League of Legends r.

Pentakill Thresha. Zły support?

Raczej pentakill w wykonaniu supporta to niecodzienny widok. A przynajmniej nie powinien być codzienny w teorii. Co jeśli to właśnie wspierający zgarnie pięć zabójstw? Czy jest to zły support? 

thresh red

Na Reddicie pojawił się pewien filmik o tytule “Support is so easy dude”. Autor zapewne spodziewał się poklasku i masy komentarzy z gratulacjami. Jak się okazało stało się nieco odwrotnie. Wiele osób skrytykowało go, film dostał sporo łapek w dół, a w temacie zaczęto zastanawiać się nad wieloma sprawami.

Na początek warto obejrzeć film, by rozumieć całą sytuację i wiedzieć, do czego odnosili się komentujący użytkownicy Reddita.

Pentakill Thresha. Zły support?

W temacie, gdzie zamieszczono ten film nie znajdziecie za wielu pozytywnych komentarzy. O ile pod typowymi krótkimi filmami z jakaś akcją, sporo jest komentarzy typu “świetna robota!”, to tutaj ludzie zaczęli zastanawiać się, czy oby powyższy film nie jest przykładem złego supporta. O co dokładnie chodzi?

“W międzyczasie wszyscy twoi sojusznicy zginęli, więc zawiodłeś jako support.”

“Naprawdę nikt nie powie nic na temat tego, że zabił dwie osoby ze swojej drużyny przez przyciągnięcie przeciwników?”

Tak wyglądały niektóre komentarze. Użytkownicy podjęli też inny temat:

“Penta nie liczy się, jeśli ktoś oddał ci ją celowo… trzeba ją zdobyć uczciwie!”

“Kiedy ktoś chce oddać mi Pentę, ja nawet go nie dotykam. Dla mnie byłoby to trochę jak cheatowanie.”

Oczywiście pojawiły się głosy, że cały filmik jest ustawiony, akcja to jeden wielki troll, albo po prostu jakieś brązowe zagranie, nad którym nie powinno się szczególnie rozwodzić, bo jak każdy z nas wie, że w najniższej dywizji dzieją się różne rzeczy. Jednak nie o to tutaj chodzi.

Oddawanie Penty to coś złego?
evelynn

W komentarzach poruszono pewną kwestię, która dzieli wielu graczy. Na Youtube kilku znanych Youtuberów (i nie tylko) czasem wypowiadała się na ten temat. Zasadniczo są dwa stanowiska: jeśli możemy komuś oddać Pentakilla, czemu mielibyśmy tego nie zrobić? Jeśli mamy ochotę – zróbmy to, ponieważ w ten sposób uszczęśliwiamy inną osobę, możemy ją potem pochwalić na czacie, a w grze najważniejsza jest atmosfera i traktowanie przeciwnika na równi z nami. Może nawet podziękuje nam za to po grze. Oraz drugi podejście: jeśli jest możliwość, biegnijmy co sił w nogach, ratujmy się w każdy możliwy sposób, bo nic tak nie cieszy jak zdenerwowanie przeciwnika, że Penta uciekła mu sprzed nosa.

To, które podejście pasuje nam bardziej jest kwestią indywidualną. Jednak jak widać są i ci, którzy powiedzą, że oddana Penta to oszustwo i coś takiego nie powinno się liczyć. I może się to wydać niektórym dziwne, ale są i gracze, którzy odmówią pięciokrotnego zabójstwa, gdy poda im się je “na talerzu”.

Wpis ten nie miał na celu ocenienia czy powyższy filmik z Threshem jest prawdziwy, czy ustawiony.

Chciałabym zapytać Was jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie – co sądzicie o Pentakillu, który został oddany przez sojusznika/przeciwnika? Jakie podejście do tego tematu preferujecie? Mieliście sytuacje, że wróg po prostu poddał się i tylko czekał, aż go zabijecie, a na ekranie pojawi się “Pentakill”?

Oraz jeśli temat “pięciu trupów” Was nie interesuje, możecie napisać w komentarzu co sądzicie o supportach, którzy poniesieni wirem walki zabijają z zimną krwią, poświęcając czasem swoich sojuszników. Jest to coś zrozumiałego, czy może jest to dla Was przejaw niezrozumienia własnej roli i zagrania, które można ocenić jako bardzo pochopne lub bezsensowne?

Piszcie swoje opinie. Każdy komentarz mile widziany, tym bardziej, że jest to dobry temat do dyskusji.