Potyczki Taktyczne r.

Czekasz w kolejce na PBE? Koniecznie usuń plik z logami gry

Po trzydniowej przygodzie z PBE nasze pliki logów ważą około 2 GB. W ciągu kolejnych dni ta liczba może się znacząco powiększyć - głównie za sprawą czekania w kolejce.

Olbrzymie kolejki na PBE

Jak pisaliśmy, gracze potrafią czekać w kolejce na PBE nawet i dziewięć godzin, by móc przez chwilę zagrać w Teamfight Tactics. Takie czekanie nie jest jednak obojętne dla Waszego dysku. Nawet będąc posiadaczami 8-terabajtowego klastra SSD powinniście wiedzieć, że zapełniony w 99% dysk będzie sprawował się gorzej, niż taki w 80% (overprovisioning). Usuwanie plików logów jest, z oczywistych względów, szczególnie zalecane w przypadku mniej pojemnych i słabszych sprzętów.

O tym, że naprawdę warto to robić, poinformował RiotSapMagic.

Jak dostać się do katalogu logów PBE League of Legends?

Mac

Wciśnij prawym przyciskiem myszy na ikonę LoL-a, następnie wybierz Show Package Contents → LoL → Logs

Domyślna lokalizacja: Windows

C:\Riot Games\PBE\Logs\LeagueClient Logs

Nie mam folderu Riot Games, kłamiecie!

Wejdź do menu “Start” (domyślnie klawisz Windows/Command). Następnie wyszukaj klienta PBE i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy.

Windows 10:  wybierz opcję “Otwórz lokalizację pliku”. Powinien pojawić się skrót do programu uruchamiającego klienta PBE. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i w karcie Skrót, przy polu oznaczonym “Rozpocznij w”, skopiuj widoczną lokalizację (np. D:\doSzkoly\Liga\…) i poszukaj jej.

A teraz usuń logi

Po wejściu w katalog “LeagueClient Logs” możesz usunąć wszystkie widoczne tam pliki tekstowe. Przechowują informacje przydatne przy debugowaniu i nie są niezbędne do działania klienta.

Czekam w kolejce, czy mimo to mogę je usunąć?

Tak. Jeżeli jednak pojawi się błąd w stylu “nie możesz usunąć tego pliku”, pomiń plik i rozpraw się z nim dopiero po zamknięciu klienta gry.