League of Legends r.

Poprawki matchmakingu: nowi gracze rankingowi będą analizowani również pod kątem normali // Aktualizacja: zmiany przeniesione na przedsezom

Zgodnie z zapowiedziami Riot Scruffy podzielił się informacjami na temat nowej funkcjonalności związanej z matchmakingiem.

Data publikacji: 1.05.2020 r.
Aktualizacja: 27.06.2020 r.

Zmiany przeniesione na przedsezon

Aktualizacja: 27.06.2020 r.

Riot Scruffy poinformował, że zmiany związane z tą funkcjonalnością zostaną wprowadzone w przedsezonie.

Czym jest ranked seeding?

Riot Scruffy poinformował, że trwają prace nad ulepszeniami matchmakingu: poprawą algorytmu i rozdzielaniem graczy w grach rankingowych.

Algorytm dobierania graczy ma przede wszystkim szybciej i lepiej rozpoznawać poziom umiejętności gracza, podczas gdy ten rozgrywa kolejne mecze. Ma to skrócić początkowy okres, w którym nowy gracz jest określany przez system i dopasowywany do konkretnego poziomu. Powinno więc spodobać się to smurfom – będą oni szybciej trafiać do odpowiedniej rangi.

Ranked seeding to funkcjonalność, która ma poprawić czas określania umiejętności gracza na podstawie poprzednich danych matchmakingowych ze zwykłej kolejki, by przydzielić mu bardziej odpowiednią ocenę na początku zmagań rankingowych. Wcześniej wszyscy nowi gracze rankingowi z góry otrzymywali rangę w okolicach Silvera – co wiązało się z problemami, jako że w tych samych grach spotykali się całkowicie nowi gracze i smurfy.

Zmiana ta będzie wprowadzana stopniowo, by upewnić się, że nie da ona żadnych negatywnych efektów. W całości ma trafić na serwery live w lecie.