League of Legends r.

Powrót tanków do mety? Riot potwierdza buffy

Brakuje Wam tanków w mecie? Cóż, pora na trochę przemyśleń od Riotu i potwierdzenie buffów niektórych postaci. Będziecie zadowoleni z tych zmian?

Brakuje Wam niektórych postaci? Tak, chodzi o tanków. Wszyscy dobrze wiemy, że ostatnio zabrakło nam postaci, które stricte mają zająć się przyjmowaniem obrażeń i CC.

Meddler dzisiaj przekazał nam kilkanaście przemyśleń na temat samych tanków:

Tanki jako wspierający przeciwko tank top i jungle

W większości prawie zawsze radzą sobie bardzo dobrze. Ci z dżungli i topa – trochę gorzej. Chodzi tutaj o wymagania innych sojuszników od postaci, które zajmują pozycje, które otrzymują więcej XP i złota. W przypadku supportów taki tank będzie zawsze dość powtarzalny – CC nie zależy bardzo od przedmiotów i poziomu bohatera.

Więcej graczy wybierze klasę z obrażeniami

Bardzo łatwo zaobserwować ten trend, jeżeli spojrzymy na playrate. Gracze wolą postacie, które “mają powera”.

Sytuacja także nie jest zbyt dobra dla tanków w tym momencie

Problemy tanków na topie i w dżungli, obecna meta, w której tanki nie są tak chętnie grane – to nie jest moment dla tanków. Zadawane obrażenia (tak, obrażenia) są w tym momencie dość wysokie. Drużynom bez tanków brakuje pierwszej linii (tej, która ma zapobiec przejściu zabójców/kogokolwiek z obrażeniami), więc podczas walk możemy napotkać o wiele więcej bursta. Inne role także nie są grane, zobaczmy wspierających bez większych obrażeń czy defensywy. Tl;dr jest takie, że w tym momencie mamy więcej obrażeń – i widocznie gracze lubią taką metę.

Riot chce tanków w drużynie

Przy zwiększeniu obrażeń Meddler uważa, że dobrą rzeczą jest posiadanie co najmniej jednego tanka w drużynie. Oczywiście to nie jest tak, że drużyny bez tanków są złe albo że Riot nie chce takich kompozycji. Odwrotna sytuacja także stwarza problemy, tzn. kiedy jest za dużo tanków w drużynie, więc Riot będzie musiał nad tym pomyśleć.

Tanki to problemy

Riot miał problemy w przeszłości z balansowaniem tanków – czasem niektórzy byli bardzo mocni w rozgrywce prosów, a w “cywilnej grze” okazywali się słabi. Meddler wspomniał o Gragasie, w tym momencie problematyczni są Zac i Seju.

Co Riot planuje zrobić?

Riot spojrzy na źródła obrażeń, które kontrują tanków

Szczególnie na te, które kontrują pancerz/MR. Nawet Meddler przyznał, że Riot poszedł za daleko w stronę penetracji pancerza/nieuchronnych obrażeń. Redukcja nieuchronnych obrażeń z pasywki IE w 8.15 jest jednym z pierwszych kroków w kierunku przywrócenia tanków do LoL-a. Następne zmiany będą zależeć od tego, jak zmiany IE wpłyną na grę oraz od tego, w jakim stanie będzie sama gra. Także Riot będzie musiał uważać na “przebuffowanie” tanków.

Buffy tanków

Tak, indywidualne buffy niektórych postaci w 8.16! Szczególnie buffy mają otrzymać ci bohaterowi, którzy byli w przeszłości “zdrowi” dla gry (kiedy byli mocni).

Możliwe minireworki/większe prace nad “satysfakcją pochodzącą z zestawu umiejętności” niektórych tanków

Żadnej spodziewanej daty, to może wydarzyć się nawet nie w tym roku. Wszystko będzie zależeć od tego, które inne postacie będą potrzebowały pracy.

Które tanki mogą otrzymać buffy w 8.16?

  • Amumu,
  • Nautilus,
  • Sion,
  • Leona,
  • Rammus,
  • Maokai (bardziej jego dżungla, aby uniknąć OP Mao na topie).

To jak, chcielibyście powrotu mety tanków?

O autorze: Spliter

SpliterTo ja.
Liga Legend, Sprzęt Gamingowy, Recenzje, GLS, Fortnite i więcej.
Technologia, rozrywka czy gry - możecie pytać o wszystko, postaram się odpowiedzieć na wszystko.
Jeżeli chcecie się ze mną skontaktować, to możecie:
- napisać maila: [email protected] (także zapytania o możliwość współpracy ze mną)
Tak na serio: jeżeli macie jakiekolwiek pytanie, piszcie - w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć ^^