League of Legends r.

Kilka porad na ucieczkę z elo hell

Co zrobić, żeby wejść do wyższej ligi? Elo hell istnieje i dla każdego gracza ma inną postać. Jak z niego uciec?

Bez względu na to, co kto powie, elo hell jest tak samo prawdziwe jak korki na drodze, przez które o wiele później dojeżdżamy do celu albo babcie w autobusach, przez które nigdy nie można się odprężyć podczas przejażdżki. Jest jak Bogin ze świata Harrego Pottera, który przyjmuje różne formy zależnie od osoby, przed którą w danej chwili przebywa. Nieważne, czy jesteś w brązie, czy w diamencie – zawsze będzie coś, co psuje Ci nerwy i grę.

Jak pokonać elo hell?

Jeden z graczy na wyższym elo podzielił się kilkoma poradami dla tych, którzy chcą wyjść z niskich dywizji. Przed Wami kolejny poradnik typu “jak wyjść z X”, choć może tutaj bardziej trafne będzie określenie “jak nie wyjść z siebie”.

  • Wyłączcie /all chat – nie wniesie on nic, co miałoby grę polepszyć, a może spowodować niepotrzebne spiny. Jeśli bardzo chcecie podziękować oponentom za grę, macie taką możliwość w lobby po grze.
  • Wyłączcie nicki przy postaciach. Tą funkcję znajdziecie w opcjach gry. Chociaż to zabrzmi jak oplucie, grając bez widocznych nicków łatwiej się skupić na grze. Jeśli nie widać nicków, pomyślcie, że gracie z 9 inteligentnymi botami. Nie ma sensu się z nimi kłócić, bo to boty. Nie zrozumieją Waszych racji.
  • Nie bierzcie udziału w kłótniach, nie odpowiadajcie na zaczepki od kogokolwiek. Jeśli ktoś Was obraża, wyciszcie go. Jeśli inni się kłócą, wyciszcie ich. Do wygrania gry nie jest potrzebny czat – pingi wystarczą.

keep-calm-and-mute-all

  • Jeśli lubicie jedną postać, grajcie nią jak najwięcej. Znając ją dobrze będzie Wam łatwiej wygrać niekorzystne linie i snowballować grę. Obecny system rankedów działa tak, że wystarczy znać po kilka postaci na 2 rolach, żeby dać sobie radę. One Trick Pony, czyli osoby mające jedną ograną postać działają dość dobrze na niskim elo, ale trzeba liczyć się z tym, że ktoś tą postać może zabrać/zbanować. Dlatego warto znać przynajmniej 2 czempionów na rolę.
  • Wybierajcie postać, która może zdobyć 1-2 kille na linii i po tym pomagać pozostałym. To bardzo ważne, zwłaszcza na niskim elo. Jeśli top, który zmiażdżył enemy u siebie zejdzie pomóc botowi, który słabo sobie radzi, nie tylko może pomóc zabić. Support i ADC pomyślą, że “to nie jest aż takie elo hell, bo ktoś nam faktycznie pomaga. Nie gram w tą grę samemu”.
  • Nie grajcie na siłę. Tylko dlatego, że dostaliście się do serii albo chcecie się odegrać po przegranej, nie znaczy, że tak należy zrobić. Granie na siłę źle wpływa na Wasze samopoczucie i elo.
  • Każdą rolą można robić grę. Supportem również.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]