League of Legends r.

Opinia pro playerów o zmianach na midzie

Jesteście ciekawi tego, co sądzą pro playerzy o midzie? Przedstawiamy Wam zdanie trójki graczy o zmianach na środkowej alei w patchach 7.3 i 7.4. 

W League of Legends jeden patch może całkowicie zmienić rozgrywkę, poczynając od wybieranych championów, aż po całkowitą modernizację optymalną gry. Zawodowi gracze wiedzą o tym o wiele więcej niż my wszyscy.

W celu uzyskania większej wiedzy na temat obecnego patcha 7.4, pytamy o zdanie trzech EU LCS mid lanerów, o ich doświadczeniach i przygodach, oraz jak patch w szczególności odbił się na tej linii.

1. Co pomyślałeś o nadchodzących zmianach w patchach 7.3 i 7.4, szczególnie w odniesieniu do mid lane’a? Zgadzasz się z nerfami?

PowerOfEvil: Szczerze mówiąc, to po nerfach oczekiwałem, że LeBlanc będzie serio słaba. Po obejrzeniu IEM i obserwując jej siłę, rozumiem dlaczego znowu została znerfiona w obecnym patchu.

Pomimo wszystkich tych nerfów, nadal uważam, że jest ona opłacalnym pickiem. Po prostu próbują zrobić pożytek z innych championów. By były atrakcyjniejsze, co zawsze jest dobrą opcją. Na przykład Syndra jest o wiele silniejsza, ponieważ inni bohaterowie stali się słabsi.

Perkz: Tak naprawdę to LeBlanc jest jedynym championem, który został znerfiony w patchu 7.3. Zasługiwała na to. To był dobry nerf, który osłabił jej early game, jednak po 12 levelu była to ta sama LeBlanc co wcześniej. Nerf w patchu 7.4 był niezbędny, ale ona nadal jest silna! Po prostu Ryze  jest lepszym wyborem, gdy wygrywa linię, i jest lepszy w late game. LeBlanc nie jest priorytetem, chyba że złapie trochę early killi.

Nerfy dla Corkiego  były dość dobre. Myślę, że nie jest już on silny. Prawdopodobnie nie będę już nim grał. Na teraz, jest on safe pickiem, czyli w moich oczach zupełnie usless.

Sencux: Nerfy LeBlanc w patchu 7.3 nie miały znaczenia. Był to słaby nerf. Dla mid lanerów meta została prawie taka sama. Na szczęście 7.4 trochę to zmieni. Musimy zobaczyć, jak granie na tym patchu zmieni/rozwinie mete.

 

2. Czy są postacie, które desperacko potrzebują zostać znerfione lub zbuffowane?

PowerOfEvil: Szczerze, to nie jestem pewien. Są sytuację w których myślę, że Graves  jest bardzo OP w jungli. Zwłaszcza, gdy na combo zabiera Ci 80% Twojego hp. Ogólnie, to podoba mi się obecna meta, głownie dlatego, że odpowiada ona mojemu stylowi gry.

Nie sądzę, aby obecnie istniały jakieś super przesadzone championy, a mid lane’owi bohaterowie mają swoje własne counter-matchupy.

Perkz: W ogóle, to teraz meta jest całkiem zbalansowana, ale Lithality musi dostać nerfa. ADC meta opiera się na tych samych 3 championach, więc Riot powinien to zmienić.

Sencux: Nerfy LeBlanc w 7.4 były potrzebne, po tym jak w 7.3 nadal była za silna. Jej pasywka była głupia, a ulti miało 0 cd w late game’ie.

Osobiscie, to chciałbym zobaczyć znowu buff Viktora . Na prawdę lubię nim grać.

 

3. Czy są jacyś specjalni bohaterowie, których chciałbyś zobaczyć na LCS’ach?

PowerOfEvil: Bardzo lubię Azira , ale obecnie potrzebuje zbyt dużo czasu na snowball. Przynajmniej w odrębie EU, early game i snowball jak najwcześniej jest bardzo ważny. Więc chciałbym małego buffa dla Azira, aby wzmocnić jego early game.

Poza tym, dobrze było zobaczyć GBM jako Xerath , zamiast grać według mety. Bardzo dobrze się nim spisał. Im więcej bohaterów widzianych na midzie, tym lepiej.

Perkz: Chciałbym ,aby bohaterowie jak Fizz, Diana lub Yasuo byli ponownie widywani, ale nie interesują mnie ich buffy. Zagram cokolwiek, byleby wygrać.

Sencux: Nie zaszkodziłoby znowu zobaczyć Azira. Jest to jedyny bohater, którym nie przegrałem ani jednej gierki na ostatnim split’cie. Pozatym, chciałbym zobaczyć więcej Ahri .

A Wy co myślicie o zmianach w patchu 7.3 i 7.4? Odbieracie je pozytywnie, czy raczej coś Wam nie pasuje? Jeżeli macie z czymś problem, to głownie z czym? Co byście zmienili? Dajcie znać!

Cześć. Jak zauważyliście na witrynę została dodana wyskakująca reklama. Pojawia się ona raz na 24 godziny (na telefonie nie wyskakują, tylko na komputerze). Przez kilka lat działalności chcieliśmy uniknąć tego rozwiązania – wiemy, że może być irytujące, jednak to tymczasowa konieczność z racji spadku stawek reklam z programu Google. Mamy nadzieję, że zrewanżujemy Wam się ciekawymi artykułami i konkursami w najbliższych tygodniach.