Potyczki Taktyczne r.

Teamfight Tactics jest już dostępne. Co warto wiedzieć przed pierwszą grą?

Zgodnie z zapowiedziami Riotu, tryb został aktywowany bardzo wczesnym rankiem, ok. 5:15. Na EUNE i EUW premiera trybu odbyła się bez żadnych przeszkód.

Potyczki Taktyczne na EUNE i EUW

Spróbowałem zalogować się na PBE przy okazji pisania artykułu (27 czerwca, ok. godz. 10:00). Gracze sądzili, że po wyjściu Potyczek Taktycznych, serwer testowy będzie niemalże pusty. W tym momencie pokazuje mi się czas oczekiwania ok. 11-15 minut – całkiem standardowy czas jak na PBE.

Choć niezapowiedziane błędy są domeną EUNE, tym razem debiut TFT odbył się z pewnymi problemami dla NA. Gra pokazywała kilkutysięczne kolejki i godziny oczekiwania. Gracze byli już prawie pewni, że mamy powtórkę rozrywki z PBE – zapchane serwery uniemożliwiające spokojne zagranie. Na szczęście był to błąd z pojemnością serwera, który został zidentyfikowany i naprawiony w ciągu ok. 4-6 godzin.

Co warto wiedzieć przed pierwszą grą?

Ile trwa gra?

Jeden mecz trwa od pół godziny do prawie godziny. Wszystko zależy od tego, jak długo grasz – jeżeli odpadniesz na samym początku, możesz wyjść z gry i zacząć kolejną. Fajny bajer, prawda?

Kiedy wygrywam?

Nie musisz osiągnąć pierwszego miejsca – wystarczy, że znajdziesz się w pierwszej czwórce.

Postęp przepustki nie jest naliczany

Postęp misji zacznie naliczać się dopiero za tydzień. Nie wiemy, dlaczego tak, ale tak zdecydował Riot. Dopiero wtedy zdobędziecie darmową Małą Legendę.

NIE WYPADA MI KHA’ZIX

W grze istnieje coś takiego, jak “wspólna pula bohaterów”. Jeżeli 4 graczy jednocześnie chce budować Kha’Zixa, może go po prostu brakować w sklepie. Jeżeli pokonasz przeciwnika (tak, że wypadnie z gry), który miał Garena i Dariusa na 3 poziomie, najprawdopodobniej sklep będzie ciągle polecał Ci wykupienie Garena i Dariusa. Do czasu, aż zrobi to ktoś inny…

Jak zdjąć przedmiot z bohatera?

Musisz sprzedać bohatera. Dopiero wtedy wypadnie przedmiot.

Dodatkowo…

Jest 6 rund

  • 1 runda: walka z przeciwnikiem
  • 2 runda: walka z przeciwnikiem
  • 3 runda: walka z przeciwnikiem
  • 4 runda: karuzela bohaterów, następnie walka z przeciwnikiem
  • 5 runda: walka z przeciwnikiem
  • 6 runda: walka ze stworem

MMR, nie RNG

Wrogowie są dobierani tak, jak na Summoner’s Rift: zgodnie z naszymi umiejętnościami. Nie są oni przydzielani losowo.

Przedmioty są OP

Przedmioty wypadają ze stworów. Na początku przejdziesz przez 3 fale minionów – istnieje szansa, że nic Ci z nich nie wypadnie. Pamiętaj, że postacie z karuzeli zawsze gwarantują Ci jeden przedmiot. Ze swojej strony polecam Guinsoo’s Rageblade dla strzelca typu Vayne czy Lucian (Needlessly Large Rod + Recurve Bow).

Wszystkie przedmioty wypisaliśmy u siebie. Warto zapoznać się z ich możliwościami.

Win/lose streak daje złoto

Przegrywając, możesz wygrać. Win/lose streak dotyczy zarówno gier przeciwko graczom, jak i stworom.

Potrzeba 3 postaci, by wzmocnić jedną

Wzmacnianie postaci jest bardzo silne. Działa to tak, że musisz mieć 3 postacie tego samego poziomu: wtedy 1 wchłania 2 pozostałe.

Nie zapomnij o levelowaniu!

Każdy poziom zwiększa limit jednostek o 1 (do maksymalnego 9 poziomu). Co rundę zawsze otrzymujesz +2 XP, bez względu na to, czy wygrasz, czy przegrasz.

“Teamfight Tactics pobierz”

Żeby zagrać w ten tryb gry, potrzebujesz klienta League of Legends. Możesz go pobrać z oficjalnej strony LoL-a. Jeżeli zastanawiasz się pomiędzy EUNE a EUW, wspomnę tylko, że serwery znajdują się w tej samej lokalizacji, więc ping powinien być dla nich taki sam.

Od sprzedawania sojuszników można się uzależnić

Czekam, aż ta funkcja zostanie zaimplementowana na Summoner’s Rift.