Potyczki Taktyczne r.

TFT: tier lista postaci i przedmiotów

Kluczem do zwycięstwa w Teamfight Tactics są odpowiednie picki, które zbiją pozostałe pionki z planszy i zapewnią odpowiednią użyteczność, siłę oraz wytrzymałość.

Link do strony Blitz.gg

https://blitz.gg/tft/tierlist/

tft tier lista

 

tft tier lista

Tier lista TFT: jak do niej podchodzić?

To nie jest automatyczna wygrana

Zakupienie wyłącznie postaci z 1 miejsca nie zapewni Wam zwycięstwa. Wiesz, co działa lepiej od losowo wybranych giermków? Kompozycje, drużyny rycerzy, których łączy jedna klasa.

Jak na to patrzeć?

  • Porównaj klasy postaci z 1 i 2 miejsca. Zerknij również na 3. Jeżeli często powtarza się np. Glacial, oznacza to, że być może warto budować drużynę pod kątem stunów i przeżywalności.
  • Lepszym wyznacznikiem są postacie z 5 miejsca. W patchu 9.13 zajmuje je m.in. Mordekaiser – choć trzygwiazdkowy może wywołać niezłe zamieszanie na planszy, statystycznie przegrywa więcej gier, niż wygrywa.
  • Śledź artykuły na How2Play. Będziemy informować o aktualnie najsilniejszych wyborach na TFT.

Strona pozwala na sprawdzenie statystyk każdej postaci, jej umiejętności, kosztu, klas i pochodzenia. Dla każdej postaci wypisano również możliwe synergie. Dodatkowo podano zasięg ataku, obrażenia na sekundę, pancerz i odporność magiczną.

Pamiętaj o zmianach po patchu

Każda aktualizacja przynosi zmiany w balansie rozgrywki – od aktualizacji 9.13 również tej w Potyczkach Taktycznych. Możemy przyjąć, że do 3 dni po aktualizacji żadna tier lista TFT nie będzie aktualna. Może się zdarzyć, że niewielka zmiana Guinsoo’s Rageblade spowoduje zupełny brak sensu w wybieraniu postaci typu Draven, Ashe, a zamiast tego będzie faworyzować inne wybory, które stały w cieniu silnych przedmiotów.

Link do strony Blitz.gg