r.

PaladinsWorld Tournament – znamy już szczegóły!

Portal PaladinsWorld opublikował post, w którym wyjaśnia, w jaki sposób będzie funkcjonować e-sport. Zrobił to w bardzo przejrzysty sposób i... co ja będę gadał! Kliknij i przeczytaj!

Chciałbym najpierw podziękować każdemu, kto jest zainteresowany udziałem, pomocą i obserwacją naszej społeczności tworzącej Paladins Torunament prowadzonym przez PaladinsWorld! To naprawdę niezwykłe, by widzieć, jak gra stawia pierwsze kroki w kierunku utworzenia sceny e-sportowej.

Od czasu ogłoszenia pierwszego oficjalnego turnieju o 100 000 dolarów przez Hi-Rez Studios (więcej info), pojawiło się mnóstwo pytań w kwestii tego, kiedy się to zaczyna, jakie są zasady i tak dalej… ale dość już tego czekania! W tym wpisie wyjaśnię wszystkim (cóż, przynajmniej większości) zasady i to, w jaki sposób będzie działać turniej.

 

Strona techniczna turnieju:

Od teraz zapisy są oficjalnie otwarte. To oznacza, że możesz zarejestrować swoją drużynę na naszej stronie w zakładce eSports, w odpowiednim dla niej rejonie (Europa lub Ameryka Północna). Twoja aplikacja zostanie dodana w ciągu kilku dni do naszej bazy danych zespołów offline, skąd zostanie przeniesiona na stronę. Ważne: team może brać udział w tym samym czasie w tylko jednym z dwóch turniejów.

Aby spełnić wszystkie warunki zawodów, musisz wypełnić WSZYSTKIE informacje w formularzu rejestracyjnym (możesz odpuścić tylko stronę drużyny). Jeśli dane te nie spełniają wymogów, poinformujemy Cię o tym. Szczególnie ważną informacją jest dla nas adres e-mail lidera grupy, który pozwoli nam być w kontakcie i poinformować Was o szczegółach turnieju.

PaladinsWorld Tournament

 

Chcąc dokonać jakichkolwiek modyfikacji lub mając jakiekolwiek dalsze pytania, skontaktuj się z nami przez nasz dedykowany formularz tutaj.

Zapisanie się przez PaladinsWorld nie oznacza oficjalnego dołączenia do naszego turnieju. Dzień przed nim liderzy zespołów otrzymają e-mail, w którym znajdą link do oficjalnego kanału Discord, z którym współpracujemy i na którym znajdzie się również kanał pomocy. Będą oni musieli dołączyć do niego, by kolejny raz się zapisać i otrzymać informacje dotyczące tego, przeciwko komu będą grać w nadchodzących match-upach. Wyciągniemy jednak konsekwencje z tego, gdy zarejestrujesz się i nie pokażesz na Discord bez żadnego powodu.

 

  TL;DR

  1. TeamHow2Paladins zapisuje się na stronie PaladinsWorld za pomocą formularza.
  2. TeamHow2Paladins zostaje dodany do bazy danych online, dzięki której ludzie mogą się czegoś o nim dowiedzieć.
  3. Lider TeamHow2Paladins zostanie poproszony mailem o dołączenie na kanał Discord, aby potwierdzić rejestrację na ten tydzień. Jeśli coś wtedy wypadnie drużynie, nie zrobimy jej żadnej krzywdy.
  4. Lider TeamHow2Paladins czeka na to, aż zrobią to również inne drużyny.
  5. Lider TeamHow2Paladins dostaje wiadomość od admina, że w kolejnym meczu zawalczy przeciwko TeamHow2Winladins.
  6. Lider TeamHow2Paladins odbywa kolejkę meczy przeciwko TeamHow2Winladins i gra BO3.
  7. Po zwycięstwie w BO3 liderzy zespołów muszą powiadomić o wynikach meczów.
  8. Wygrany przechodzi do kolejnej rundy i tak do wyłonieni zostają zwycięzcy.

 

Defense

 

Informacje ogólne:

Stream na żywo:

Przez pierwszych kilka tygodni turniej będzie wiedziony offline – oznacza to, że nie będzie streamowany. Dzieje się to zarówno z faktu, że obecnie nie ma żadnej obsługi obserwatorów, ale również przez to, że chcielibyśmy się upewnić, iż wysokiej klasy turniej odbędzie się bez żadnych problemów technicznych.

 

Granica drużyn:

Na początku turnieju przedstawimy maksymalnie 16 drużyn. Wdrożono tę zasadę, by zmniejszyć długość i przerwy w trakcie turnieju. Jeśli zauważymy, że zainteresowanie będzie większe, zwiększymy tę granicę. Miejsca drużyn utrzymane będą na zasadzie: “kto pierwszy przychodzi, ten ustala zasady“. Jeśli zapiszesz się po tym, jak maksimum grup zostanie osiągnięte, zostaniesz dodany do listy rezerwowej. Oznacza to, że jeśli któryś z zapisanych teamów odpadnie, wciąż będzie dla Ciebie szansa w udziale w turnieju.

 

Mecze:

Wszystkie gry zostaną rozegrane w formacie BO3 – oprócz finałów, które rozegrają się jako BO5.

 

Discord:

Jest on wymagany, by wziąć udział w turnieju. Możesz pobrać aplikację z oficjalnej strony lub użyć wersji przeglądarkowej.

 

Punkty turniejowe:

Na PaladinsWorld znajdzie się działająca tablica wyników dla każdego rejonu.
Punkty zostaną przyznane na podstawie następującego systemu:

MIEJSCEPUNKTY
110
26
3-43
5-82
9-161

Nagrody:

Na początku turniejów nie będzie ich ze względu na obecny brak opcji giftów. Kiedy zaimplementujemy ten dodatek, zajmiemy się nagrodami dla zwycięzców.

Dodatkowe informacje na temat szczegółowych zasad i dat turnieju zostaną dodane w innych postach, które niedługo się pojawią, gdyż musimy nadal określić, jaki czas będzie najlepszy dla obu regionów.

 

 

Na swój sposób to zabawne – PaladinsWorld oficjalnie pisze o tym, że w ich grze obecnie nie ma podstawowych systemów wymaganych do e-sportu (m.in. obserwowanie meczów czy system prezentów), a i tak zachowuje się tak, jakby nie był to żaden problem. Co sądzicie?

Źródło

[latest_posts category=”paladins” count=”6″]