r.

Permanentny ban za toksyczność

Od pewnego czasu Riot często wspomina o zmianach systemu natychmiastowego reagowania. Wprowadzono karty z informacjami do klienta, nowe ikony dla pozytywnych graczy, co jeszcze?

Więcej szczegółów na ten temat przedstawił nam Riot NeuroCat:

“Cześć, wszystkim! Pracuję nad zachowaniami graczy i chcę przedstawić Wam kilka aktualizacji ograniczeń czatu w systemie natychmiastowego reagowania. Ale najpierw – mały kontekst:

Kary za negatywne zachowanie w Lidze powinny osiągnąć 3 rzeczy:

 • Zachęcić częstych lub okazjonalnych negatywnych graczy do poprawy zachowania
 • Ochronić graczy przed negatywnymi doświadczeniami
 • Usunąć z Ligi graczy, którzy się nie poprawią.

Od kiedy wprowadziliśmy w zeszłym roku ograniczenia czatu, zaobserwowaliśmy kilka problemów. Niektórzy negatywni gracze zgromadzili ogromne ilości tychże ograniczeń, już rozprzestrzeniając negatywne odczucia bez żadnego znaku chęci poprawy. Inni zmienili swoje zachowanie, ale nadal odpracowują setki gier, zanim sprawdzimy, czy faktycznie się poprawili, czy należy ich nadal karać. Kolejni wciąż będą otrzymywać ograniczenia czatu, ale nie wiedzą, które zachowania uznano za nie na miejscu, co wywołało trudności w resocjalizacji.

Oto, jak naprawimy te problemy:

 • Kary będą się szybko nasilać dla tych, którzy się nie poprawiają. Oto, jak to działa:
  • Pierwsze wykroczenie: ograniczenie czatu na 10 gier
  • Drugie wykroczenie: ograniczenie czatu na 25 gier
  • Trzecie wykroczenie: dwutygodniowy ban konta
  • Czwarte wykroczenie: permanentny ban konta
 • Zmniejszamy opóźnienie między akcją i konsekwencją (co, jak zauważyliśmy, znacznie podwyższa wskaźnik resocjalizacji) przez rozdawanie ograniczeń czatu w ciągu 15 minut od zakończenia gry. Ponadto, gracze otrzymują nasilające się kary, jeśli je “zarobią”. Nie będą teraz mogli czekać, aż ograniczenie wygaśnie, żeby znowu robić to samo, co przed ukaraniem.
 • Ukarany gracz otrzyma teraz bezpośrednią informację o swoim zachowaniu. Jest to możliwe dzięki kartom w kliencie, które zawierają logi z czatu, które uznano za kłopotliwe.

Ostatnia kwestia: z powodu dużego zakresu tych zmian, wszystkie ograniczenia czatu i gier rankingowych będą zresetowane i przeszłe kary tego rodzaju nie będą się liczyć w nowym systemie. Karta wszystkich zostanie oczyszczona (z tych ograniczeń), więc to świetny moment na to, aby rozpocząć nowy rozdział

Wszystkie te ulepszenia zostaną wprowadzone w patchu 5.18. Dajcie nam znać, co na ten temat uważacie!”

 

maxresdefault

 

Dodał również:

Konto zachowa stały zapis dawnych otrzymanych kar. Jednakże, system jest wyrozumiały dla tych, którzy wykazali się długotrwałą i szczerą poprawą.”

 

Jedna z osób zapytała również o to, czy jeśli przed resetem została ukarana blokadą konta, będzie się to liczyć do nowego systemu. Riot NeuroCat odpowiedział:

“[…] jeśli do tej pory otrzymałeś dwutygodniowy ban od systemu natychmiastowego reagowania, wykazałeś się skrajną toksycznością werbalną. Kolejne naruszenia mogą prowadzić do permanentnego bana. Nie sugerowałbym liczenia na szczęście.”

 

Żeby również rozwiać wątpliwości niektórych osób – jeśli do tej pory otrzymaliście bana za negatywne zachowanie, będzie się to liczyć przeciwko Wam w nowym systemie.

 

Źródło: http://boards.na.leagueoflegends.com/en/c/gameplay-balance/Boqd81O0-upcoming-upgrades-to-chat-restrictions