League of Legends r.

Na co początkujący musi zwrócić uwagę?

Poradnik dla początkujących graczy - jak zrozumieć mechanikę bohatera.

Najprostsze rady dla początkujących graczy dotyczące postaci. Nie dajcie się zaskoczyć przeciwnikom.

 

Aatrox_OB

Aatrox: Dobry w walkach jeden na jednego – jeśli pasek pod jego HP jest koloru czerwonego, po śmierci wskrzesi się i odzyska trochę zdrowia.

Ahri_OB

Ahri: Ult zapewnia jej trzy skoki, używa uroku, który po trafieniu wymusza na bohaterze chód w jej kierunku. Unikaj jej kuli – wraca jak bumerang.

Akali_OB

Akali: Nie walcz z nią samotnie jeśli grasz czymś delikatnym. Może skakać do bohaterów i stworzyć strefę w której będzie niewidzialna – pomyśl nad kupnem pink’a.

Alistar_OB

Alistar: Jego ult powoduje, że otrzyma tylko 30% obrażeń, więc wchodzi pod wieże z łatwością, może skutecznie podrzucać wiele osób na całkiem sporym obszarze i potrafi przepychać ludzi.

Amumu_OB

Amumu: Potrafi rzucić bandażem, który ogłuszy Cię, a Amumu przyciągnie się do ciebie. Jego ult działa na dużym obszarze i zabrania złapanym przeciwnikom poruszanie się.

Anivia_OB

Anivia: Zamienia się w jajko kiedy umiera. Jeśli cię spowolni to może zadać ci wiele obrażeń.

streszczenie historii Annie

Annie: Ma coś takiego jak “strefa NOPE!” nie podchodź do niej bo może zatrzymać Cię w miejscu a jej pełne combo prawdopodobnie Cię zabije.

streszczenie historii Ashe

Ashe: Jej auto ataki spowalniają, nie za bardzo można przed nią uciec. Jej ult jest globalny i trzyma długo w miejscu. Mimo to nie robi aż tak dużych obrażeń.

AurelionSol_OB

Aurelion Sol: Wokół niego latają gwiazdy, które zadają stałe obrażenia – jeśli ich unikniesz będzie on miał problem by wyrządzić ci obrażenia.

streszczenie historii Azir

Azir: Przywołuje żołnierzy, których nie da się zabić – kosztują go mało many. Przemieszczanie ich tą manę zużywa – w dużej ilości.

Bard_OB

Bard: Może przemieszczać się praktycznie wszędzie dzięki tunelom, jego ult zatrzymuje w grze wszystko co zostanie trafione przez 2.5 sekundy.

Blitzcrank_OB

Blitzcrank: “Kryj się za stworami!” Jego przyciągnięcie może gwarantować twoją śmierć. Upewnij się, że stoisz za stworami i żeby nie mógł Cie przyciągnąć.

Brand_OB

Brand: Robi bardzo dużo obrażeń we wczesnej fazie gry. Omijanie jego umiejętności jest bardzo ważne. Nie stój blisko sojuszników kiedy ultuje.

Braum_OB

Braum: Ma tarcze, która blokuje umiejętności – jego ult podrzuca ludzi.

Caitlyn_OB

Caitlyn: Daleki zasięg auto ataków, sporo możliwości do karania przeciwnika, jej ult dobrze wykańcza wrogów.

Cassiopeia_OB

Cassiopeia: Jej ult zatrzymuje w miejscu jeśli patrzysz w jej kierunku. Ma słaby początek – miej to na uwadze.

ChoGath_OB

Cho’Gath: Zadaje dużo obrażeń, jego ult może zabrać ci większość hp. Jeśli zabije Cię ultem – urośnie i będzie mieć więcej zdrowia.

Corki_OB

Corki: Ma dobrą ilość obrażeń, dostaje paczkę co pięć minut – dzięki niej porusza się przez chwilę bardzo szybko.

Darius_OB

Darius: Jeśli walczysz z nim – nie rób tego zbyt długo i nie pozwól mu uderzyć zewnętrzną częścią obracającego topora. Jeśli trafi – wyleczy się. Jego ult to niesamowite narzędzie do dobijania.

Diana_OB

Diana: Nie walcz z nią 1vs1 jeśli jesteś delikatny, może skoczyć do przeciwnika i powtórzyć to jeśli naświetli go swoją umiejętnością w kształcie księżyca. Robi bardzo dużo obrażeń.

 

DrMundo_OB

Dr. Mundo: Super tankowaty, wciąż robi dużo obrażeń. Jego ult leczy go do około 60% jego zdrowia – dodatkowo bardzo szybko.

Draven_OB

Draven: Robi dużo obrażeń – bardzo, ale musi łapać swoje topory. Wykorzystaj to żeby lepiej namierzać umiejętności.

Ekko_OB

Ekko: Przyglądaj się gdzie jest jego duch z ulta – trzymaj się od niego z daleka, bo zadaje dużo obrażeń i leczy się.

Elise_OB

Elise: Potrafi zatrzymać w miejscu, ma dwie formy – ludzką i pająka.

Evelynn_OB

Evelynn: Będzie niewidzialna kiedy znajduje się z dala od bohaterów. Nie zadaje na początku dużo obrażeń.

Ezreal_OB

Ezreal: Bardzo silny poke, można go łatwo krzywdzić na początku gry. Uważaj na jego ulta, ma zasięg globalny – nie cofaj do bazy na środku aleii i na widoku.

Fiddlesticks_OB

Fiddlesticks: Może cię przestraszyć na długi czas, wysysanie życia kończy się jeśli wyjdziesz z jego zasięgu. Ult zatrzymuje go na chwilę w miejscu by po chwili pozwolić mu pojawić się niedaleko, zadaje wtedy więcej obrażeń a dookoła go jest okrąg, który zadaje obrażenia.

Fiora_OB

Fiora: Nie pozwól jej zaatakować tych znaczników, które pojawiają się koło ciebie. Jeśli zaczyna się zbliżać – po prostu lekko wycofuj, najlepiej tak by nie mogła zaatakować znacznika. Ma ripostę, która może zablokować prawie wszystkie umiejętności. Pilnuj by przy grze takim bohaterem jak Darius nie ultować jej w trakcie riposty. Jej ult nie jest taki zły o ile nie pozwolisz jej zaatakować znaczników, które pojawią się dookoła celu.

Fizz_OB

Fizz: Ma bardzo dużo obrażeń jedna z jego umiejętności czyni go nietykalnym, więc nie zużywaj cennych umiejętności jeśli wiesz, że może jej użyć.

Galio_OB

Galio: Nie walcz z nim jeśli jesteś magiem bo przegrasz! Jego tarcza leczy go gdy otrzyma obrażenia. Ult wymusza na wszystkich dookoła atakowanie go, a kiedy czas ulta się skończy – zada on dużo obrażeń.

Gangplank_OB

Gangplank: Może być irytujący, ale nie jest nie najlepszy w wymianach. Zadaje bardzo dużo obrażeń, ostrożnie z jego beczkami.

Garen_OB

Garen: Jego Q ucisza, E zadaje wiele obrażeń. Bądź z dala kiedy masz mało zdrowia. Może się Ciebie pozbyć ultem.

Gnar_OB

Gnar: Kiedy pasek poniżej jego zdrowia stanie się pełny – unikaj go. Kiedy jest w swojej małej formie może cię skrzywdzić bardzo skutecznie, jest niebezpieczny, robi dużo obrażeń.

Gragas_OB

 

Gragas: Jego ult rozpycha wszystkich dookoła.

Graves_OB

Graves: Bardzo irytujący, kradzież życia działa na nim niesamowicie dobrze. Najlepiej szybko się go pozbyć, bo łatwo obraca walki na swoją korzyść. Jego ult służy do dobijania.

Hecarim_OB

Hecarim: Jest bardzo szybki, jego ult odstrasza wszystkie trafione postacie. Robi dużo obrażeń i jest wytrzymały.

Heimerdinger_OB

Heimerdinger: Jeśli jest między swoimi wieżyczkami – jest praktycznie nietykalny. Nie próbuj nawet grać 2vs1 na niego. Postacie, które mogą łatwo pozbyć się wieżyczek mają na niego szansę.

Illaoi_OB

Illaoi: Jest jak boss w starej grze komputerowej, możesz radzić sobie na nią bardzo dobrze ale jeśli zaatakuje Cię swoimi mackami to game over. Zachowuj na nią dystans.

Irelia_OB

Irelia: Bardzo dobra w bitwach i wymianach, może na Ciebie naskoczyć i wymusić walki. Jeśli będą trwały krótko – tym gorzej dla niej. Uważaj na jej ulta – podczas walki w minionach może leczyć się jak potwór.

Janna_OB

Janna: Jej tarcza blokuje bardzo dużo obrażeń a jej ult wypycha wszystkich na bok. Jeśli grasz zabójcą – Janna nie pozwoli Ci się zbliżyć do ADC.

JarvanIV_OB

Jarvan IV: Robi szokująco dużo obrażeń, jego ult blokuje wszystkich w okrągłym polu (dotyczy także sojuszników).

Jax_OB

Jax: Niesamowity duelista, potrafi splitpushować całe dnie bez obaw. Nigdy nie walcz z nim 1vs1.

Jayce_OB

Jayce: Ma bardzo dużo możliwości krzywdzenia przeciwników na linii, jego czasy odnowienia i koszty many są wysokie.

Jhin_OB

Jhin: Należy doceniać jego czwarty strzał, który zada obrażenia zależne od utraconego HP – najlepiej burstujący ADC.

Jinx_OB

Jinx: Jej ult ma nieskończony zasięg. Wykorzystuje się go do dobijania. Jeśli dostanie zabójstwo staje się na chwilę szybsza.

Kalista_OB

Kalista: Może skakać za każdym razem kiedy zaatakuje, jej E zadaje zwiększone obrażenia za każdy atak który wyprowadziła. Ult może uratować związanego z nią supporta albo wrzucić go w Ciebie i podrzucić.

Karma_OB

Karma: Bardzo dużo obrażeń, potrafi poruszać się naprawdę szybko dzięki swojej tarczy.

Karthus_OB

Karthus: Załóż buty do tańca, bohater ma bardzo słaby początek. Jego ult zadaje obrażenia wszystkim bohaterom w przeciwnej drużynie. Zauważysz to jako niebieski laser nad głową.

Kassadin_OB

Kassadin: Również źle sobie radzi z początku, jego ult to właściwie flash zadający obrażenia – duże na późniejszych poziomach.

Katarina_OB

Katarina: Maszyna do zdobywania pentakilli, ma bardzo dużo umiejętności zadających obrażenia. Jej czas odnowienia na umiejętnościach skraca się kiedy zabije/zdobędzie asystę.

Kayle_OB

Kayle: Zasięgowe ataki i ult czyniący ją nieśmiertelną na krótki czas. Nieprzyjemnie się na nią gra.

Kennen_OB

Kennen: Uważaj na jego ulta z zhonyą. Może zniszczyć tym szyki drużyny.

KhaZix_OB

Kha’Zix: Nie stój nigdzie samotnie, bądź chociażby w okolicy swoich minionów. Robi więcej obrażeń jeśli nie ma koło ciebie nikogo.

Kindred_OB

Kindred: Tworzy strefę w której nie da się zabijać. Zadaje obrażenia bazujące na procencie aktualnego zdrowia, nie pozwól jej Cie zabić jeśli masz na sobie jej znacznik.

KogMaw_OB

Kog’Maw: Jeśli zostawi się go w spokoju, może rozpuścić cała przeciwną drużynę. Łatwo jest go jednak zabijać.

LeBlanc_OB

LeBlanc: Irytujący początek, słaba w walkach drużynowych. Nie daj jej się zabić i będzie dobrze. Może wrócić do miejsca z którego wyskoczyła – patrz na który zostawia po wykonaniu skoku.

LeeSin_OB

Lee Sin: Może doskakiwać do sojuszników i wardów. Ma bardzo silny początek. Jeśli trafi cię swoim Q (niebieską kulą) może do ciebie doskoczyć, zadając obrażenia. Jego ult to wykopanie przeciwnika na bok, które robi dużo obrażeń i podrzuca wszystkie cele znajdujące się za wykopanym bohaterem.

Leona_OB

Leona: Irytująca w czasie gry na linii, jeśli wysunie w twoim kierunku miecz i trafi – przyciągnie się do Ciebie.

Lissandra_OB

Lissandra: Jeśli jesteś zabójcą – lepiej się poddaj. Lissandra może bardzo łatwo cię zablokować w miejscu.

Lucian_OB

Lucian: Bardzo silny we wczesnych fazach gry, wciąż silny później. Jego ult zadaje średnie obrażenia przez długi czas. Może wystrzelić podwójnie jeśli użyje umiejętności.

Lulu_OB

Lulu: Może zamienić cię w wiewiórkę, przyśpiesza sojuszników. Jej ult powiększa sojuszników, daje im trochę zdrowia. Dobrze radzi sobie przeciw zabójcom.

Lux_OB

Lux: Po prostu uniknij jej Q i będzie dobrze. Jeśli nie jesteś unieruchomiony możesz na nią dużo zdziałać. Jeśli zobaczysz czerwony celownik – uciekaj na bok. Jej ult robi bardzo dużo obrażeń.

Malphite_OB

Malphite: Jego ult podrzuca wszystkich na pewnym obszarze. Nie trzymajcie się bardzo blisko siebie kiedy przeciwnicy mają Malphite’a. Buduje on bardzo dużo pancerza – więc nie walcz z nim jeśli jesteś AD.

Malzahar_OB

Malzahar: Jego ult uziemia cię na dwie sekundy. Może zjechać Cię ze 100 do 0 jeśli jesteś delikatnym celem.

Maokai_OB

Maokai: Zadaje sporo obrażeń będąc tankiem, potrafi do ciebie doskoczyć.

MasterYi_OB

Master Yi: Niesamowity duelista, nie walcz z nim samotnie bo może Cię zabić. Ma problemy w teamfightach – łatwo się go pozbyć będąc w grupie.

MissFortune_OB

Miss Fortune: Dość irytująca na linii, jej ult może zabić całą drużynę jeśli stoją jej na przeciw.

Mordekaiser_OB

Mordekaiser: Zaskakująco robi bardzo dużo obrażeń, nie wchodź w jego zasięg i będzie dobrze. Może mieć ze sobą ducha smoka i zrobić z nim barona.

Morgana_OB

Morgana: Uważaj na jej uwiązanie, ma bardzo daleki zasięg i porusza się w miarę szybko. Jeśli Cię złapie, chwilę sobie postoisz. Jej ult łapie wszystkich dookoła niej, spowalnia i zatrzymuje w miejscu po pewnym czasie. Jeśli wykorzystuje swoją tarcze – nic nie może jej zatrzymać w miejscu. Do momentu aż się jej nie zniszczy/nie minie odpowiedni czas.

Nami_OB

 

Nami: Omijaj jej bańki. Nami ma duże koszty many jednak jej umiejętności potrafią obrócić losy bitwy.

Nasus_OB

Nasus: Bardzo słaby na początku. Nie pozwól mu farmić! Zrób mu z życia piekło. Stale go atakuj. Jego Q robi więcej obrażeń na stałe – za każdym razem kiedy coś zabije. W late game może być jednocześnie tankiem i robić niesamowite obrażenia.

Nautilus_OB

Nautilus: Potwór kontroli tłumu, jeśli widzisz, że leci w ciebie jego ult – nie biegnij w swoją drużynę.

Nidalee_OB

Nidalee: Może do Ciebie doskoczyć jeśli masz nad głową jej żółty symbol. Jej dzida robi bardzo dużo obrażeń.

Nocturne_OB

Nocturne: Jego ult oślepia całą drużynę, dzięki temu może też doskoczyć do jednego z przeciwników, bardzo szybko.

Nunu_OB

Nunu: Nie stój w jego ulcie bo zrobi ci olbrzymie obrażenia – nawet jeśli jest tankiem. Jeśli jest w jungli – ma właściwie dwa smite’y. Czyni go to dobrym w kradzieży jungli przeciwników.

Olaf_OB

Olaf: Staje się silniejszy czym mniej zdrowia ma, obniża swój czas oczekiwania na rzut toporem jeśli po użyciu umiejętności podniesie go. Jego ult czyni go niewrażliwym na wszystkie efekty kontroli tłumu.

Orianna_OB

Orianna: Jej ult podrzuca wszystkich dookoła jej kuli.

Pantheon_OB

Pantheon: Super silny i praktycznie nie do pokonania na początku. Jeśli masz mało Hp jego dzida i ataki zadają krytyczne obrażenia, jego ult pozwala mu skoczyć bardzo daleko by zyskać przewagę.

Poppy_OB

Poppy: Jeden z najcięższych toplanerów, najlepiej uniknąć obu jej Q, jej W przyśpiesza ją i blokuje wszystkie skoki, jej E pozwala wbić się w kogoś, przepchnąć go i jeśli uderzy o ścianę ogłuszy go. Jeśli użyje swojego ulta, podrzuci przeciwników- jeśli go przeładuje to wypchnie przeciwników w stronę bazy.

Quinn_OB

Quinn: Jej Q jest okropnie silnym oślepieniem, jej W pozwala zobaczyć wszystkich wrogów dookoła niej. Jej E to krótki skok, który przepycha wroga i wypycha Quinn na zasięg jej auto ataków. Jej ult ma mały czas odnowienia i pozwala jej przemieszczać się bardzo szybko. Jeśli naznaczy cię – zada dodatkowe obrażenia.

Rammus_OB

Rammus: Kolejny bardzo szybki bohater. Atakowanie go podstawowym atakiem to samobójstwo. Na początku nie może zrobić za wiele. Może się do Ciebie przytoczyć i sprowokować do bicia.

RekSai_OB

Rek’Sai: Nie robi dużych obrażeń. Kiedy jest pod ziemią nie widzi zbyt wiele jednak na dużym obszarze pojawiają się białe okręgi pokazujące gdzie idą wrogowie. Potrafi tworzyć tunele, które upraszczają jej poruszanie się, może się do nich teleportować na ulcie. Jej wyjście spod ziemi podrzuca wszystkich przeciwników koło niej.

Renekton_OB

Renekton: Bardzo bolesny wojownik, robi tonę obrażeń we wczesnej fazie gry, ma dwa dashe i stuna. Nie stój blisko minionów, kiedy z nim walczysz.

Rengar_OB

Rengar: Nie taki straszny jak go opisują. Stój blisko towarzyszy, jeśli ma już dużo zabójstw kup Anioła Stróża – wymuszaj walki drużynowe, Rengar ma z nimi problem.

Riven_OB

Riven: Bardzo dużo mobilności, skoki, tarcza i stun działający na małym obszarze dookoła niej. Jej ult zwiększa zasięga ataków oraz umiejętności, a także obrażenia. Ponowna aktywacja pozwala jej wypuścić zamaszyste cięcie służące do dobijania wrogów.

Rumble_OB

Rumble: Nie trzeba się go aż tak obawiać, ważne by uniknąć jego ulta.

Ryze_OB

Ryze: Również nie trzeba się go aż tak obawiać, jeśli się zbliży zrobi dużo obrażeń.

Sejuani_OB

Sejuani: Nie robi zbyt wiele, jednak jej ult potrafi zablokować wiele osób w bezruchu

Shaco_OB

Shaco: Bardzo irytujący, może stać się niewidzialny i jest bardzo bolesny we wczesnych fazach gry – może gankować i wizja go nie wykrywa. Staje się mniej użyteczny w late.

Shen_OB

Shen: Kontruje bardzo wiele przeciwników walczących wręcz – może doskoczyć do celu i sprowokować go. Jego ult pozwala uratować życie sojusznikowi przez bardzo silną tarczę – teleportuje on się też do chronionego celu.

Shyvana_OB

Shyvana: Świetny wojownik, bardzo, bardzo słaba w pierwszych fazach gry. Kiedy pasek pod jej zdrowiem wypełni się na czerwono – może ona ultować, zamienia się wtedy w smoka i staje się silniejsza.

Singed_OB

Singed: Najlepszą opcją jest po prostu ignorować go. Staraj się farmić lepiej bo ciężko jest go zabić. Jeśli jesteś blisko jego wieży, uważaj na przerzucenie.

Sion_OB

Sion: Jeśli widzisz, że przeładowuje swój atak, jak najszybciej wyjdź z jego zasięgu. Jeśli słyszysz jego krzyk znaczy, że włączył on ulta, najlepiej się trochę przesunąć.

Sivir Icon

Sivir: Bardzo dużo obszarowych umiejętności, jej ult pozwala jej przyśpieszyć siebie i swoich towarzyszy. Jeśli widzisz dookoła niej niebieską tarcze – umiejętność, która zostanie w nią wycelowana będzie unieważniona a Sivir zyska trochę many.

Skarner_OB

Skarner: Będzie próbował podejść do ważnego celu i ściągnąć go do swojej drużyny.

Sona_OB

Sona: Bardzo irytuje na linii swoim Q i auto atakiem. Jeśli widzisz, że używa na tobie swojego Q, wycofaj się z jej zasięgu. Ma także dobre wymiany dzięki W – jej ult to obszarowy stun.

Soraka_OB

Soraka: Bot do healowania, warto ją fokusować. Praktycznie nie robi nic prócz leczenia, zabij ją pierwszą, nie ważne jak bardzo chcesz się zbliżyć do ADC.

Swain_OB

Swain: Irytujący, ciężko na niego grać grać. Nie robi zbyt wiele do momentu aż nie zdobędzie szóstego poziomu. Wysysa on wtedy życie z pobliskich jednostek lecząc się.

Syndra_OB

Syndra: Jej ult to proste – namierz i kliknij. Nie pozostawaj z nią na linii jeśli nie masz zdrowia, unikaj również stania za jej kulami gdyż możesz dostać łatwego stuna.

TahmKench_OB

Tahm Kench: Może zjeść sojusznika by go ocalić, unikaj walki z nim jeśli masz czerwoną rybę koło głowy.

Talon_OB

Talon: Zabójca, który lubi oblegać botlane, jego ult pozwala mu na chwilę być niewidzialnym. Potrafi także skoczyć na twoje plecy. Do 6 poziomu jest dość słaby.

Taric_OBTaric: Unikaj jego prostokątnego stuna, wycofaj się jeśli uważasz, że nie dasz rady go zabić zanim skończy się ładowanie jego ulta. To samo z towarzyszami zultowanymi przez niego.

Teemo_OB

Teemo: Bardzo irytujący przeciwnik. Ma zasięgowe auto ataki, które pozwalają mu krzywdzić większość toperów. Potrafi oślepić cel – przez co nie otrzyma obrażeń z podstawowych ataków. Uważaj na jego grzyby – jeśli w nie wdepniesz stracisz dużo zdrowia.

Thresh

Thresh: Jeśli widzisz, że rzuca latarnie w dziwne miejsce – prawdopodobnie szykuje ganka. Unikaj jego Q, jeśli trafi, może się do Ciebie przyciągnąć.

Tristana_OB

Tristana: Bomba, którą nakłada jest silniejsza im więcej wyprowadzi auto ataków, jej ult przepycha do tyłu przeciwników. Ma skok, który resetuje się za każdym razem kiedy zdobędzie zabójstwo lub asystę.

Trundle_OB

Trundle: Będzie z nim ciężko jeśli jesteś AD, kiedy użyje na tobie ulta uciekaj. Jego bryła lodu mocno spowalnia a w trakcie gry na lini łatwo się leczy.

Tryndamere_OB

Tryndamere: Świetny duelista, ma absurdalnie świetne ataki krytyczne, pushuje jak demon a jego ult czyni go nieśmiertelnym przez długi czas, nie walcz z nim 1vs1.

TwistedFate_OB

Twisted Fate: spróbuj uniknąć jego trzech  kart. Jeśli wyciąga żółtą kartę, prawdopodobnie szykuje ganka. Uważaj na combo żółta karta + flash. Jego ult odkrywa pozycje przeciwników i pozwala mu się teleportować.

Twitch_OB

Twitch: Może stać się niewidzialny i jest niezwykle irytujący w późnych fazach gry. Jego ult usuwa przeciwną drużynę (ekstremalnie zwiększa zasięg auto ataku). Może łatwo cię dobijać swoim E – zależy od poziomu zatrucia zadaje ci więcej obrażeń (maksymalnie 6).

Udyr_OB

 

Udyr: Biega szybko, robi dużo obrażeń, jest irytujący, jeśli jest w trybie niedźwiedzia będzie biegł naprawdę szybko i jego auto atak ogłuszy Cię.

Urgot_OB

Urgot: Prawdziwy kat na linii, wszystko dzięki jego zasięgowi. Jego E zamienia Q w pocisk nie do uniknięcia. Także zwiększa zasięg kiedy go używa.

Varus_OB

Varus: Bardzo duży poke na lini, dobry początek, lepiej działa kiedy buduje się pod build na mida i poprawnie się pozycjonuje.

Vayne_OB

Vayne: Z każdym trzecim auto atakiem (możesz to sprawdzić dzięki obręczom które pozostawia na atakowanym celu) będzie zabierała procentowo hp jako obrażenia nieuniknione. Jest to zabójca tanków, może doskakiwać na krótki zasięg, przepychać przeciwników i jeśli cel uderzy o ścianę zostanie unieruchomiony. Jej ult czyni ją silniejszą, ściga szybciej i jej Q czyni ją niewidzialne.

Veigar_OB

Veigar: Tak jak Nasus, stackuje w nieskończoność przez całą grę. Zniszcz mu początek. Jego klatka właściwie nic nie robi do momentu aż nie dotkniesz jednej z jej ścian, jeśli uderzysz o ścianę zostaniesz zatrzymany i prawdopodobnie umrzesz. Jego ult skaluje się z AP przeciwnika więc może łatwo pokarać graczy którzy mają przewagę.

VelKoz_OB

Vel’Koz: Może nie wydaje się jakby miał silny początek, ale jego ult jest niesamowicie silny. Jego Q wygląda dziwnie, to praktycznie rozszczepiający się laser. Jeśli zaatakuje swoimi umiejętnościami trzy razy, zada nieuniknione obrażenia.

Vi_OB

Vi: Jej skok robi sporo obrażeń, jest tankowata jak cholera, nie można uniknąć jej ulta.

Viktor_OB

Viktor:  Ma laser, który zadaje dużo obrażeń – dobrze burstuje w late i jego W jest obszarowym stunem w momencie kiedy ktoś stoi w nim za długo. Viktor może kontrolować swojego ulta.

Vladimir_OB

Vladimir: Nie pozwalaj mu krzywdzić Cie na lini za darmo. Jego czasy odnowienia są dość długie na początku. Wymuszaj na nim wykorzystywanie W – kosztuje go to 20% aktualnego zdrowia, niestety czyni go nietargetowalnym przez długi czas.

Volibear_OB

Volibear: Jest bardzo wytrzymały i robi dużo obrażeń. Jego pasywka go leczy gdy spadnie mu zdrowie, uleczenie jest absurdalne więc nie daj się skusić na proste zabójstwo – łatwo nie będzie.

Warwick_OB

Warwick: Mało użyteczny bez ulta, jeśli jednak go użyje – pojawi się natychmiast koło ciebie i rozdrapie Ci twarz. Drużyna musi Ci pomóc.

Wukong_OB

Wukong: Może zostawić klona i stać się niewidzialny na krótki czas. Ma dobre wymiany na linii i potrafi podrzucić cała przeciwną drużynę swoim ultem.

Xerath_OB

Xerath: Bardzo duży zasięg umiejętności, załóż buty do tańca… jego ult wyświetli gdzie spadnie zanim doleci, dzięki czemu łatwiej go uniknąć.

Xin Zhao_OB

Xin Zhao: Również świetny wojownik, leczy się bardzo dużo ze swoich podstawowych ataków. Za pomocą ulta można wypychać przeciwników na bok pozostawiając pojedynczego, wybranego wroga.

Yasuo_OB

Yasuo: Robi bardzo dużo obrażeń dzięki swojej szansie na obrażenia krytyczne, uważaj na drużyny z kilkoma podrzuceniami – Yasuo może ultować wszystkie podrzucone cele zadając im absurdalnie dużo obrażeń.

Yorick_OB

Yorick: Bardzo silny na początku, słaby później. Ciężki do pokonania na linii.

Zac_OB

Zac: Jego pasywka dzieli go na 4 gluty które po krótkim czasie łączą się i odtwarzają Zac’a. Ma duży potencjał do ganków ze swoim dalekim skokiem. Jego ult podrzuca wszystkich dookoła, robi dość dużo obrażeń.

Zed_OB

Zed: Poziomy 1 do 3 są u niego statystycznie słabe, jednak po tym zamienia się w potwora. Który morduje i zadaje absurdalnie duże obrażenia, przez co łatwo mu w będzie zrobić all-in i zabić. Jego ult czyni go nietykalnym na krótką chwile i po czasie detonuje się zadając obrażenia pa podstawie procenta zadanych obrażeń. Ult dodaje mu także dodatkowy cień, taki jak ten z W. Ma problemy w walkach drużynowych.

Ziggs_OB

Ziggs: Potrafi niesamowicie irytować na linii, jest niemobilny i nie potrafi burstować. Jego ult zadaje obrażenia na dużym obszarze i służy głównie do dobijania przeciwników.

Zilean_OB

Zilean: Zadaje zaskakująco dużo obrażeń swoimi bombami. Nie pozwól mu trafić dwiema na raz bo ogłuszy Cię w miejscu. Może ultować sojusznika bądź samego siebie – nakłada wtedy efekt który trwa przez 5 sekund. Jeśli w tym czasie sojusznik zginie, nie umiera on a powstaje w miejscu śmierci odrodzony.

Zyra_OB

Zyra: Jej rośliny to bardziej jak szczekanie niż jeżeli gryzienie… ma bardzo silną umiejętność która pozwala zatrzymać w miejscu, jej ult powoduje, że rośliny stają się użyteczne i podrzuca wszystkich którzy wewnątrz niego stoją.

 

 

Mam nadzieje, że przybliży wam to najbardziej bazową mechanikę gry na bohaterów 😉
[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]