League of Legends r.

Ornn – opis umiejętności!

Riot wreszcie ujawnił umiejętności nowej postaci! Przed nami Ornn, Ogień z Wnętrza Góry!

Ornn, Ogień z Wnętrza Góry

Bardziej niż jakikolwiek inny półbóg ceni swoją prywatność. Jego samotnią jest wnętrze starożytnego wulkanu, gdzie podsyca ogień pod kotłami z magmą, aby stworzyć z niej przedmioty niezrównanej jakości. W tych czeluściach Ornn potrafi jednak wyczuć kłopoty: boskie istoty znów mieszają się w sprawy śmiertelników. W nadchodzącej wojnie zarówno Freljord, jak i reszta świata potrzebować będzie dobrego kowala.

Ornn – umiejętności

Pasyw: Żywa Kuźnia i Mistrz Rzemiosł

Żywa Kuźnia: Ornn może wydać złoto, aby wykuć dla siebie przedmioty w dowolnym momencie, gdy nie walczy. Dla wygody sugerowane przedmioty wyświetlają się w specjalnym menu. Ornn może również samodzielnie otworzyć sklep, aby stworzyć przedmiot.

Mistrz Rzemiosł: Ornn i członkowie jego drużyny mają dostęp do specjalnych ulepszeń wybranych przedmiotów ze sklepu. Każdy gracz może wybrać jedno z tych ulepszeń.

Q: Wulkaniczna Wyrwa

Ornn uderza w ziemię, tworząc rozpadlinę, która zadaje obrażenia fizyczne i spowalnia wrogów. Po krótkim opóźnieniu w docelowym miejscu pojawia się słup magmy, który przez chwilę funkcjonuje jako mała ściana.

W: Ognisty Miech

Ornn staje się niepowstrzymany, osłaniając się i buchając płomieniami. Zadają one obrażenia magiczne w wysokości części obecnego poziomu zdrowia przeciwnika. Wrogowie trafieni przez ostatni z płomieni stają się Krusi. Podstawowe ataki Ornna odrzucają Kruche cele.

Kruchość

Krusi wrogowie trafieni przez unieruchamiający efekt otrzymują dodatkowe obrażenia w wysokości części swojego maksymalnego zdrowia. Oprócz tego efekty unieruchamiające na Kruchych wrogach trwają dłużej.

E: Żarliwa Szarża

Ornn szarżuje, zadając obrażenia mijanym wrogom. Gdy podczas szarży Ornn zderzy się z terenem, tworzy falę uderzeniową, która zadaje obrażenia i podrzuca przeciwników. Umiejętność ta niszczy elementy terenu stworzone przez gracza.

R: Zew Boga Kuźni

W wybranym miejscu Ornn przyzywa potężnego żywiołaka ognia. Zbliża się on w jego kierunku z rosnącą prędkością. Wrogowie, których po drodze trafi, otrzymują obrażenia magiczne i stają się Krusi.

Ornn może ponownie użyć tej umiejętności, aby zaszarżować. Jeśli podczas szarży trafi w żywiołaka, zmieni jego kierunek. Żywiołak ze zmienionym kierunkiem podrzuci trafionych wrogów, zadając im takie same obrażania jak wcześniej i nakładając efekt Kruchości.

Gra jako Ornn

Ornn lubi działać na własną rękę. Woli nie wdawać się w spory z kupcami z Rift, tworzy więc swoje własne przedmioty. Gdy nie może wbić wrogów w ziemię za pomocą Żarliwej Szarży, sprawia, że ziemia wychodzi im na spotkanie dzięki Wulkanicznej Wyrwie.

Na polu bitwy Ornn jest przywódcą. Dyktuje warunki walki za pomocą Zewu Boga Kuźni, szarżuje z wrzaskiem i roznosi przeciwników na strzępy swoją ogromną siłą.

Porady

  • Ornn posiada niezrównane umiejętności walki w alei dzięki umiejętności wykuwania nowych przedmiotów bez konieczności powrotu do bazy. Jeśli dokładnie poznasz opcje tworzenia przedmiotów z wczesnej fazy gry, będziesz w stanie szybko stworzyć odpowiedni przedmiot, aby sprostać przeciwnikom w alei.
  • Jako że każdy z sojuszników Ornna jest w stanie wykorzystać jedno z jego unikalnych ulepszeń, jego drużyna posiada odpowiednio wyższy limit złota niż przeciwnik. Ktoś chyba powinien powiadomić Nasusa, że w mieście pojawił się nowy bóg późnej fazy gry.
  • Inni bohaterowie z umiejętnością tworzenia terenu (Trundle, Azir) świetnie współgrają z Ornnem, jako że jego Żarliwa Szarża umożliwia mu wykorzystywanie stworzonych struktur do podrzucania wrogów. Co więcej, sojusznicy tacy jak Poppy czy Vayne mogą przyszpilić przeciwników do filaru stworzonego za pomocą Wulkanicznej Wyrwy.

Takiej postaci jeszcze w Lidze nie było!