r.

Obowiązkowa zmiana nazwy użytkownika. Do kiedy mamy na to czas? Czy później stracimy konto?

Pisaliśmy już o konieczności zmiany nazwy użytkownika, tak aby była ona niepowtarzalna we wszystkich regionach. Do kiedy mamy na to czas?

Artykuły powiązane:

Dlaczego muszę zmienić nazwę użytkownika?

Konta League of Legends zmieniają się na konta Riot, które będą działać w innych grach Riotu. Z tego powodu nazwy użytkowników muszą być niepowtarzalne globalnie.

Nie możesz więc mieć takiej samej nazwy użytkownika na EUNE, jak inny gracz na EUW. Obaj gracze muszą tę nazwę zmienić (dla bezpieczeństwa zmiana jest konieczna dla obu kont, nie dla jednego).

Nazwa użytkownika ≠ nazwa przywoływacza

Pamiętajcie: nazwa użytkownika to ta, za pomocą której logujecie się do klienta gry. To ona musi być unikalna na skalę globalną.

Nazwa przywoływacza to ta, która wyświetla się w grze. Ona musi być unikalna tylko dla serwera i nie wymaga zmiany.

Co to oznacza?

Jeżeli Twoje konto posiada taką samą nazwę użytkownika, jak konto z innego regionu (również PBE), musisz zmienić tę nazwę.

Informację na temat konieczności zmiany nazwy otrzymasz za pomocą wiadomości e-mail oraz za pomocą wyskakującego powiadomienia w kliencie, które wkrótce zostanie dodane do gry. Do końca roku powiadomienie będzie można pominąć, później – nie będzie to możliwe; konieczna będzie zmiana nazwy użytkownika (bez tego nie będzie możliwe granie).

Do kiedy mam czas na zmianę?

Przeniesienie na konta Riot nastąpi w lutym. Jeśli nie zmienicie nazwy do tej pory, nie będziecie mogli zalogować się do klienta. Będzie można jednak zmienić nazwę przez stronę internetową.