League of Legends r.

W oczekiwaniu na rozgrywkę… Co robić w tym czasie?

Bohater wybrany, włącza się ekran ładowania. Wszystko byłoby super, gdyby nie Nasus z 0%, któremu ojciec najwidoczniej odłączył na chwilę prąd, aby zrobić tosty. Jak kreatywnie poczekać na rozpoczęcie gry? Przedstawię Wam kilka propozycji.

Każdy zna to uczucie, kiedy musiał czekać bardzo długo, aż któryś z graczy w końcu się naładuje, by rozpocząć rozgrywkę. Gapienie się w ekran bądź bezczynne siedzenie będzie dla nas mało owocne, dlatego może i warto w oczekiwaniu zająć się czymś ciekawym? Przedstawiam Wam kilka sposobów, aby czas, zamiast się dłużyć, mógł płynąć razem z nami. Są to szybkie zajęcia, które nie wymagają od nas wiele, dlatego tym bardziej zapraszam do przeczytania!

Ćwiczenia

Zbyt długie siedzenie przy komputerze powoduje wady kręgosłupa, złe samopoczucie. Nie możemy pozwolić, abyśmy ustali w jednej pozycji przy komputerze przez dobre kilka godzin. Podstawą jest wygoda! Postawienie sobie celu w postaci kilku przysiadów, brzuszków czy innych ćwiczeń będzie mogło wybić nas z monotonii i zmusić ciało do ruchu. Im częściej będziemy to praktykować, tym łatwiej będzie nam wykonywać zadania. Początki są trudne, ale dyscyplina i samozaparcie zrobią swoje! Musimy odnaleźć w sobie to coś! Z pewnością wpłynie to na nastawienie do gry, a zmęczenie i determinacja pozwoli na ominięcie niepotrzebnych starć językowych z innymi na chacie! A może da siły na pisanie z Caps Lockiem? Wtedy bardzo serdecznie polecam opcję /mute all! 😀

Przygotowanie muzyki i miejsca do gry

Wydawać się to może dość oczywiste, jednak miejsce pracy jest jednym z najważniejszych elementów do dobrej i udanej rozgrywki. Im mniej rzeczy mamy na biurku, tym bardziej nasz wzrok będzie skupiony na monitorze. Możemy mieć nawet ogrom figurek, książek i innych obiektów przy naszym sprzęcie, ale im bardziej wtopią się one w tło, tym bardziej będą one niezauważalne dla nas. Nie ma sensu przerywać gry, by zmienić muzykę. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie sobie playlisty np. na YT. Najlepiej, aby miała ona jak najwięcej filmów, by materiały się w końcu nie znudziły, do tego też mamy funkcję „puszczaj losowo”. Jeżeli nie będziemy spodziewać się, co wysłuchają nasze uszy, to obudzimy w sobie więcej energii i ciekawość. To co? Poduszeczka na oparciu już przygotowana?

Plan/wypisanie celów

Siadamy do gry, klikamy „graj” i czekamy. Warto zastanowić się jednak, po co chcemy zagrać akurat teraz. Pierwsza wygrana dnia? Skrzynka do zdobycia? Osiągnięcie nowego poziomu na postaci? Jest wiele czynników, które chcemy osiągnąć, dlatego czy nie warto zrobić to wszystko na raz w pierwszej grze? Zwykle to te pierwsze rozgrywki wychodzą najlepiej, dlatego zaangażowanie się w nie jeszcze bardziej pozwoli nam na zaoszczędzenie późniejszego czasu. Akurat ta chwilka przed grą pozwoli nam na rozpatrzenie celów i nastawienie się na wygraną. Nie pozwólmy się zmęczyć czekaniem, bądźmy silniejsi od pozostałych graczy!

Dobry żart/nastrój

Nie ma czasu na obejrzenie swojego ulubionego youtubera? Nie chcemy zostawiać części na później? Nie ma problemu! Tu przychodzą strony gwarantujące nam żarty i memy, by skupić się na innych rzeczach, oczyścić ze złych emocji (w antycznym teatrze greckim stosowano tę metodę, nazywało się to Katharsis). Popatrzenie przez okno, obserwowanie czegoś spoza monitora pozwoli nam skupić wzrok i uspokoić organizm, by mógł przystąpić do starego zajęcia, ale z nowym nastawieniem.

Czyszczenie komputera

O dziwo nie mam na myśli przecierania brudnego sprzętu (choć możesz wymyć ten monitor). Skarżymy się na długie włączanie komputera bądź jego wolne działanie, a pamięć mamy niemalże pełną. Nie potrafimy znaleźć czasu, aby zająć się zbędnymi megabajtami pamięci, ale teraz mamy do tego świetną okazję! Możemy pousuwać jakieś niepotrzebne zdjęcia, pliki i programy i włączyć antywirusa bądź program typu Odkurzacz. Segregowanie do folderów czy nawet zmiana tapety są również ambitnymi pomysłami. A może mamy włączony jakiś inny program, wtedy wyłączenie go w menadżerze zadań zmniejszy nam ping w LoL-u! Zaufajcie, że taki szybki przegląd znacząco wpłynie na jakość używania komputera.

To tylko kilka sposobów, jednak są one godne polecenia dla każdego! A Ty? Masz jakieś ambitniejsze pomysły na zajęcie czasu? Pisz śmiało!