League of Legends r.

Portrety nowych postaci w Paintcie? Od Riotu?!

Pamiętacie krótką chwilę na PBE, kiedy w pierwszym dniu najnowsza postać - Camille - miała portret zrobiony w Paintcie? Jest to swoista tradycja Rioterów! Jak wyglądają Jhin czy Kled w takiej konwencji? 

Gdy wypuszczamy nowego bohatera albo aktualizujemy starego ulubieńca, staramy się uchwycić osobowość tej postaci w jej portrecie — jednak Noxus nie został zbudowany w jeden dzień i podobnie jest z naszymi grafikami.

Zanim powstało to:

Portret Iverna

Było to:

Ivern

Starszy projektant gry Brian „FeralPony” Feeney tworzy te arcydzieła, gdy praca nad oficjalnymi portretami wciąż trwa. Ta tradycja została zapoczątkowana wiele, wiele eonów temu, w 2012 roku, gdy przez przypadek wypuściliśmy niekompletne grafiki — kilka razy. FeralPony wyjaśnia: „Chciałem narysować coś naprawdę beznadziejnego, żeby ludzie nigdy nie opublikowali tego przez pomyłkę. Widząc moje rysunki, nikt nie ma wątpliwości, czy to jest ukończona grafika oficjalna”.

I tak narodziła się tradycja.

Dzięki niekwestionowanemu talentowi FeralPony’ego mamy teraz tymczasowe portrety, które wykorzystujemy podczas testów, zanim gotowa będzie oficjalna grafika. FeralPony mówi: „Staram się poświęcić trochę czasu każdemu rysunkowi, aby były zabawne i oddawały charakter postaci”. Pożegnajcie się z nudnymi, szarymi prostokątami i powitajcie piękne, najnowsze twarze na Summoner’s Rift.

Bonus: czasami oficjalni graficy są tak zainspirowani rysunkami FeralPony’ego, że pracują ze zdwojonym wysiłkiem, który być może wynika z chęci, by jak najszybciej zastąpić tymczasową grafikę.

Opowieść o Tkaczce Skał

FeralPony przez kilka pierwszych lat wykonywał tymczasowe portrety od przypadku do przypadku, dlatego wielu bohaterów ominął ten zaszczyt.

Wszystko to zmieniło się pewnego pamiętnego popołudnia, gdy FeralPony zmagał się z narysowaniem w swoim charakterystycznym stylu najnowszej bohaterki League, Taliyah. Mówi: „Nie potrafiłem jej w żaden sposób sportretować i czułem, że brakuje mi inspiracji”.

W tym samym czasie zespół ds. rozwoju bohaterów miał problemy z przedstawieniem Taliyah w grze, ponieważ była zbyt podobna do niektórych już istniejących postaci. Okazało się, że zmagania Feeneya miały taki sam charakter i dlatego posłużyły zespołowi ds. bohaterów jako sprawdzian, wykazując, że sylwetka Taliyah wciąż jest za mało wyrazista. Chcąc sprawić, by Taliyah stała się bardziej wyjątkowa, projektanci wprowadzili kilka zmian w jej wyglądzie, a gdy FeralPony ponownie chwycił za swój (cyfrowy) pędzel, namalował Tkaczkę Skał z łatwością.

To, co zaczęło się jako sposób zapobiegania publikacji niedokończonych grafik (i małe urozmaicenie pracy testerów), stało się szybkim testem, który ma potwierdzić, czy osobowość i wygląd bohatera są wystarczająco charakterystyczne, by dało się je przedstawić w prostym rysunku.

Dziś rysunek FeralPony’ego to oficjalny krok w procesie pracy nad bohaterem.

Taliyah

Przyszłość rysunków Feeneya

Dziś FeralPony mówi: „Zastanawiam się nad przejściem na emeryturę i przekazaniem tej tradycji jakiemuś nowemu nicponiowi”. Jego potencjalny następca, starszy analityk kontroli jakości, Kory „Ququroon” Dearborne, stworzył tymczasową grafikę Camille — i rysunek zyskał uznanie FeralPony’ego.

Ququroon mówi, że z radością przejąłby ten obowiązek w przyszłości.

A teraz uraczymy wasze oczy zbiorem nigdy dotąd nie publikowanych, superoficjalnych portretów.

Camille
Hecarim
Zed
Thresh
Aatrox
Przerobiona Sona
Przerobiony Sion
Przerobiony Zilean
Przerobiony Veigar
Tahm Kench
Illaoi
Jhin
Aurelion Sol

 

Kled

Jakie są Wasze ulubione “autorskie” portrety? Jhin, Kled, a może Illaoi? Piszcie!