League of Legends r.

Pożar w miejscu odbywania się MSI 2019 wywołany 48-godzinnymi testami sprzętu komputerowego

W Tajpej, w stolicy Tajwanu, doszło do wypadku pożarowego wczesny ranem 15 maja. Nikt nie został ranny, nie doszło do większych obrażeń sprzętu.

Pożar na MSI 2019:
Heping Basketball Gymnasium

Tego poranka w Heping Basketball Gymnasium doszło do pożaru. Jak się okazało, został spowodowany przez dwa generatory, które były uruchomione nieprzerwanie przez 48 godzin w ramach testu obciążeniowego w związku z trwającym wydarzeniem e-sportowym, czyli MSI 2019.

W Heping Basketball Gymnasium odbywa się obecnie MSI 2019.

Z dwóch zestawów zbiorników paliwa generatora wyciekł olej i rozprzestrzenił się na powierzchnię okolicznej drogi. Olej wpadł do pobliskiego rowu, wywołując wysoki słup ognia na poboczu drogi.

Na miejsce zdarzenia wysłano sześć jednostek i 14 wozów strażackich, którym udało się ugasić pożar.

pożar msi 2019
Płonące generatory Heping Basketball Gymnasium. Autor zdjęcia: Liu Changqiu Cheng / źródło: https://news.ltn.com.tw/news/society/breakingnews/2790706

Hong Wenbin, zastępca szefa drugiego zespołu North City, poinformował, że operatorzy zawodów e-sportowych wynajęli generatory mobilne. Dwa z zespołów prądotwórczych spłonęły z nieznanych przyczyn, w pożarze uszkodzone zostały zbiorniki paliwa.

Przeprowadzane jest śledztwo, by wyjaśnić dokładne przyczyny pożaru. Powołano śledczych do dalszych badań. Szkody materialne spowodowane pożarem nie zostały jeszcze oszacowane.

Riot Games nie odniósł się jeszcze do tych wiadomości. Najpewniej kolejne mecze MSI dalej się odbędą.

Z góry przepraszamy za wszelkie błędy tłumaczenia – informacja pojawiła się jak dotąd wyłącznie w azjatyckich mediach.