jak i irytuje pozostałych jej członków. Obowiązki idące w parze z tytułem Czarodzieja Gwiazd niezbyt go obchodzą — woli skupić się na zgłębianiu ekscytujących tajemnic galaktyki. Podczas wspólnych podróży zdarzało mu się znikać bez uprzedzenia, lecz zawsze powracał, gdy potrzebna była jego pomoc. Na chwilę obecną jego uwagę zwróciła pewna różowowłosa Czarodziejka z innej drużyny…

OTO JEGO MAGICZNE MEDIUM
YUUTO

Yuuto podziela młodzieńcze zamiłowania do włóczęgi Ezreala, choć woli doświadczać radości podróży schowany w rękawicy swojego pana. Wypuszczony na powietrze swobodnie przemierza przestworza, służąc jako znakomity zwiadowca. Może także połączyć się z Ezrealem i wyposażyć go w anielskie skrzydła i umiejętność latania, często wzbudzając w ten sposób podziw przedstawicielek płci pięknej.

Czy ktoś wzywał dzielnego, młodego bohatera?

Czarodziejka Gwiazd Lux

LUX — DODATKOWE INFORMACJE

Wesoła, odważna i tylko troszkę niezdarna Lux jako przywódczyni błyszczy najjaśniej z Czarodziejek ze swojej drużyny. Choć jest młoda i niedoświadczona w porównaniu z weterankami takimi jak Janna, optymizm różowowłosej nastolatki inspiruje innych w obliczu niełatwego, lecz w jej oczach szlachetnego losu. Lux jest bardzo oddana obronie wszechświata, choć sama nie do końca uświadamia sobie wagę swojej odpowiedzialności. Na jej drodze do zostania silną przywódczynią godną wezwania Pierwszej Gwiazdy wciąż znajduje się wiele wyzwań. Na chwilę obecną Lux głęboko wierzy w to, że tak długo, jak jej drużyna walczy ramię w ramię, żadna ciemność nie może się im przeciwstawić.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
PROMIENNY KOSTUR

Podczas gdy unikalne moce niektórych Czarodziejek reprezentowane są przez magicznych pupili, inne są w stanie przekuć swoją wewnętrzną moc w potężny oręż. Bezinteresowna natura Lux i czystość jej zamiarów doprowadziły ją do stworzenia nigdy niegasnącego, świecącego wewnętrznym blaskiem kostura pobłogosławionego przez samo Światło Gwiazd. Dostatecznie wypieszczona broń wydobywa czasem ucieleśnienie swojej istoty w postaci uroczego, długouchego pupila zwanego Mimi.

Uda nam się, jeśli tylko będziemy działać razem!.

Czarodziejka Gwiazd Jinx

JINX — DODATKOWE INFORMACJE

Są Czarodziejki Gwiazd, które poważnie i z szacunkiem podchodzą do swoich obowiązków związanych z obroną kosmosu… i jest też Jinx. Gdy Pierwsza Gwiazda napełniła ją mocą Światła Gwiazd, cyniczna nastolatka zbuntowała się, odmawiając traktowania swoich mocy inaczej niż jako zabawki służącej do osiągania własnych celów. Nawet teraz jej egoizm często doprowadza do starć z innymi członkami drużyny, którzy nie mogą zrozumieć, czemu tak wybuchowa dusza została wybrana do służby u ich boku. Choć Jinx za nic ma ochronę świata, któremu nie ufa, pokłada głęboką wiarę w przyjaciółkę z dzieciństwa, Lux. Jeśli komukolwiek udałoby się zajrzeć w głąb jej zawadiackiego serca, ujrzałby palącą potrzebę dbania o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy są jej bliscy. I to za wszelką cenę.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIA
KURO I SHIRO

Kuro i Shiro, znani ze swojej umiejętności przekształcenia się w całkiem prawdziwe bronie, są dobrowolnymi narzędziami zniszczenia Jinx. Kuro jest nieznośnym zawadiaką, który uwielbia wszystko, co kolorowe, wybuchowe lub błyszczące. Pusty wyraz twarzy Shiro odzwierciedla jego niezrównoważoną naturę. Jinx było dane widzieć jego uśmiech tylko raz, po wyjątkowo okrutnej potyczce.

 

Światło Gwiazd, a gdzieś to mam. Lepiej pokażcie mi coś, co mogę rozwalić!

Czarodziejka Gwiazd Janna

JANNA — DODATKOWE INFORMACJE

Jako doświadczona Czarodziejka Gwiazd, Janna zajmuje się obecnie szkoleniem młodej i wrażliwej Lux. Zaprawiona w bojach wojowniczka rzadko zdradza tajemnice swojej przeszłości i często wydaje się pogrążona we wspomnieniach z innego okresu swojego życia. Lekko wycofana, łagodna Janna obdarzona jest wyjątkową mądrością i, posiadając rozległą wiedzę na temat przyświecającego im celu, delikatnie prowadzi członków drużyny do głębszego zrozumienia sprawy. Jej opanowanie i spokój idące w parze z wielką mocą stanowią źródło uwielbienia innych Czarodziejek. Nawet Jinx nie potrafi się oprzeć sile jej autorytetu.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
ZEFIR

Ze wszystkich znanych Jannie istot Zefir jest jej najstarszym i najbliższym towarzyszem. Często fruwa dookoła niej, emanując łagodnym światłem, które uspokaja sojuszników nawet w samym środku najbardziej chaotycznej z bitew. Na tle kaprysów i kipiącej energii innych magicznych pupili z jego drużyny, cicha i skromna natura Zefira stanowi odpowiednią przeciwwagę, która utrzymuje całą grupę w harmonii.

Czarodziejka może umrzeć, lecz jej duch zawsze pozostaje żywy.

Czarodziejka Gwiazd Poppy

POPPY — DODATKOWE INFORMACJE

Nikt nie traktuje swojej odpowiedzialności w roli Czarodziejki Gwiazd tak poważnie jak Poppy. Jako zaciekła wojowniczka o jeszcze zacieklejszej osobowości, Poppy z rozwagą wykorzystuje swój młot i krzywo patrzy na każdego, kto w zbyt lekceważący (lub, jak w przypadku Jinx, zupełnie nonszalancko) traktuje wezwanie Pierwszej Gwiazdy. Choć nie uważa się za bohatera, jest często pierwszą Czarodziejką na polu bitwy, gotowa wypełniać obowiązki przed kimkolwiek innym. Jej rozsądna postawa często pomaga drużynie pozostać na właściwych torach, zwłaszcza w obliczu trudnych decyzji. W oczach Poppy świat ma dwa kolory — czarny oraz biały. Albo jesteś na miejscu, gdy trzeba rozwalić wszystko, co może zagrozić bezpieczeństwu kosmosu, albo to ciebie trzeba rozwalić.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
ŚWIETLISTY MŁOT

Poppy odnalazła wiernego towarzysza w postaci zaufanej broni, a jej odwaga i ogromne pragnienie czynienia dobra zostały wszczepione w naturę jej uskrzydlonego młota. Tylko ona może go unieść — ujmijmy to tak: gdyby Świetlisty Młot posiadał stopy, uparcie zapierałby się piętami w ziemię, gdyby ktokolwiek inny chciał się nim posłużyć.

Jestem żołnierzem, nie zbawicielem. Zejdź mi z drogi, mam robotę do wykonania.

Czarodziejka Gwiazd Lulu

LULU — DODATKOWE INFORMACJE

Lulu, najmłodsza członkini drużyny Lux, jest dziwaczną, lecz uzdolnioną uczennicą drugiej klasy valorańskiego liceum. Wyjątkowa więź Lulu ze Światłem Gwiazd, źródłem mocy każdej Czarodziejki, pozwala jej komunikować się z nim niczym z bliskim przyjacielem. Dla Lulu świat wewnętrzny jest najcudowniejszym z miejsc, przy którym wszystko inne nie wydaje się szczególnie interesujące. Przez swoją fascynację Światłem Gwiazd na zewnątrz może wydawać się obojętna na wagę swojej odpowiedzialności. Jej kapryśne nastroje potrafią wybić z rytmu innych członków zespołu, wszyscy jednak nauczyli się akceptować ją wraz z całym zestawem jej dziwactw. Ostatecznie Lulu jest zawsze obecna, gdy drużyna potrzebuje jej wsparcia. Daje też swojej drużynie odczuć przychylność Światła Gwiazd.

OTO JEJ MAGICZNE MEDIUM
PIX

Pix był towarzyszem Lulu na długo nim dołączyła do grona Czarodziejek Gwiazd… tak przynajmniej twierdzi ona sama. Pogodna istotka zazwyczaj unosi się w powietrzu dzięki złotej kuli, potrafi jednak fruwać samodzielnie, wymachując długimi uszami. Uwielbia jedzenie, które ma smak zieleni.

Pozdrowienia od światła. Z nami nie musisz się niczego obawiać.


Zobaczcie też: Opowiadanie „Deszcz Gwiazd”.

Jak podobają Wam się Czarodziejki Gwiazd? Która to Wasza ulubiona? Planujecie kupić któryś z najnowszych skinów? Napiszcie w komentarzach.