Potyczki Taktyczne r.

Teemo wydaje się bardzo prawdopodobnym członkiem zestawu 3. Teamfight Tactics

Najbardziej... enigmatyczny Yordle z całej Runeterry to dla mnie bardzo prawdopodobny bohater, który dołączy do najnowszego zestawu TFT. Zwłaszcza po ostatniej wskazówce od Riotu w jednym z ostatnich artykułów...

Zobacz także: 3. zestaw TFT wprowadzi spore zmiany w balansie rozgrywki, systemie zaklęć…

Wskazówki co do Teemo

W wydanym 28 lutego artykule “/dev: TFT: Żywioły powstają — wnioski” możemy dostrzeć informację o nowym zaklęciu jednego z bohaterów.

Jeśli chodzi o następną rotację, pojawi się ZNACZNIE mniej losowo trafiających zaklęć, za to skoncentrowaliśmy się na specyficznych elementach, które będzie można rozgrywać. Na przykład jedno z nowych zaklęć zawsze jest wycelowane we wroga, który ma największą prędkość ataku. Pozwoli to lepiej wykorzystywać dobrą znajomość zasad gry i częściej ogrywać przeciwników.

Zaklęcie wymierzone we wroga z największym AS? To musi być Teemo. To musi być jego [Q]. To musi być oślepienie (blind).

Dlaczego nie cripple?

Cripple to efekt, który pozwala zmniejszyć prędkość ataku wroga.

Dotychczas efekt może nakładać tylko trzech bohaterów League: Fiora (na [W]), Malphite (na [E]) i Nasus (na [W]). Wszyscy bohaterowie byli już w poprzednich zestawach: mamy też potwierdzenie, że w zestawie 3. Fiora pojawi się jako jednostka Cybernetyczny/Mistrz miecza. Jej nowe pochodzenie zapewni dodatkowe punkty zdrowia i obrażeń od ataku. Sama w sobie ma zapewniać “obrażenia w zwarciu przy wysokiej wrażliwości”.

Nasus, którego zaklęcie pozwalałoby wyłącznie spowalniać losową jednostkę, nie wydaje się zbyt użyteczny na polu bitwy. W zestawie 2. po wypełnieniu puli many i użyciu zaklęcia zyskiwał dodatkowe punkty zdrowia, które pozwalały mu dłużej przeżyć będąc na froncie. Danie mu jego [W] z Summoner’s Rift miałoby definitywnie negatywny wpływ na pozycjonowanie jednostki.

Spowolnienie prędkości ataku Malphite’a działa tylko w niewielkim obszarze dookoła jednostki, co wyklucza część wskazówki: “zawsze jest wycelowane we wroga, który ma największą prędkość ataku“. Podobnie działa Fiora: musi namierzyć cel za pomocą swojego [W] i trafić go.

Wiemy, że zaklęcie ma trafiać przeciwników o największym AS. Ale nikt nie wspomina o tym, czy zaklęcie ma działać spowalniająco, czy… oślepiająco. W zestawie 3. ma pojawić się kilka postaci, których jeszcze nie było w TFT (m.in. Vel’Koz). Czy nie jest to lepsza okazja do wprowadzenia Teemo?

[Q] Teemo – Oślepiająca Strzałka

Opis umiejętności:

Zadaje pewną wartość pkt. obrażeń magicznych oraz oślepia przeciwnika potężnym jadem na pewien czas.

Gdyby zapytać graczy League of Legends o to, z jaką postacią kojarzy im się efekt oślepienia, z pewnością wskazaliby Teemo. Jest on jedynym spośród 148 bohaterów, którzy mogą nakładać ten efekt za pomocą swojej umiejętności. Cóż za unikatowy Yordle z tego Teemo.

Jak dotąd umiejętności bohaterów w TFT były dość wierne ich oryginalnym zdolnościom z Summoner’s Rift. Część z nich dostawała pewne zmiany, które miały lepiej dostosować umiejętności do rozgrywki na wyspach Konwergencji tak, by współgrała też z klasą czy pochodzeniem jednostki. Ich forma pozostawała raczej niezmienna.

Czemu nie grzyby z ulta?

Mało prawdopodobne wydaje mi się wdrożenie mechaniki grzybów. Pomysł obrażeń obszarowych brzmi całkiem interesująco, jednak wydaje się mało… skuteczny. Rzucanie grzybów pod nogi losowych przeciwników kłóciłoby się z zapowiedziami Riotu dotyczącymi zestawu 3. (zmniejszenie liczby umiejętności rzucanych na losowego przeciwnika). Inny sposób ustawiania grzybów nie ma sensu – jednostki nie poruszają się po planszy tak żwawo. Rzucanie w kierunku najbliższego przeciwnika? Nuda.

Oprócz [Q], zestaw umiejętności Teemo jest dość standardowy. Na [W] otrzymuje przyśpieszenie ruchu, na [E] zwiększa obrażenia z ataków podstawowych, a pasyw umożliwia mu wchodzenie w niewidzialność przez stanie w bezruchu i zyskiwanie dodatkowej prędkości ataku. Jego pozostałe skille są dość… przeciętne. Najbardziej interesujące jest jednak [Q] i [R]. Uparłem się jednak na [Q] ze względu na dużą użyteczność, możliwość zadawania wielu obrażeń pojedynczej jednostce i ogólnej użyteczności w walce.

Co jeszcze przemawia za tym, by Teemo był członkiem zestawu 3. TFT?

  • Bohater nie pojawił się jeszcze ani razu w poprzednich zestawach. Jest jedną z bardziej kojarzonych postaci z League of Legends.
  • Riot nie zapowiedziałby Teemo “ot tak”, ale z pewnością dałby pewne poszlaki. Bohater… cóż, wzbudza olbrzymie emocje w graczach. Takiej zapowiedzi Teemo w zestawie 3. spodziewam się po Riocie.
  • Teemo ma skórkę Astronauty. Czy jest coś, co lepiej pasuje do Galaktyk?
    • Daje to możliwość wyjątkowej klasy bądź pochodzenia u Teemo: na wzór Robota z zestawu 1. (jedynym był Blitzcrank) czy Alchemika z zestawu 2. (Singed).

Jesteście psychicznie gotowi na to, że istnieje możliwość pojawienia się Teemo w najnowszym zestawie?

Teemo w zestawie 3. TFT to tylko spekulacje

3. zestaw TFT wprowadzi spore zmiany w balansie rozgrywki, systemie zaklęć… Poznaj nadchodzące zmiany w grze

Teamfight Tactics: Galaktyki (Galaxies)

Teamfight Tactics: zestaw 3. Wszystkie ujawnione klasy, postacie i pochodzenia. Star Guardians, Cybernetic, Mech-Pilot, Demolitionist i powrót m.in. Sorcerera czy Blademastera