r.

Balance Patch 18.02. Nerf Li-Ming?

Jutro, w czwartek 18.02, wchodzi kolejny Balance Patch! Blizzard stwierdził, ze potrzeba jeszcze kilku zmian. Może wreszcie Li-Ming nieco straci na sile i przestanie terroryzować burzowe pola?

Artykuł ma na celu przekazanie, aby szykować się na jutrzejszą aktualizację. Reszta to spekulacje. Moje i społeczności. Wszystkie statystyki wzięte ze strony Hotslogs. Brałem pod uwagę mecze Hero League na poziomie Platinium+ (TEORETYCZNIE jest to wyższy poziom, gdzie grają nieco lepiej, więc wyniki są bardziej miarodajne). Patch zostanie wprowadzony o 2 a.m., czyli prawdopodobnie dziś w nocy.

Balance Patch 18.02

Balance Patch

Zaczniemy od czegoś nader spodziewanego… Przed Państwem, przez wszystkich uwielbiana, Li-Ming! Czarodziejka, którą niedawno Blizzard wprowadził do gry ma prawdziwe zdolności dezintegracyjne. I nie chodzi tylko o nazwę jej Ulta… Prawie każdy spell, szczególnie W, sprawia, że bohaterowie z poziomem zdrowia mniejszym niż 50% zwyczajnie znikają z gry. Pick ratio wynosi… 92,6% (xDD), co czyni azjatkę chyba najczęściej wybieraną postacią w historii. Win ratio ponad 61% (ciągle rośnie). Przyjmując, że zbalansowane postacie posiadają maksymalnie 52 wygrane mecze na 100, można wywnioskować, że Li-Ming daleko do równowagi. Każdy kto grał przez ostatnich kilka dni twierdzi, że nerf dla czarodziejki jest konieczny, myślę, że jutrzejszy patch stworzony został głównie dla niej.

No, może jeszcze jednego osobnika, mowa oczywiście o Rehgarze. Poprzednia aktualizacja lekko znerfiła tego potężnego supporta (który nie tak dawno dostał buffo-reworka), jednak on również zaburza balans w grze. Pickowany na poziomie 91,1%, a wygranych 60,5% (lekko spada po delikatnym osłabieniu).

Balance Patch

Jestem pewien, że jutrzejsze zmiany osłabią te 2 postacie. Zastanawia mnie kwestia wikingów, którym procent zwycięstw wzrósł w ciągu ostatniego tygodnia o 1,4% i plasuje się na 3. miejscu. Chociaż możliwe, ze jest to powiązane z Li-Ming. Czarodziejka spokojnie “nadrabia” wikingów podczas walk, a trzech pociesznych karzełków farmi dla niej expa, co sprawia, że boli przeciwników jeszcze bardziej.

kael

Ale co z buffami? Ciekawa jest kwestia supportów. Aktualnie teoretycznie najgorszym jest Uther, chociaż prawie wszyscy pozostali są zaraz nad nim. Myślę, że ich win ratio w okolicach 45% spowodowane jest absolutną dominacją Rehgara, który dosłownie wygryzł resztę pomocników. Do czasu znerfienia wilko-orka nie można nawet dyskutować o healerach.
Zwróciłbym również uwagę na drastyczny spadek Kael’thasa, oraz niewielki Jainy (mimo buffów!). Tutaj przyczyna może być podobna, mowa oczywiście o Li-Ming. Ognisty mag dostał nerfa, równocześnie wyszedł bardzo potężny dps, więc teraźniejszy wynik to wypadkowa kilku składowych. Właśnie tutaj moim zdaniem jest problem. Dwie postacie tak zamieszały w równowadze gry, że ciężko stwierdzić co robić z pozostałymi.

A Wy jak sądzicie? Które postacie powinny dostać pstryczka w nos?

[latest_posts category=”heroesofthestorm” count=”9″]