Potyczki Taktyczne r.

Plaga Rzecznych Duszków na rankedach na serwerach OCE

Czy to ptak?! Czy to pingwin?! Nie! To Rzeczny Duszek. Trudno go przeoczyć, gdy chmarą zalewają każdą grę rankingową nie tylko niskich dywizji.

Here they come to steal my soul
Ghost train
Wait it out until I know
Ghost train

Nieprzypadkowo zaczynam pierwszą nagraną piosenką Gorillaz. Wyobrażacie sobie grać rankedy i w kolejnych dziesięciu grach natrafiać na same Rzeczne Duszki? W dodatku takie, które nie odezwą się przez całą grę ani nie użyją emotek. Można wręcz odnieść wrażenie, że TFT testuje rozgrywki przeciwko botom.

Redditor Threepugs twierdzi, że dużo bardziej woli 2-3-minutowe kolejki w Diamencie niż natychmiastową akceptację meczu po brzegi wypełnionego Duszkami z Silvera i Golda.

Rzeczne Duszki, mobilne TFT

River Sprite (Rzeczny Duszek)

Rzeczny Duszek. Zawsze wygląda tak samo.

Każdy gracz TFT rozpoczyna grę z jedną domyślną Małą Legendą – Rzecznym Duszkiem. Z czasem może zdobyć jaja Małych Legend (kupić za RP, uzbierać z eventowych tokenów czy zdobyć dzięki wypełnianiu misji z darmowej przepustki TFT dostępnej przez cały czas trwania zestawu).

Na powszechność Rzecznych Duszków duży wpływ może mieć beta mobilnego Teamfight Tactics. OCE to jeden z oficjalnie znanych regionów, w którym odbywają się testy mobilnego TFT – drugim jest EUNE. Do testów zaproszono losowych graczy, których pula regularnie się powiększa. A dzięki temu, że wyciekł plik APK, zagrać może każdy, co skutkuje nawet 6-godzinnymi kolejkami do wejścia do gry. Zupełnie tak, jak przy starcie TFT na PBE. Piękne wspomnienia z zostawianiem komputera włączonego na całą noc czekając na swoje miejsce w grze…

Mobilne TFT nie obsługuje jeszcze czatu między graczami ani żadnej możliwości komunikacji. W związku z tym Rzeczne Duszki zachowują się wręcz identycznie jak boty, co zupełnie zabija chęć do gry osób, które wolą czuć, że potyczkują się z żywymi ludźmi. A takie wrażenie sprawiają nieco bardziej różnorodne Małe Legendy.

Ponad 300 kombinacji wyglądu Małych Legend

Obecnie w grze jest 18 unikalnych Małych Legend (nie licząc Rzecznego Duszka) – każdy z nich występuje w wersji jedno-, dwu- lub trzypoziomowej. Dodatkowo każdy ma kilka wersji kolorystycznych – taki Marudoróg (Furyhorn) ma ich 6: Lwie Serce, Rozżarzony, Wafelkowy, Wierzbowy, Z Pustki, Z Tundry. Tym samym uzyskujemy ponad 300 kombinacji.

Na ten moment trudno ocenić, czy problem w podobnym stopniu dotyczy EUNE. Z pewnością będzie łatwiej, gdy mobilne TFT zostanie oficjalnie wydane w marcu. Do tego czasu zbierzcie chociaż jedno jajo!

TFT Mobile, czyli mobilne Teamfight Tactics (pl. Potyczki Taktyczne)

Mobilne TFT

Rzeczne Duszki na OCE

Aby udowodnić swój problem, autor tematu wkleił screeny ze swoich ostatnich gier. W każdej z nich grał przeciwko innym osobom – z wyjątkiem dwóch gier, w których powtórzyła się ta sama osoba z inną Małą Legendą.