League of Legends r.

Odskocznia od mety – Taliyah Jungle

Jesteście znudzeni metą i chcecie się czymś pobawić? Mam dla Was ciekawą alternatywę dla typowych leśników. Co powiecie na Taliyah w jungli?

Taliyah w lesie na razie jest odskocznią od mety, ale możliwe, że nie długo zostanie normalnym, standardowym junglerem. Jej ostatnie zmiany pozwoliły jej zostać przyzwoitym leśnikiem, a swoje słabości nadrabia świetną kontrolą mapy oraz potencjałem na ganki.

Podstawy

Maksowanie: zaczynamy z Q, E, W, a potem R > Q > E > W

Spelle: Flash & Smite

Startowe przedmioty: Hunter’s Tailsman & Refillable Potion

Pełny build:

Runy:

Alternatywną opcją jest Electrocute + Waterwalking & Celerity. Oba zestawy run są dobre, ale wersja z Czarnoksięstwem daje nam w early więcej tankowatości.

Jak to działa?

Zmiany Q: W patchu 8.11 Taliyah otrzymała wiele zmian. Jedną z nich było usunięcie redukcji obrażeń w stwory po pierwszym kamieniu. To był ogromny buff dla leśnej Taliyah, ponieważ jej jungle clear w zasadzie zaczął istnieć.

Prędkość ruchu: Taliyah dostała również buffa na pasywkę. Kombinacja run Waterwalking i Celerity w połączeniu z umiejętnością bierną pozwalają nam bezproblemowo kontrolować mapę.

Cooldown W: Taliyah dostała również buffa na W. Jego skrócony cd w early pozwala na lepszy clear oraz efektywniejsze ganki.

Ganki po 6 poziomie: Taliyah ma świetne ganki ze swoją R-ką. Jej ściana bardzo często wymusza Flashe rywali oraz blokuje ewentualne counter ganki.

Słabości

Łatwa ją counterjunglować: Taliyah jest potworem w late’cie, ale niestety w early jest ona bardzo podatna na counterjungle. Agresywni junglerzy mogą bezproblemowo wejść do jej części lasu i albo ją zabić, albo ją zgnębić na tyle, że nie będzie mogła wrócić do gry. Zatem kontrola wizji jest kluczowa.

Trudny champion: Taliyah jest jednym z tych bohaterów, które potrzebuje wiele treningu, by osiągnąć maksymalny potencjał. W połączeniu z dużą ilością skillshotów i wysokimi cooldownami pomyłka jest bardzo kosztowna. Ale wymasterowanie jej wynagradza gracza bardzo hojnie.

Brak sustainu: Tak jak większość magicznych leśników Taliyah ma słaby sustain, a nawet jego brak. Dlatego polega ona głównie na kite’owaniu potworów. Jeśli masz trudności z kite’owaniem, to możesz skończyć zaklepany na śmierć przez Golemy czy Grompa.

Taliyah w jungli jest jednym z tych picków, które mogą się zadomowić w mecie junglerów, więc warto grać nią zanim odkryje ją reszta graczy. Jeśli ją wymasterujemy, bezproblemowo będziemy carrować gry, dzięki naszej genialnej kontroli mapy.