r.

Jak pokonać Mordekaisera? Nietypowy sposób

Chociaż Riot próbował coś na to poradzić, Mordekaiser nadal jest bardzo silnym bohaterem i trudno wygrać z nim bota. Jak można sobie poradzić?

Jest counterem, nie oszukujmy się. Jeśli ADC nie zyska przewagi na początku gry, to przegra linię przeciwko niemu. Jest niebezpieczny, ma świetny waveclear, a jeśli podejdzie to zginiesz – jeśli nie, to siedzisz pod swoją wieżą i modlisz się, żeby Twoja drużyna Cię carry’owała. A jeśli siedzisz pod wieżą, to najprawdopodobniej oddajesz przeciwnikom smoka.

Więc co robić…? Wybierasz niekonwencjonalny pick i niszczysz mu dzień. Żadnej litości. Wybierz coś dla siebie i nie podążaj bezmyślnie za LCS i profesjonalnymi graczami. ADC nie może naprawdę stawić czoła Morde przed zdobyciem swoich kluczowych przedmiotów, a to dzieje się około 20 minuty, kiedy Morde już wygrał grę. Meta solo queue i profesjonalna naprawdę się różnią. Powinieneś wybrać bohatera, który:

  • Jest dobry w early i mid game
  • Ma dużo waveclear, czyli zdolności do szybkiego zabicia minionów
  • Jest użyteczny dla drużyny.

 

summer_sona_and_mordekaiser_by_clodiuth_matrix-d7fu32d

 

Sam sobie coś wybierz. Ja sądzę, że mogą zadziałać:

 

Zyra – Rumble: waveclear, ulty z synergią, dobry kiting, oboje są AP i zadają mnóstwo obrażeń. Zyra może unieruchomić, kiedy Rumble podpala, potem ult obu = gg.

Braum – Xin Zhao: najbardziej męska linia na świecie. Braum wskakuje, Xin Zhao za nim. Braum nakłada pasyw, Xin może zaatakować trzy razy bardzo szybko. Niekończące się źródełko ze spowolnieniami i disengage.

Leona – Renekton: niesamowicie niebezpieczna linia, bardzo duży potencjał zabójstwa, świetne early, nieskończone CC, a Renekton ma lifesteal, więc długo wytrzymuje. Leona się wbija, Renekton podąża, ona stunuje, on stunuje. Jeśli Morde nie jest martwy, to wraca się do bazy.

Morgana – Ryze: długie CC, świetny waveclear, Mroczna Tarcza zawsze spoko. Ze względu na liczbę CC to jedna z najbardziej niebezpiecznych linii.

Soraka – Kayle: [Q] Kayle spowalnia i pomaga Sorace w trafieniu jej [Q], Soraka leczy Kayle, Kayle leczy Sorakę, waveclear jest, uciszenie też, a obie mają przydatne ulty.

Janna – Fiora: podwójny ult dla ton uzdrowienia. Spowolnienia, tornado, mnóstwo disengage, a tarcza jej bardzo pomaga, chociaż brak wavecleara jest martwiący.

Thresh – Zed: Thresh może wydostać Zeda z najgorszych sytuacji, a Zed, jako postać bazująca na energii, może odepchnąć Mordekaisera. Na dodatek, dobrze farmi pod wieżą.

Sona – Riven: Riven robi najbardziej agresywne i szalone rzeczy, wraca do Sony, zostaje uzdrowiona i znowu idzie się wygłupiać. A Sona ult + combo Riven? GG.

Nami – Gangplank: uzdrowienie, synergia ultów, bąbelek się świetnie sprawdza, ponieważ dzięki niemu GP ma czas na odpowiednie ustawienie beczki.

Zilean – Aatrox: Aatrox ma na tej linii trzy życia (jeśli umrze, to ożywi go pasyw albo ult Zileana). Ma też lifesteal, mnóstwo obrażeń, pomaga Zileanowi nałożyć podwójną bombę.

Lulu – Olaf: To parka znana nam dobrze z LCS, tylko że tam Lulu jest na bocie, a Olaf na topie, a tu są razem. Mnóstwo szybkości ruchu, spowolnienie od Pixa i toporu, a Olaf, dzięki połączeniu ich ultów, staje się praktycznie nieśmiertelny.

Tahm Kench – Darius: Darius przyciąga Morde i spowalnia go, Tahm Kench go spowalnia, a potem je. Morde chce zbliżyć się do kruchych postaci, a zbliżenie się do tej dwójki to niemal pewna śmierć.

 

Możliwych kombinacji jest oczywiście dużo więcej. Pomyślcie sami lub może ze swoim partnerem do duo. Jeśli często przegrywacie z Mordekaiserem na bocie, może właśnie niekonwencjonalny pick rozwiąże Wasze problemy?

 

 

Źródło